Znaleziono 39 wyników

autor: tara
pn lis 16, 2015 12:05 pm
Forum: Podzespoły i części zamienne
Temat: Musketeer mocowanie elektroniki
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 7938

Re: Musketeer mocowanie elektroniki

Trytytki, dziala tak już z 10 lat :lol:
autor: tara
śr lis 19, 2014 1:57 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: zaklejanie głośnika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 13335

Re: zaklejanie głośnika

Masz rację, nie trzyma się ustrojstwo...
autor: tara
pn lis 17, 2014 6:06 pm
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: zaklejanie głośnika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 13335

Re: zaklejanie głośnika

Fola magnetyczna ma tą zaletę, że przyklejam i odklejam kiedy chcę. Tylko nie wiem czy magnes nie uszkodzi membramy, w końcu w głośniku tez jest magnes. Lepieniem i odklejanie kilka razy dziennie taśmę samoprzylepną jest dość upierdliwe. Słuchawki u mnie odpadają na wstępie.
autor: tara
pn lis 17, 2014 8:45 am
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: zaklejanie głośnika
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 13335

zaklejanie głośnika

Kupiłem Whitsa MXT. Lubię "śpiewające" wykrywacze, ale ten drze się na cały las. Jest jeszcze na gwarancji więc nie chcę go otwierać i męczyć Proscana o montaż regulacji głośności (na razie). Tymczasowo chciałem zakleić głośnik. Tu moje pytanie: czy zaklejanie głośnika folią magnetyczną wyjdzie mu ...
autor: tara
wt kwie 08, 2014 8:26 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: CS1220XD
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6230

Re: CS1220XD

Na leśne drogi dynamik, na zakarzaczone gruzowiska statyk.
Tym C scopem miałem okazję poprawiać bardo dokładnie przeszukany domek. Poprawiłem po Minelabach- Muszkieterku, Sowie i Terce i o dziwo pomiędzy dołkami wychodziły jeszcze sygnały, a teoretycznie nie powinny. :D
Filmik od 2:20.
http://www.youtube.com/watch?v=odhpMMNfslQ
autor: tara
pt mar 07, 2014 9:44 am
Forum: Modernizacje, przeróbki, usprawnienia
Temat: Podłokietniki samoróbki - galeria
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 6651

Re: Podłokietniki samoróbki - galeria

Po co się męczyć. Podłokietnik od Proximy pasuje do 90% wykrywaczy i kosztuje 36zł z przesyłką za komplet (śruba, rzep itp). Do tego Expolrera może nie koniecznie, ale do tego Fischerka i Whitesa podchodzi na bank. Jeśli tylko sztyca kończy się zwykłą rurką to tylko Proxima.
autor: tara
wt mar 08, 2011 8:19 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: nowakv4 vs nowakv5?
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5014

Re: nowakv4 vs nowakv5?

Już gdzieś to pisałem, że Nowaki nazywają się tak jakie aktualnie producent ma nalepki. Mój to GPX Chalanger czy jakoś tak bo takie akurat naklejki były w rowerowym. Teraz Nowak odchodzi od marki Nowak i wymyślił jeszcze bardziej kosmiczne nazwy niż serja V, Pulse coś tam... Generalnie, nie ma co ...
autor: tara
pn paź 25, 2010 10:26 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Cewka BM 950 krzyzowa i analog
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5717

Re: Cewka BM 950 krzyzowa i analog

Tu trochę o tych cewkach.
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... krzy%BFowa

Dziekuję, zostałem trochę uspokojony. Jeśli nie odnotuję żadnej niestabilności nie będe zawracał głowy, ale wiadomo że zakupy sprzetu używanego na aukcjach to zawsze loteria.
autor: tara
pn paź 25, 2010 9:59 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Cewka BM 950 krzyzowa i analog
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 5717

Cewka BM 950 krzyzowa i analog

Przepraszam bo temat juz był, ale są pozamykane i niemogłem się dopisać.
Właśnie leci do mnie Whites 6000 Di Pro Sl z tą nieszczczęsną krzyżową cewką. Cewka była najprawdopodobniej wymieniana (w USA nikt raczej w wymiany kabli się nie bawi) i zaczynam być pełen obaw. Czy problem dotyczy tylko ...
autor: tara
czw paź 07, 2010 7:37 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Compass XP PRO Plus
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2864

Compass XP PRO Plus

Co powiecie o takim sprzęcie? Wiem, że staroć, że firma nie istnieje, ale czy jednak warto się nim zainteresować? Tzn czy jest tak dobry jak piszą na forach w Stanach. Czy można traktowac go jako wykrywacz uniwersalny. Jak tam wygląda statyk (stabilność) i najważniejsze, czy jest u Ciebie Proscanie ...
autor: tara
śr wrz 01, 2010 7:35 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: sovergin gt akumulator - zatrzaski
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2794

Re: sovergin gt akumulator - zatrzaski

Zasadniczo bez zaczepów powinien nie wypadać, ajak już wypada to użyj stików, takich złączek do trzymania w kupie wiązki kabli. Tanio, szybko i się sprawdza.
autor: tara
pn kwie 19, 2010 2:05 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Wymiana Proximy na White's 5900/6000 di pro sl?
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 10581

Re: Wymiana Proximy na White's 5900/6000 di pro sl?

Za krótko jeszcze sie Proxima bawię, ale wydaje mi się, że id w trybie statycznym Proxima ma na wyswietlaczu czyli dokładnie jak w Whites na wskaźniku. Jeśli chcesz id tonową to chodząc w trybie mixa jak najbardziej ją masz. Ustawienie trybu dyskryminacji na jeden dzwięk ułatwia dużo sprawę ...
autor: tara
pn mar 22, 2010 10:23 pm
Forum: Profesjonalny i (lub) nietypowy sprzęt detekcyjny
Temat: Wykrywacz wirowo-prądowy
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 8109

Wykrywacz wirowo-prądowy

Nie wiem czy to było.

http://www.allegro.pl/item971127053_wyk ... _saty.html

Znalazłem coś takiego. Wykrywacz wirowo- prądowy?? Na puszcze jest napisane PI. Czy to znowu jakaś Bułgarska odpowiedz na Lorentza?
autor: tara
śr mar 10, 2010 3:37 pm
Forum: Pseudodetektory
Temat: Detektory dalekiego zasięgu - Raport
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 46175

Re: Detektory dalekiego zasięgu - Raport

Rozmawałem kiedyś z jednym gościem dłubiacym przy elektonice , do którego zgłosił się facet, że chce takie własnie urzadzenie. Gość nie mysląc długo wzioł 2 antenki na łozyskach i podpioł 2 kabelki byle sie dioda swieciła, zapakował w ładne opakowanie i dał mu na testy. Facet po tygodniu przyjezdza ...
autor: tara
śr mar 10, 2010 3:21 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Coś powalajacego zasięgiem
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 19248

Re: Coś powalajacego zasięgiem

sten123 pisze:Ten wynalazek bezapelacyjnie powala zasięgiem wszystkie inne zabaweczki


Zwykły F75 w ładniejszym ubranku i wymienioną cewką. Szału nie ma, nie wytrzymał u mnie nawat pół roku. Powalać nie powala, bo praca z tym statykiem to porażka. Jak dla mie to właśnie typowa amerykańska zabaweczka.