CZ-3D problem

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

CZ-3D problem

Post autor: warwick »

Witam,
Od jakiegoś czasu zauważyłem narastający problem w moim wykrywaczu. Problem polega na tym, że coś nie tak jest chyba z dyskryminacją.
Objawy są takie, że wykrywacz daje się oszukiwać na coraz płyciej leżących przedmiotach a wygląda to tak : ide i mam sygnał najwyższy a wskazówka pokazuje 5 w kółku (następną wartość po prawej od pultaba) i sygnał jest najwyższy z możliwych .Nie jest to sygnał mocny tylko takie piknięcie.Po zdjęciu sciółki i kilku cm ziemi sygnał się zmienia i pokazuje wyraźny pultab (jeden sygnał dzwiękowy niżej ) po wykopaniu przedmiotu okazuje się ze to była kulka szrapnelowa na głębokości około 10cm.Kulki zawsze sygnalizuje pultabem ale wcześniej robił to bez względu na głębokość.
Takie obiawy miałem już od samego początku np na guzik ale było wyraznie na kilkudziesięcu centymetrach na granicy zasięgu teraz ten sam efekt występuje sporo płyciej .
Oczywiście im przedmiot większy tym problem pojawią się na większej głębokości .

Taki sam problem jest z zelazem - wszystko przebiega analognicznie jak w przypadku kulki z tym ze poźniejszy sygnał nie jest pultabem ale wskazaniem na żelazo "IRON"

Ja chodzac z CZtką wycinam żelazo i nie mam wogóle w słuchawkach najnizszego dzwięku i kopie wszystkie te delikatne piknięcia

Ale podobno Fishery lubią zelazo ... tak kiedyś słyszałem

Problem nie pojawią się zawsze ale w tej chwili już bardzo często.
Strojenie do gruntu wykonuje cały czas w ten sam sposób od początku ale ostatnio chodzę z czułością ustawioną na 8

nie zmieło się też "fałszywe" wskazanie dyskryminacji - zawsze jest wskazanie na 5 w kółku -

w czym jest problem ?? w sprzęcie czy w użytkowniku ??

pozdr.Piotr - warwick
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CZ-3D problem

Post autor: ProScan »

Witam,

W przypadku kulki szrapnelowej, to sprawa jest dla mnie typowa. Kulka w ziemi daje sygnał bardzo wysoko (na XLT np. w okolicach 80), po czym po wykopaniu, okazuje się że już tylko na np. 40.

Myślę że w przypadku ołowiu powstaje efekt aureoli - który sztucznie powiększa obiekt.

Co do żelaza, to słyszałem nie raz, że głębokie żelazo (nawet dobre) CZ pokazuje jako kolor, po czym "normalnieje".

Jak na razie wiec nie wiedzę powodu do paniki, co nie znaczy że wszystko musi być OK.

:pa

proscan
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: CZ-3D problem

Post autor: warwick »

Witam,

moze obajwy paniki są u mnie przedwczesne, ale...
kulkę zawsze poazywało mi na środkowy pultab, a teraz jest tak jak opisałem wyżej ... nie zawsze ale w większości
kulka to tylko przykład taka sytuacja ma miejsce z większością małych kolorowych przedmiotów
jak już pisałem wyżej - wcześniej (tzn jak go tylko dostałem) taki efekty był na granicy zasięgu (30-40 cm dla różnych niewielkich przedmiotów) a teraz fałszywie pisnąć potrafi już nawet na 10cm
... może trzeba go bedzie podstroić po sezonie a juz napewno trzeba go będzie przejrzeć więc jeśli szlag mnie nie trafi podeśle go do sprawdzenia z pierwszym dużym śniegiem na Warmii :D

pozdr.Piotr - warwick

P.S. Pytanie do innego posta z działu Kramik : jest do sprzedania może dolna sztyca do CZ ??
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: CZ-3D problem

Post autor: ProScan »

Jeśli tak sie zachowuje na wszystkie kolorki, to można się zastanowić.

Dolnego wysięgnika do CZ-tów (z charakterystycznym ścięciem rurki) nie mam.

:pa

proscan
piotr067
Posty: 14
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 5:16 pm

nima sprzętu doskonałego na ołów

Post autor: piotr067 »

kulki szrapnelowe to nie lada problem w wielu wykrywkach i jest to szmel straszny ,który potrafi popsuć nerwy każdemu,,,wiem bo u mnie tego mnogo i wskazania przeróżne na różnym sprzęcie
ODPOWIEDZ