Coś powalajacego zasięgiem

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: tara »

Zaczynam mieć juz mętlik w głowie od tego wszystkiego. Jakieś 3-4 miesiące temu kupiłem F-75 nie podoba mi się i własnie go sprzedaję, sprzęt zdecydowanie nie dla mnie. Szukam czegoś idioto odpornego o dużym zasięgu. Po głowie zaczynają mi już chodzić różne wynalazki... Myślałem o W 6000, ale podobno jest bardzo poddatny na zabrudzenia i deszcz, możecie coś o tym powiedzieć? Szukam pożądnego głębokiego statyka, poównywalnego zasięgiami z PI, stabilnego i odpornego na pogodę. Poradzcie coś bo naprawdę ciężko się zdecydować. TM-y też nie badzo mnie interesują bo ciężko z tym chodzić.
gawron
Posty: 167
Rejestracja: sob mar 25, 2006 3:33 pm
Lokalizacja: daleka północ

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: gawron »

musisz się spieszyć, no wiesz zapisy... http://www.allegro.pl/item769889204_zap ... ucent.html
forte
Posty: 19
Rejestracja: czw wrz 03, 2009 6:54 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: forte »

"Wykrywacz metali Dominator. Najlepszy wykrywacz metali z dodatkowymi akcesoriami, największym zasięgiem, z podwójną dyskryminacją, pracą statyczną i dynamiczną oraz dziesięcioobrotowym dostrojeniem do gruntu." :shock:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: ProScan »

Tak, Dominator :D

W kwestii wykrywaczy, na które nie trzeba się zapisywać, to ja bym polecił jednak 5900.

ale podobno jest bardzo poddatny na zabrudzenia i deszcz,


To oczywiście jest kolejna plotka, którą trzeba dementować - każdy wykrywacz jest podatny na wodę, jeśli pozwoli się by dostała się do niego. Można ewentualnie rozważyć podwodnego Fishera Aquanauta; z tym w każdej pogodzie bez obaw.

Poradzcie coś bo naprawdę ciężko się zdecydować.


Wobec tego, co było brane pod uwagę?

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: KrisssK »

ProScan pisze:Tak, Dominator :D

Gdzieś mi się obiło o uszy że ponoć producent pracuje nad nowym modelem. Prawdopodobnie będzie się on nazywał ARMAND FRUSTRATOR :D
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: ProScan »

Jak na razie jest model "Armand Frustrated", ale myślę, że przy odrobinie samodyscypliny uda się wprowadzić poprawki.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: KrisssK »

Nie mniej jednak zasięgiem nie powala... a o to chodziło autorowi tego tematu.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: ProScan »

No właśnie - trzymajmy się tematu.

:pa

proscan


PS
W razie czego mogę zaoferować sondę Magnum Force 25 cali. Na pewno powala (mam nadzieję, że zasięgiem także).
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: tara »

Myślałem właśnie o W 5900 lub 6000, HS3 (choć boję się, że się rozpadnie w lesie) ba rozmawiałem nawet z producentem Hardego :)
Próbowałem się czegoś dowiedzieć o Whites TDI, ale tego to nikt chyba u nas nie ma... tak jak pisałem chodzą już mi po głowie eksperymenty. Obawiam się tylko, że W 5900 nie będzie, aż tak bardzo glęboki na statyku...

Żeby nie zakładać nowego tematu, mozecie mi powiedzieć co to za cudo bo cena bardzej niż przystępna za nową ramę?

http://www.allegro.pl/item771078293_wyk ... _nowy.html


O kurczę, to Armandy są już reglamentowane ?? biegnę czym prędzej zapisać się do kolejki społecznej :)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: ProScan »

Whites TDI, ale tego to nikt chyba u nas nie ma...


TDI to mam wrażenie, że to drobnicowiec (c).

Obawiam się tylko, że W 5900 nie będzie, aż tak bardzo glęboki na statyku...


Ja nie znam wykrywacza o większym zasięgu w statyku (chyba że "polskie wynalazki", które w powietrzu widzą przelatujące samoloty).

Żeby nie zakładać nowego tematu,


To ja założyłem: http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... 0054#10054

:pa

proscan
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: jacek1 »

...przelatujące samoloty a po założeniu większej cewki okręty po drugiej stronie planety. :)

Pozdrawiam.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: KrisssK »

Tutaj mamy coś powalającego zasięgiem :D
http://www.youtube.com/watch?v=Lf8-N4fDjGU
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: Lamina »

tara pisze:Zaczynam mieć juz mętlik w głowie od tego wszystkiego. Jakieś 3-4 miesiące temu kupiłem F-75 nie podoba mi się i własnie go sprzedaję, sprzęt zdecydowanie nie dla mnie. Szukam czegoś idioto odpornego o dużym zasięgu. Po głowie zaczynają mi już chodzić różne wynalazki... Myślałem o W 6000, ale podobno jest bardzo poddatny na zabrudzenia i deszcz, możecie coś o tym powiedzieć? Szukam pożądnego głębokiego statyka, poównywalnego zasięgiami z PI, stabilnego i odpornego na pogodę. Poradzcie coś bo naprawdę ciężko się zdecydować. TM-y też nie badzo mnie interesują bo ciężko z tym chodzić.

Idioto odpornym odpowiednikiem f75 jest teknetics T2, kilka glupich funkcji usunieto.
jesli ci nie odpowiada ogolny sposob dzialania detektora to napisz co jest nie tak... bedziemy mogli ci doradzic tak zebys znowu nie kupil molocha z masa funkcji, jest sporo detektorow bardzo prostych w obsludze (wydaje mi sie ze f75 i t2 do nich naleza) i nie koniecznie ze stajni fisher/teknetics/garrett
niezle sie spisuja XP ale do konca roku sa nieosiagalne bo pracuja nad deusem.
proste i o dobrych zasiegach to tez c-scope ale tylko import wlasny, przedstawiciel w polsce sprzedaje to jako sprzet lokalizacyjny i ceny ma do 70% wieksze niz w angli.
starego CX plusa ci nie bede polecal bo wycofali z produkcji, GTI2500 jest sporo trudniejszy w eksploatacji niz F75......
moze pomysl nad polskim detektorem HARDY .... powiem szczerze ze sprzed ma wykonanie jak nie polski :):):) in plus oczywiscie i jest to statyk z rozpoznawanie forro i nieferromagnetykow,,,, cos w sam raz dla ciebie.
tara
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 19, 2008 1:19 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: tara »

T2 najszcześliwszym wyborem nie jest bo nie szukam monetkowca (na kolor mam Minelaba i tak zostanie). Już nawet nie chodzi o ilość funkcji w F75 tylko poprostu mi on nie siada. Kupiłem go ze wzgędu na statyk, który okazał się niedopracowany. Dyskrymą nawet się nie bawiłem bo praktycznie jej nie używam i być może w tym temacie jest on dobry, ale tak jak pisałem, nie dla mnie.
Rozglądam się cały czas i przekonuję w kierunku Whitsa 6000, ale zobaczymy co z tego wyniknie.
Hardy, wygląda świetnie co z tego jak nikt tego nie kupil i nie testowal, a i sam producent nie bardzo chce przysłać sprzęt do testów terenowych (za zapłatą oczywiście). Może ktoś z Warszawy się podejmie i sprawdzi w terenie ? Ostatnio na aukcjach pojawił się piękny Relic Hawk o którym również nie mogę zasięgnąć żadnych informacji... uff co robić dalej latam z PIkiem :)
Lamina
Sprzedawca
Posty: 89
Rejestracja: pn lip 20, 2009 12:16 pm

Re: Coś powalajacego zasięgiem

Post autor: Lamina »

mysle ze powinienes uzbrojc sie w cierpliwosc i poczekac az XP metaldetectors wznowia producje na poczatku roku, ewentualnie poszukac u jakiegos dystrybutora w europie ktory ma jeszcze na magazynie..... ale bedzie ciezko.
moze byc jeszcze troy... ale tu juz sa straszne problemy z zakupem.
ewentualnie c-scope.
ODPOWIEDZ