Doradzcie w wyborze wykrywacza

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).

Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: robinson » ndz lip 29, 2007 7:32 pm

Cześć.
Koledzy pomóżcie mi w wyborze w miarę dobrego wykrywacz do militarystki .Samemu bez żadnego doświadczenia trudno się zdecydować. Jest ich trochę , polskie, i zagraniczne. Nie zależy mi na wykrywaczu monet itp. jak większości osób, nie zamierzam biegać z nim po plaży, czy tez w jakiś tam sposób zarabiać. Bardziej zainteresowany jestem to jak by to określić „ przygodą z historią”, coś prawie jak program na tvp3 „Było nie minęło”, Fajnie było by znałeś coś, co było związane z drugą wojna światową, np. hełm niemiecki, jakąś może zardzewiałą broń, jaką oznakę itp.
Przedział cenowy to jak zwykle jak dla początkującego!, czyli nie w jakiś profesjonalny sprzed z którego na początku poszukiwań nie będę umiał skorzystać, tylko coś rozsądnego. Na allegro każdy chwali się ze jego wykrywacz ma zasięg 2m, 1,5 m, raczej nie zamierzam kopać tak głęboko(ciekawe jak wy:?: )
Poleczcie jakieś modele, linki w raz z cenami.

Pozdro dla wszytki eksploratorów. ;)
robinson
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: SiD » ndz lip 29, 2007 9:35 pm

Co do wykrywacza na militaria to się wypowiadać nie będę, bo to nie moja broszka, natomiast chciałem powiedzieć, że szukając wykrywaczem "na monety" również nie mniej obcuje się z historią. Militaria to zwykle najdalej I wojna światowa (militaria w rozumieniu "duże żelastwo" bo takie jak mniemam Cię interesuje, guziki to też militaria, ale znajdywane wykrywaczami "na monety), a np. guziki wojskowe można znaleźć jeszcze starsze, nie mówiąc o monetach, czasami jeszcze z przed naszej ery... i każda moneta ma jakąś historię. Może ktoś po pijanemu zgubił, albo napadli go w lesie zbójcy, a może zwyczajnie miał dziurawą sakiewkę. Nie mówiąc już o medalikach, np. takich co można było dostać, za pielgrzymkę do Rzymu... na pieszo 500 lat temu... historię da się jak najbardziej odkrywać w "kolorowych drobiazgach", ja na przykład szukam głównie takich drobiazgów i jeszcze niczego nie sprzedałem, bo zysk na poszukiwaniach mnie nie interesuje.
Pozdrawiam
SiD
SiD
 
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: robinson » pn lip 30, 2007 9:21 am

SiD pisze: historię da się jak najbardziej odkrywać w "kolorowych drobiazgach", ja na przykład szukam głównie takich drobiazgów i jeszcze niczego nie sprzedałem, bo zysk na poszukiwaniach mnie nie interesuje.
Pozdrawiam
SiD

Mam dokładnie takie same zdanie, nie chodzi mi żeby już na samym początku odnaleźć np Rudego102 :D , czy tez samolot Predator., czy wogóle coś tak wielkiego.Ostatnio byłem u babcie gdzie miałem chwile czasu, i polatałem tam po okolicznych wzniesieniach gdzie są bunkry.Już samo obecność w takim miejscu była dla mnie wielką frajdą. A zrobione fotek ,np z napisami które sie tam zachowały "BeL.", "Buchruhr" również traktuje jako takie małe znaleziska. Również opowieści rodzinki o tej miejscowości,o 2
wojnie światowej są fascynujące.

Ale wracając do ram tego działu koledzy wypowiedzcie się na temat takich wykrywaczy.
Saper- model traper
http://www.allegro.pl/item216872119_fir ... _raty.html
Garreete ACE 250
http://www.allegro.pl/item220071004_wyk ... e_250.html
Armet penetrator
http://www.allegro.pl/item217221290_wyk ... olski.html
Może zaproponujecie coś innego?
robinson
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » pn lip 30, 2007 10:48 am

Ja jak zwykle stawiam na ACE 250. Może na typowy złom militarny nie jest to idealny wykrywacz, ale na odznaczenia jak najbardziej.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: robinson » pn lip 30, 2007 11:40 am

A jak ten wykrywacz będzie sie spisywał w terenie leśnym, trochę zakrzewionym, no i może otwartym?, Czy to ma jakieś znaczenie?
czy możesz polecić jeszcze inne wykrywacze do rozważenia?. może jakieś bardziej typowe do tego co ja szukam.

PS. tamte podałem , bo można powiedzieć ze są popularne przynajmniej ACE250. no a te drugie również wyglądają bez zarzutu?. tak z opisu wynika. no i sprzedają sie na allegro
robinson
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » pn lip 30, 2007 11:52 am

Konstrukcja mechaniczna ACE 250 jest bardzo solidna. Jeśli się nie stuknie mocno w kamień, to lasu nie ma się co obawiać.

Polskimi wynalazkami się nie zajmuję. Najczęściej są żenujące.

Ale...

Ostatnio Mrand wypuścił jakiś wykrywacz na militarkę - do pooglądania w dziale Nowości. Jest to człowiek, który jak mało który "producent" zna się na wykrywaczach i od którego inni uczyli się fachu. Jeśli nie przefilozofował, to proponuję by zainteresować się jego wyrobem.

Z innych sprzętów to jak rozumiem do 1000zł. Pozostaje rynek wtórny i polowanie na okazję.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: robinson » pn lip 30, 2007 6:57 pm

czyli w cenie do 1000zl za wielkiego wyboru nie mam?, na polskie konstrukcje w tym przedziale tez nie mam co liczyć?.
A co byś powiedział o osobach które na allegro kupują wykrywacze takie jak.
http://www.allegro.pl/item216872119_fir ... _raty.html
http://www.allegro.pl/item217502003_pro ... e_g_f.html
Czy informacje jakie podają tam sprzedający, to totalny kit. czy to w ogóle nadaje sie do czego kol wiek?.
robinson
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » pn lip 30, 2007 7:47 pm

Ja na "polskie" wykrywacze mam alergię. Ciśnienie skacze mi niesamowicie. Dzisiaj znowu dałem się ubłagać na dotknięcie się do gówna z Myszkowa, które mi się rozleciało w rękach.

Jak na razie o polskich wykrywaczach zdania nie zmianiam, ale liczę na Mranda.

A oszuści z allegro nazywających chińskie zabawki "profesjonalnymi wykrywaczami" także są "polakami".

:smt011

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: robinson » wt lip 31, 2007 8:42 am

dzięki ProScan, trochę mi to teraz rozjaśniło w głowie. Mógł byś mi napisać gdzie ewentualnie dokonać Zakupu?(ACE250), czy na allegro czy tez gdzie indziej, żeby potem nie było problemu z serwisem, Z czytanych opisów trudno mi wy wnioskować czy ten wykrywacz rozróżnia metale?, cu, złoto itp. czy to w ogóle ważne? w poszukiwaniach militariów.
Z większości tematów w tym dziale wynika ze ten wykrywacz jest dość popularny, i polecany do poszukiwać plażowych, i innych drobiazgów, jest na nim szansa znałeś powiedzmy, hełm, lub jakiś duży karabin maszynowy?
robinson
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » wt lip 31, 2007 8:53 am

Ja serwisuję wykrywacze sprzedawane przez Vikinga (uwaga - nie prowadzę już serwisu gwarancyjnego dla Vikinga). Można kupić wykrywacze z sieci Talcomp, ale tych nie naprawiam.

Talcomp robi dumping cenowy (sprzedaje w tej samej cenie co Viking, ale dodaje często jakieś akcesoria).

Z powodu tej wojny cenowej warto kupować ACE bo są relatywnie bardzo tanie. Nie wiem jak długo to potrwa - warto się załapać.

Wojenka trwa już blisko dwa lata. Zobaczymy co będzie gdy zaczną się uszkodzenia pogwarancyjne. Ja odmawiam przyjmowanie sprzętu kupionego w Talcompie (bo kiedyś "zabronili" mi wykonywać napraw Garrettów ;) ).

:pa

proscan
Ostatnio zmieniony sob gru 27, 2008 10:19 am przez ProScan, łącznie zmieniany 2 razy
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: robinson » wt lip 31, 2007 10:04 am

kolego a co sadzisz o wykrywaczach RUTUS SOLARIS, oraz już nie produkowanym Rutus Ultra II. Cena nie jest jeszcze powiedzmy tak wysoka żeby odstraszała początkującego, a opinie również ma bardzo dobre i bardziej jest polecany do militarystki.
Kod: Zaznacz cały
 - tryb MIX obecny w wysokiej klasy urządzeniach . Pozwala na optymalną skuteczność w specyficznych miejscach poszukiwań . Idąc z jednym wykrywaczem pracujesz zarówno w prawdziwym trybie statycznym ( i skutecznie wykryjemy np. zakopaną skrzynkę na dużej głębokości ) oraz w trybie dynamicznym z dyskryminacją ( i skutecznie znajdujemy zgubione monety i odznaczenia ). Trudno o bardziej uniwersalne i skuteczne rozwiązanie.

Dla początkującego laika to chyba najlepsze rozwiązanie taki mix?.

Może pochwalisz sie swoją wykrywką?, co to masz?, i do czego?
robinson
 
Posty: 6
Rejestracja: ndz lip 29, 2007 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » wt lip 31, 2007 10:27 am

Rutusy zaliczam do kategorii "wykrywacze polskie" i trzymam się od nich z daleka. Pan Rutyna wciąż uczy się budować wykrywacze, także od wspomnianego Mranda.

Na pewno wyróżniają się od innych powtarzalnością oraz w miarę dobrymi opiniami użytkowników (nie wszystkie są wiarygodne, ze względu na sporą ilość lokalnych i nieujawnionych "rozprowadzaczy").

Docenić należy także wysiłki w samodzielnym projektowaniu, a nie bezczelnym kopiowaniu zachodnich staroci.

Tak więc proszę o polskie wyroby pytać na innych forach - ja zajmuję się wykrywaczami zachodnimi. I to głównie ich serwisem - doradztwem z przymusu i bardzo niechętnie.

Tryb MIX jest kalką trybu MIXED MODE przeniesioną z XLT. A jak każda kalka do oryginału daleko (o czym świadczą problemy z trybem statycznym w wysokich temperaturach, o czym można poczytać na innych forach). Tryb Mixed mode zrobilkarięrę dzięki Van Wordenowi. Osobiście odradzam stosowanie tego trybu osobie która nie ma BARDZO dużego doświadczenia w obsłudze wykrywacza i w zrozumieniu jego zachowań. Osoby niedoświadoczone niech nawet o nim nie myślą.

Osobiście używam Explorera do monet (tylko nie wiem po co komu taka informacja).

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » ndz sie 26, 2007 9:07 pm

Proszę, oto próbka kultury pewnego starszego Pana:

http://www.exploracja.cyberdusk.pl/phpb ... php?t=7157

Jest to niestety bardzo smutne, ale jak mówią wyszło szydło z worka. Jak jest każdy widzi i oceni po swojemu

Myślę, że to co napisałem powyżej spowodowało taką brutalną reakcję.

Polemiki palcowo - odbytniczej jednak nie podejmuję.

Jako lizuz Whitesowy zwracam tylko uwagę, że zdjęcie płytki wykrywacza tego producenta przedstawia model sprzed co najmniej 25-lat, a sonda to rozbebeszona przez jakiegoś Rosjanina BM-ka 950, po usunięciu pianki wypełniającej jej wnętrze. :lol:

Zamieszenie zdjęcia wnętrza wykrywacza Nowaka jest ponurym żartem i strzałem we własne kolano. =D>

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: warwick » ndz sie 26, 2007 10:35 pm

.... kurna wywalili tego posta ..... i już się nie dowiem o co chodziło....

pozdr.warwick
warwick
 
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Doradzcie w wyborze wykrywacza

Postautor: ProScan » ndz sie 26, 2007 10:39 pm

Nie wywalili - podobno jest w dziale dla modów. Myślą co dalej z nim zrobić. Ja w każdym razie mam kopię. Gdyby post definitywnie zniknął, rozważę zamieszczenie tutaj tej kopii.

Chłopina się namęczył, naubliżał mi i to miałoby pójść na marne ?

ALL wystawił opinię o mnie, a przy okazji o sobie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Następna

Wróć do Czy to dobry wybór ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron