1-Witaj ProScanie,analizując kilka drogich wykrywaczy,dopatrzyłem sie ze praktycznie tylko minelab posiada pełną regulacie czestotliwosci pracy-czy nie jest to tak istotne ze inni producenci tego nie stosują lub dają tylko 2 wzorce ?
2-Prosze Ciebie jako fachowca o wyjasnienie,czy wykrywaczu np xlt,czy exploler II, mozna uzyskac nastawy takie jakie ma wykrywacz typowo do złota np(eureka gold)?
częstotliwość detektora
Re: częstotliwość detektora
Cześć
Explorer nie ma możliwości regulacji częstotliwości. Po prostu emituje różne częstotliwości w dosyć szerokim zakresie.
Inni producenci tego nie stosują bo:
- Minelab opatentował swoje rozwiązanie
- jest to dosyć trudne technicznie, a przez co podraża konstrukcję (część analogowa takiego wykrywacza jest wyraźnie bardziej rozbudowana niż układu jednoczęstotliwościowego).
- nie wszyscy uważają, że jest taka potrzeba, a jeśli już to że wystarczą właśnie 2 częstotliwości.
Explorer nie jest wykrywaczem nastawionym na szukanie drobnego złota. Jak sam zauważyłeś, Minelab produkuje specjalne wykrywacze do tego celu (Eureka czy GP 3500). Konstrukcja Explorera i dobór częstotliwości jest taki, aby wykrywacz działał dobrze na monetach a przy tym w terenach o mineralizacjach spotykanych w różnych częściach świata (od Australii, przez Amerykę po Europę).
Jeśli ktoś się nastawia na szukanie złota (czy to samorodków, czy drobniutkiej biżuterii) powinien raczej pomyśleć o wykrywaczach specjalizowanych typu Minelab Eureka, Fisher Gold Bug, Tesoro Lobo, Whites Goldmaster czy nawet Whites MXT ).
proscan
Explorer nie ma możliwości regulacji częstotliwości. Po prostu emituje różne częstotliwości w dosyć szerokim zakresie.
Inni producenci tego nie stosują bo:
- Minelab opatentował swoje rozwiązanie
- jest to dosyć trudne technicznie, a przez co podraża konstrukcję (część analogowa takiego wykrywacza jest wyraźnie bardziej rozbudowana niż układu jednoczęstotliwościowego).
- nie wszyscy uważają, że jest taka potrzeba, a jeśli już to że wystarczą właśnie 2 częstotliwości.
Explorer nie jest wykrywaczem nastawionym na szukanie drobnego złota. Jak sam zauważyłeś, Minelab produkuje specjalne wykrywacze do tego celu (Eureka czy GP 3500). Konstrukcja Explorera i dobór częstotliwości jest taki, aby wykrywacz działał dobrze na monetach a przy tym w terenach o mineralizacjach spotykanych w różnych częściach świata (od Australii, przez Amerykę po Europę).
Jeśli ktoś się nastawia na szukanie złota (czy to samorodków, czy drobniutkiej biżuterii) powinien raczej pomyśleć o wykrywaczach specjalizowanych typu Minelab Eureka, Fisher Gold Bug, Tesoro Lobo, Whites Goldmaster czy nawet Whites MXT ).
proscan