Znaleziono 53 wyniki

autor: beaviso
ndz lis 13, 2011 11:57 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: [tejon] porady
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 6318

Re: [tejon] porady

Dla jednych Biblia, a dla drugich Koran. W niektórych punktach mój kumpel od Tejona jest islamistą - i osiąga bardzo dobre efekty w dziedzinie kolorowej (i nie tylko) militarki, na którą poluje. Wydatnie pomaga mu w tym możliwość szybkiego "przesłuchania" sygnału na dwóch poziomach dyskrymy ...
autor: beaviso
śr lis 02, 2011 10:34 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: Tesoro Cibola - brak poprawnej sygnalizacji stanu baterii
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 10440

Re: Tesoro Cibola - brak poprawnej sygnalizacji stanu baterii

Mała ciekawostka. Podręcznik mówi o 6-7 sygnałach w przypadku w pełni naładowanej baterii. W rzeczywistości sygnałów tych było zawsze 8 (1 niższy i następnie 7 wyższych). Jednak ostatnia partia baterii Energizer, którą zakupiłem, objawia się u mnie tym, że po włączeniu sprzętu na nowej baterii ...
autor: beaviso
czw paź 20, 2011 9:21 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: MXT TRACKER czy MXT PRO
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 7859

Re: MXT TRACKER czy MXT PRO

A może jakiś sklep "zagramaniczny" sprzeda Ci MXT PRO wyposażonego od razu w sondę 9.5", nie będziesz musiał kupować 12" (mam na myśli wymianę sondy przez sklep)?

M.
autor: beaviso
wt wrz 20, 2011 10:57 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Gamma 6000 po Ciboli ?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3363

Gamma 6000 po Ciboli ?

Stosunkowo mało jest opinii o Gammie 6000. Ciekaw jestem czy ktoś pracował na tym wykrywaczu oraz na Ciboli i może pokusić się o rzetelne porównanie?

Poszukuję nowego sprzętu dla mojej dziewczyny. Chude toto i drobne, zapał 100%, power 0%, więc sprzęt musi być:
- z grupy najlżejszych na rynku ...
autor: beaviso
wt lip 05, 2011 11:15 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3938

Re: Czy można rozpoznać i omijać niewypały?

Duże sygnały kopać nieco obok, a nie walić centralnie. Jedyna rada.
autor: beaviso
wt maja 10, 2011 3:59 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Tesoro golden umax
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5751

Re: Tesoro golden umax

W Ciboli i Vaquero płaskie kolorki wydają z bliska przerywany, "nerwowy" dźwięk. Zazwyczaj słyszy się go przy przeszukiwaniu sterty wykopanej z dołka, gdy monetka jest już prawie na wierzchu. Lubię ten odgłos, oznacza że może być coś ciekawego. Zamiast rozwlekłego "tiiiiii", w obie strony jest "ti ...
autor: beaviso
czw kwie 21, 2011 12:13 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: problem z Cibolą - ostatecznie wyszło, że z zasilaniem
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 17087

Re: problem z Cibolą

No tak, tyle że tutaj nie wył, ale cyt. "jakby ktoś puszczał szybko bańki, albo jakby samochód złapał gumę". Też literat =D>

Dobranoc :pa
autor: beaviso
śr kwie 20, 2011 11:52 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: problem z Cibolą - ostatecznie wyszło, że z zasilaniem
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 17087

Re: problem z Cibolą

Do tego człowieka mam cierpliwość, bo zaczyna, więc trzeba mu pomóc. Fakt, sierota z niego nieziemska.

Natomiast na pomoc dla niejakiego Brzęczyszczykiewicza jest już za późno. Specjalista od elektroniki, który skonstruował "opakowanie" wykrywacza z garażowych elementów i opisał je bardziej ...
autor: beaviso
pt lut 11, 2011 11:33 am
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 27241

Re: Cebula Warzywo Tesoro. Superstrojenie to zaleta?

Proscanie, jam jest chłop szczery i po prostu piszę to, co sam zaobserwowałem w moich dwóch sprzętach. Rozmawialiśmy już o tym jakiś czas temu na tym forum. Nie mam zamiaru wprowadzać nikogo w błąd, dzielę się praktycznymi obserwacjami.

Osobiście chodzę na podkręconym THRESH tylko po to, by w ...
autor: beaviso
czw lut 03, 2011 11:20 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Saperka, Szpadel, Łopata, Łopatka, Kilof, Oskard, Wykopki
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 19962

Re: Saperka, Szpadel, Łopata, Łopatka, Kilof, Oskard, Wykopki

Nie wiem tylko po co ten Fiskars Ergo 2500 ma tak wielki sztych. Kolega ma tą "saperkę", ale dla mnie jest nieco za ciężka i nieporęczna właśnie z powodu sztycha jak w normalnym szpadlu. Coś o wymiarach Romanika i wytrzymałości Fiskarsa - to byłoby to!

M.
autor: beaviso
pn sty 31, 2011 3:21 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Saperka, Szpadel, Łopata, Łopatka, Kilof, Oskard, Wykopki
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 19962

Re: Saperka, Szpadel, Łopata, Łopatka, Kilof, Oskard, Wykopki

A ja używam i chwalę sobie mały szpadel Romanika:
m

Plusem jest ogólnie niezła wytrzymałość na standardowe zastosowania. No i długość ogólna = 85 cm. Te 16 cm więcej w porównaniu do saperki z pierwszego wątku to dużo - przy wzroście 1.90 cm można wbijać ją w ziemię pomagając sobie nogą, jak przy ...
autor: beaviso
pt sty 21, 2011 11:22 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 15248

Re: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji

Powiem szczerze, że nie chciało mi się analizować, na czy polega różnica pomiędzy "zwykłym" Conquistadorem, a wersją uMax.
Nie dam sobie palca uciąć, ale tak na oko - o ile Conq (2000) ma głośnik za "sitkiem", to Conq uMax (2001) już za "żaluzjami", zresztą tak jak przedstawione w pierwszym poście ...
autor: beaviso
pt sty 21, 2011 3:31 am
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 15248

Re: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji

Dzięki za polemikę.

Wrzucę coś takiego:
Conquistador (2000) m
Conquistador uMax (2001) m
To jednak dwa różne modele.

I jeszcze instrukcja opisująca Eldorado z 2001:
m

Na końcu instrukcji mała ciekawostka - lista opcjonalnych sond. Są tam różne rodzynki, ale (chyba z powodu przeoczenia ...
autor: beaviso
czw sty 20, 2011 6:53 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 15248

Re: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji

Conquistador uMax również przychodził z sondą 9x8" pajęczynka jako standard. Poniżej chyba kompletna lista wykrywaczy z fabryczną sondą 9x8" nie-HOT:
- Cortes
- De Leon
- Conquistador uMax
- Eldorado uMax
- Golden uMax
- niektóre Euro Sabre

Odnośnie ostatniego, to jeszcze jedna informacja ...
autor: beaviso
czw sty 20, 2011 3:01 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 15248

Re: Tesoro Eldorado - własności różnych wersji

uMax-y miały sondę 8 cali (z dziurką). Vaquero maja sondę 8x9 - ta różnica w zasięgu może brać się właśnie z tego, ale nie sprawdzałem.

Tak nie jest, Proscanie.

Modele z 2001 - Cortes, Conquistador uMax, Euro Sabre (niektóre) i właśnie Eldorado uMax miały już w standardzie sondę 9x8 ...