Znaleziono 15 wyników
- pn lip 01, 2013 8:16 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 11944
Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami
Próbowałem kiedyś trybu TR/DISC: zerowanie wysoko nad ziemią, zbliżenie do gruntu, znów zerowanie i poszukiwanie na takiej wysokości. Gdy nie trzyma się tego samego poziomu, wykrywacz daje fałszywy sygnał. Po kilku zmianach poziomu prowadzenia cewki znów wykrywacz trzeba "dostrajać" w pierwotny ...
- pn lip 01, 2013 4:52 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 11944
Re: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami
W takim razie jak najlepsza czułość, wysokie uniesienie sondy i do roboty? Kwestia jest też taka, jak wysoko prowadzić sondę...spróbuję zrobić test - położę gwóźdź na ziemi i słuchać w jakiej odległości wykrywacz go nie widzi.
- pn lip 01, 2013 11:18 am
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami
- Odpowiedzi: 6
- Odsłony: 11944
White's 5900 Di PRO SL - duże sygnały pod śmieciami
Kolejne pytanie odnośnie Whites'a: chcę poszukiwać dużych przedmiotów pod drobnymi śmieciami w trybach statycznych. Niestety, TR/DISC jest dla mnie jeszcze kompletnie niezrozumiały i niepraktyczny. Skupiam się więc na trybach GEB/NORM i GEB/SAT. Wczoraj próbowałem na typowym statyku wynajdować ...
- sob cze 15, 2013 6:45 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 16780
Re: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
Wysuszenie nie pomogło.
Na szczęście u mnie to pomaga. W duży deszcz go nie zabieram - po prostu szkoda mi go "wysilać". Ale po deszczu już tak.
Teraz przypomniało mi się, że płytka jest jakby dwukolorowa - pół jaśniejszej i pół ciemniejszej - może p. Proscan w trakcie napraw pozbywał się ...
Na szczęście u mnie to pomaga. W duży deszcz go nie zabieram - po prostu szkoda mi go "wysilać". Ale po deszczu już tak.
Teraz przypomniało mi się, że płytka jest jakby dwukolorowa - pół jaśniejszej i pół ciemniejszej - może p. Proscan w trakcie napraw pozbywał się ...
- pt cze 14, 2013 7:08 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 16780
Re: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
Czy można stwierdzić czy ktoś stosował jakieś mazidło? Widać to wyraźnie na elektronice?
- pt cze 14, 2013 1:18 pm
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 16780
Re: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
Nie wymieniałem kabla osobiście, lecz ma grubość 4,10mm. Nie posiadam opcji hot rock...niestety.
Odnośnie nieszczelności - puszka elektroniki chyba z reguły w nich jest nieszczelna? Duże otwory w miejscu głośnika, żadnych uszczelek, itp...
Odnośnie nieszczelności - puszka elektroniki chyba z reguły w nich jest nieszczelna? Duże otwory w miejscu głośnika, żadnych uszczelek, itp...
- pt cze 14, 2013 10:53 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 16780
Re: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
Zanim dałbym namiary na dróżkę, wolałbym przejrzeć ją analogicznie szpadlem
więc wybacz 

- pt cze 14, 2013 10:20 am
- Forum: Naprawa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
- Odpowiedzi: 15
- Odsłony: 16780
White's 5900 Di PRO SL - wilgoć i trudny teren
Witam ponownie. Otóż zauważyłem wariowanie mojego "weterana" kilkukrotnie, gdy wychodziłem z nim w deszczu. Albo się wzbudzał, albo sygnał wiodący na dynamiku cichł (potem spust, i było ok). Czy to normalna przypadłość tego wykrywacza, gdyż obudowa nie jest szczelna?
Druga sprawa to trudny teren w ...
Druga sprawa to trudny teren w ...
- pn maja 06, 2013 7:08 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 17998
Re: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
Wielkie dzięki! Dopiero to przeczytałem, niedługo idę z tym w teren Szczerze mówiąc dopiero niedawno zobaczyłem to zjawisko z zanikaniem sygnału przy namierzaniu, ale nie wiedziałem jak to wykorzystać do namierzania Empirycznie stwierdziłem też, że fakt faktem, statyk na dużej czułości w śmieciach ...
- śr kwie 24, 2013 1:06 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - szczegóły strojenia do gruntu
- Odpowiedzi: 7
- Odsłony: 12968
White's 5900 Di PRO SL - szczegóły strojenia do gruntu
Ciągle mam wrażenie że i tak źle stroję sprzęt. Instrukcja instrukcją - ok. Wysoko uniesiona sonda - próg jest słyszalny, opuszczam do niewielkiej wysokości nad ziemią - ton się nieco zwiększa, a jeszcze niżej bardzo blisko ziemi ton cichnie w miarę opuszczania. Teraz pytanie - która wysokość jest ...
- śr kwie 24, 2013 1:06 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 17998
Re: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
Rozumiem, poprawiam się i robię tak jak należy 
- wt kwie 23, 2013 9:14 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 17998
Re: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
Niech te kilkadziesiąt będzie dla mnie dobrym początkiem
Zrobię drobny offtop co do strojenia do gruntu, co też mnie gryzie, a jest sprawą istotną.
Ciągle mam wrażenie że i tak źle stroję sprzęt. Instrukcja instrukcją - ok. Wysoko uniesiona sonda - próg jest słyszalny, opuszczam do niewielkiej ...
Zrobię drobny offtop co do strojenia do gruntu, co też mnie gryzie, a jest sprawą istotną.
Ciągle mam wrażenie że i tak źle stroję sprzęt. Instrukcja instrukcją - ok. Wysoko uniesiona sonda - próg jest słyszalny, opuszczam do niewielkiej ...
- wt kwie 23, 2013 7:52 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 17998
Re: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
Ok, z tym cynglowaniem to coś nowego, test wykonam jutro
A jeśli chodzi o głębokość przedmiotów - jak to wykonać? O to też miałem spytać
Wiem już też że np. na GEB/NORM podniesienie w powietrze na jakieś 15-20cm cewki (pewnie po uprzednim dostrojeniu do gruntu blisko przy ziemi t.j. w instrukcji ...
A jeśli chodzi o głębokość przedmiotów - jak to wykonać? O to też miałem spytać
Wiem już też że np. na GEB/NORM podniesienie w powietrze na jakieś 15-20cm cewki (pewnie po uprzednim dostrojeniu do gruntu blisko przy ziemi t.j. w instrukcji ...
- wt kwie 23, 2013 6:38 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 17998
Re: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
Czyli pracując na dynamiku, przełączam spust i machając wolno na boki sprawdzam rozległość sygnału?
- wt kwie 23, 2013 4:43 pm
- Forum: Obsługa wykrywacza
- Temat: White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
- Odpowiedzi: 11
- Odsłony: 17998
White's 5900 Di PRO SL - namierzanie
Witam, chciałbym doskonalić technikę poszukiwań tym wykrywaczem i zadać pytanie.
Otóż pewien użytkownik, na pewnym forum, napisał:
5900 odznacza się jednak wielką czułością w statyku. Poza tym w pełni statyczny pinpoint to jest jednak bajka. Cynglując obok celu można jeszcze precyzyjniej namierzać ...
Otóż pewien użytkownik, na pewnym forum, napisał:
5900 odznacza się jednak wielką czułością w statyku. Poza tym w pełni statyczny pinpoint to jest jednak bajka. Cynglując obok celu można jeszcze precyzyjniej namierzać ...