GTI - porady odnośnie obsługi

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi

GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: Zapytanie_email » pt cze 02, 2006 9:53 pm

Witam

Jestem w posiadaniu garreta 2500 GTI

Nie potrafię wykorzystać jego w pełni możliwości

Proszę o jakieś wskazówki jego ustawień

Z góry dziękuję
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: ProScan » pt cze 02, 2006 9:57 pm

Witam,

A posiada Pan instrukcję ?- od tego należy zacząć. U mnie kosztuje 29zł.

Nie wiem na jakim poziomie ma Pan problemy - czy jest Pan już obeznany ze sprzętem, czy nie.

Na pewno kluczowe znaczenie dla zasięgu ma dobre dostrojenie do gruntu.

Strojenie do gruntu należy przeprowadzać ZAWSZE, nawet jeśli pracuje się w trybie ruchowym (w którym wydaje się, że detektor nie reaguje na grunt).

Proszę o bardziej konkretne pytanie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: ProScan » pt mar 23, 2007 10:04 am

ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: Zapytanie_email » pt maja 09, 2008 2:31 pm

dziendobry

czy posiada Pan moze instrukcje dzialania i strojenia do wykrywacza garrett 2500? zakupilem taki sprzet i mam problem zeby go ustawic prosze o wszelkie informacje (cena mozliwosci wysylki czas oczekiwania) zaznaczam ze jestem poczatkujacy wiec prosze do standartowej instukcji dozucic pare podpowiedzi poczawszy od wszelakich ustawien do pozniejszej pracy wykrywaczem moze byc film pokazowy lub opis drukowany

czekam na odpowiedz
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: ProScan » pt maja 09, 2008 2:37 pm

Witam,

Co do instrukcji, to mogę tylko zaoferować instrukcję obsługi (wg cen jak tutaj: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=177). Do tego gratis dokładam instrukcję do przystawki Eagle Eye.

Co do ustawień, to nie ma jakichś specjalnych - zwracam tylko uwagę na to, by nie stosować trybu COINS. W miarę postępów nauki, gdy pojawią się jakieś konkretne pytania, postaram się coś dopowiedzieć. Zapewne pomogą także inni użytkownicy, tu lub na innym forum.

Wiem że są dostępne filmiki DVD, ale ja nimi nie dysponuję. Pewnie na yotube coś też się znajdzie.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: Zapytanie_email » pt paź 02, 2009 7:51 am

dziendobry. Mam gti 2500 od 7 dni. W terenie daje sporo sygnałow
jednostronnych dziwnych znikających. Czytałem forum wynika z niego ze
należy pompowaniem dostroic go w trybie statycznym? I potem szukac w
dyskryminacji? Ile kosztuje tłumaczenie inst garet i czy ewentualnie
moge kupić tylko rozdział tr. Statyczny? Pozdr
Zapytanie_email
 
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: GTI - porady odnośnie obsługi

Postautor: ProScan » pt paź 02, 2009 7:58 am

Instrukcja kosztuje jw. Sprzedaję tylko w całości.

Fragment o strojeniu zamieszczam poniżej:

By dokonać ręcznej kompensacji wpływu gruntu: Naciskaj MENU aż do wyświetlenia napisu MANUAL GROUND BAL. Wykrywacz poinformuje cię głosem o wybraniu tej opcji i o aktualnej nastawie. Unieś i zniż sondę, wsłuchując się w sygnał dźwiękowy. Jeśli siła dźwięku narasta wraz ze zbliżaniem sondy do ziemi, naciśnij klawisz - kilka razy.

Unieś z powrotem sondę do góry i znów zniż ją na wysokość, przy której będziesz nią przemiatał. Jeśli poziom sygnału teraz się zmniejszył oznacza to, że za bardzo obniżyłeś tą nastawę. Naciśnij + raz lub dwa razy. Możliwa jest bardzo precyzyjna regulacja, ponieważ dostępnych jest aż 256 poziomów tej nastawy, co jest obrazowane przemieszczaniem się segmentów na dolnej i górnej skali. Jeśli potrzebna jest większa zmiana tej nastawy, przytrzymaj jeden z klawiszy + lub -.

Naciskaj odpowiedni klawisz (+ lub -) tak, by przy zniżaniu sondy do wysokości na której będziesz poszukiwał, sygnał się nie zmienia lub zmienia się nieznacznie. Wartość nastawy, którą w ten sposób wybierzesz nie zmieni się pod warunkiem, że opcja AUTO TRACK będzie wyłączona. Jeśli opcja ta zostanie włączona, przejmuje ona kontrolę nad układem kompensacji wpływu gruntu.

Jeśli szukasz na terenie, który zawiera bardzo dużo związków o własnościach magnetycznych, zalecamy byś utrzymywał sondę na wysokości 5 lub więcej cm nad ziemią. Nie spowoduje to utraty zasięgu, a wręcz przeciwnie, gdyż wpływ minerałów zawartych w glebie na pracę wykrywacza będzie znacznie zmniejszony (Prawda jest nieco inna. W niektórych sytuacjach po prostu nie ma możliwości prowadzenia efektywnych poszukiwań, jeśli sonda jest zbyt blisko ziemi. Oddalenie sondy zawsze powoduje spadek zasięgu, co prawda minimalny jeśli przedmiot jest głęboko - przyp. ProScan).


:pa

proscan
ProScan
Właściciel
 
Posty: 8491
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm


Wróć do Obsługa wykrywacza

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron