Znaleziono 31 wyników

autor: Taktyk
wt wrz 25, 2018 8:00 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy detektor Nokta/Makro Anfibio a może SIMPLEX
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 18084

Re: Nowy detektor Nokta/Makro Anfibio a może SIMPLEX

Witam :)

Januszami taktykami... No cóż nigdy bym tego nie powiedział o Tobie :)

To, że taktyk jest zawieszony w Polsce jako firma to nie znaczy, że nic nie robię. Od lat działaliśmy równolegle. Pozwoliłem sobie w europejski start-up ponieważ wolę, żeby projekt nie miał już na początku brzemienia ...
autor: Taktyk
ndz wrz 23, 2018 4:45 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy detektor Nokta/Makro Anfibio a może SIMPLEX
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 18084

Re: Nowy detektor Nokta/Makro Anfibio a może SIMPLEX

Uwaga! Polski Frankenstein wykrywaczy znowu nadaje:

Clipboard01.jpg

Co za genialne przemyślenia bo nowy turecki detektor jest piekielnie głęboki a większość fantów z niepewnym lub mylnym ID na 15cm! :) Krytyka nie do zniesienia - zablokował na stałe moje komentarze. Najważniejsze, że marketing ...
autor: Taktyk
sob wrz 22, 2018 2:40 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Nowy detektor Nokta/Makro Anfibio a może SIMPLEX
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 18084

Nowy detektor Nokta/Makro Anfibio a może SIMPLEX

Witam,
Jak dla mnie rewelacyjnie, prezentacja na miarę Jobsa:
https://www.youtube.com/watch?v=Vy2nS6nUCz8

Dalej. Ponieważ sprawdziłem każdy nowy projekt tej firmy począwszy od Macro Racer 2 jest kopia rozwiązań układu pomiarowego z MXT Tracker - schematu nie udostępnię, natomiast schemat mr2 jest ...
autor: Taktyk
sob wrz 17, 2016 8:52 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Rutus- Alter 71.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 56185

Re: Rutus- Alter 71.

Sorry Rutus ale włączenie konkretnej częstotliwości na konkretnym miejscu dla konkretnego celu, to jednak dla mnie jakaś abstrakcja :lol:

Dodatkowo, żeby ułatwić sobie zadanie, proponuje użyć zamiast zwykłej dyskryminacji funkcji notch :lol:

Co do odstrojenia o 0.2kHz to zgoda.

Napisałeś Rutus ...
autor: Taktyk
sob wrz 17, 2016 8:07 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Rutus- Alter 71.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 56185

Re: Rutus- Alter 71.

Można użyć takiego nadajnika (TX driver) jak w DFX, Spectra i sterować jego pracą poprzez PWM (zmiana częstotliwości) , dodatkowo korygując napięcie zasilające nadajnik przez DAC. Ewentualnie zmieniając programowo współczynniki dla wzmocnienia sygnału odebranego RX... Dla każdej częstotliwości... To ...
autor: Taktyk
czw wrz 15, 2016 5:02 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Rutus- Alter 71.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 56185

Re: Rutus- Alter 71.


Jeśli nie pracuje równocześnie na kilku f - Skąd user ma wiedzieć, którą z 71 f ma wybrać???
uważam to za zaletę , świetna baza do eksperymentowania.
Pozdrawiam Remi

Dla mnie to droga do donikąd ;) Należy upraszczać a nie komplikować. Zresztą nawet przełączanie f w Deus jest dla mnie bez ...
autor: Taktyk
czw wrz 15, 2016 3:07 pm
Forum: Nowości i ciekawostki na rynku
Temat: Rutus- Alter 71.
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 56185

Re: Rutus- Alter 71.

Rutus napisał:

"Alter 71 to najprawdopodobniej pierwszy na świecie detektor metali płynnie przestrajany w funkcji częstotliwości. Detektor jest przestrajany od 4,4 kHz do 18,4 kHz ze skokiem 0,2 kHz - i to bez potrzeby wymiany sondy"

Jeśli nie pracuje równocześnie na kilku f to jest tak prawie jak ...
autor: Taktyk
śr maja 16, 2012 12:20 pm
Forum: Teoria dla opornych
Temat: Identyfikacja złożonych obiektów - kapsel, moneta na gwodziu
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 18032

Re: Identyfikacja złożonych obiektów - kapsel, moneta na gwodziu

W tym co napisałeś zawiera się cały sens.

Takie próby z racji wielu wariantów odpowiedzi (identyfikacja) nie mają sensu.

Dopóki nie wymyśli się lepszej metody (ta zawsze jest najważniejsza!) na wyciągnięcie lepszej informacji z celu - po pobudzeniu prądowym, dopóty wszystkie nowe detektory ...
autor: Taktyk
ndz paź 23, 2011 10:47 am
Forum: Inne - też związane z wykrywaczami i poszukiwaniami
Temat: Spam na skrzynkę - od "archolog org" - kto dostaje
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 10354

Re: Spam na skrzynkę - od "archolog org" - kto dostaje

Witam,

Spamu od nich nie dostaje.

Jeśli chodzi o ostrzeżenie Google to mi też się tak raz zdarzyło.. Oczywiście bez mojej wiedzy - do dzisiejszego dnia nie wiem jak to się stało, ale po interwencji właśnie w Google w ciągu trzech dni udało się przywrócić stronę do normalnego stanu ...
autor: Taktyk
sob sie 13, 2011 5:40 am
Forum: Teoria dla opornych
Temat: Zasieg wykrywaczy w powietrzu i w glebie - rozwiazanie sporu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 17036

Re: Zasieg wykrywaczy w powietrzu i w glebie - rozwiazanie sporu

Witam,

Dzięki za materiały. Z tego co się orientuję CEN powstał dzięki ONZ i wszystkie testy, które opracowali są ukierunkowane na detektory do rozminowania.

Producenci mogliby się zainteresować standaryzacją gdyby leżało to w ich interesie. Trzeba wziąć pod uwagę aspekt finansowy i ...
autor: Taktyk
pt sie 12, 2011 6:26 pm
Forum: Teoria dla opornych
Temat: Zasieg wykrywaczy w powietrzu i w glebie - rozwiazanie sporu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 17036

Re: Zasieg wykrywaczy w powietrzu i w glebie - rozwiazanie sporu

Witam,

Obawiam się, że nie byłeś zbyt precyzyjny;)

PI =>EBEX 421GC, GUARTEL MD8+, MINELAB F1A4, MINELAB F3, VALLON VMH3, VALLON VMH3(M)
VLF=>CEIA ML-D1, EBEX 420HS, FOERSTER MINEX 2FD 4.500, FOERSTER MINEX 2FD 4.510, SCHIEBEL ATMID

Wynik 6:5 dla PI;)

Pozostaje tylko SHRIMT M90(chińska ...
autor: Taktyk
śr sie 10, 2011 4:42 am
Forum: Teoria dla opornych
Temat: Zasieg wykrywaczy w powietrzu i w glebie - rozwiazanie sporu
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 17036

Re: Zasieg wykrywaczy w powietrzu i w glebie - rozwiazanie s


Widzialem wiele mitow i sporow w tych kwestiach na forach tak ze troche wiarygodnych faktow warto wziasc pod uwage.

Witam,

To raczej nie chodzi o wojskową technologię tylko o fakt, że większość detektorów użytych w tym teście pracuje w systemie PI – generalnie TD (Time Domain). MieLab ...
autor: Taktyk
sob lip 09, 2011 11:37 am
Forum: Teoria dla opornych
Temat: pomiar mocy TX nadawczej wykrywacza
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 121398

Re: pomiar mocy TX nadawczej wykrywacza

Witam,

Niestety ten pomiar jest bez sensu (podpisuję się pod słowami Proscana) i to z wielu powodów. Dlatego zaproponowałem i spytałem o Ipp cewki nadawczej.

Pomiaru prądu za pomocą oscyloskopu można wykonać za pomocą bocznika - jednak precyzyjnego rezystora 0,1 Ohma. Można też stosować ...
autor: Taktyk
pt lip 08, 2011 10:50 am
Forum: Teoria dla opornych
Temat: pomiar mocy TX nadawczej wykrywacza
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 121398

Re: pomiar mocy TX nadawczej wykrywacza

Witam,

Waclawm jaki jest prąd Ipp Twojej cewki nadawczej?

Pozdrawiam
Taktyk
autor: Taktyk
wt lip 05, 2011 11:03 am
Forum: Teoria dla opornych
Temat: pomiar mocy TX nadawczej wykrywacza
Odpowiedzi: 58
Odsłony: 121398

Re: pomiar mocy TX nadawczej wykrywacza

Witam,

Chyba jednak nie tędy droga...

Pozdrawiam
Taktyk