Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
stachu
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 3:43 pm

Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: stachu »

Witam. Co sądzicie o przesiadce z Ciboli na Sovergina? Czy jest to opłacalna zamiana? A może polecicie inny wykrywacz jako następce Ciboli.
Pozdrawiam Stachu
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: ProScan »

Proszę powiedzieć czego oczekujesz od wykrywacza i dlaczego rezygnujesz z Cebuli?

Na pewno ręka zaboli :lol:

proscan
stachu
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 3:43 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: stachu »

Od wykrywacza oczekuję niezawodności, precyzji i przyzwoitych osiągów a przede wszystkim precyzyjnej dyskryminacji. Wiem, że Cebula te wszystkie cechy posiada, ale zaczyna już mi brakować głębokości w Tesoro. Kolejnym minusem jest brak dostrojenia do gruntu, a co za tym idzie jestem skazany na jedną cewkę. A teren na którym szukam jest mocno zróżnicowany i przydała by się możliwość dopasowania cewki do rodzaju poszukiwań.

Stachu :D
Ostatnio zmieniony pn gru 07, 2009 4:30 pm przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: ProScan »

Kolejnym minusem jest brak dostrojenia do gruntu,


To może Vaquero :?: ;) (akurat mam do sprzedania egzemplarz z marca tego roku).

Wydaje mi się, że opcją dla każdego jest obecnie MXT Tracker, bo Sovereign to moim zdaniem monetkowiec. Tym bardziej, że dyskryminacja podobna do Tesoro.

(Sovereigna, tyle że nie GT, także mam do sprzedania - i jak tu bezstronnie doradzić :?: :lol:)

Co do zasięgów to Sov może okazać się lepszy, bo Tesorakom mocno spada w gruncie wg naszych pomiarów, ale gorzej radzi sobie z separacją żelaza.

:pa

proscan
stachu
Posty: 13
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 3:43 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: stachu »

Jeżeli chodzi o Tesoro, to jak bym miał kupować coś z tej stajni był by to Tejon, ponieważ Vaquero z tego co wiem nie ma dużo lepszych osiągów od Ciboli, więc odpada.
Miał bym prośbę czy mógł byś napisać więcej na temat Whaitsa, bo wydaje się całkiem ciekawą alternatywą.
Stachu:)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: ProScan »

MXT to przede wszystkim wykrywacz z identyfikacją (czego nie ma ani Cebula ani Varzywo), prawdziwym automatem do strojenia do gruntu, 3 trybami pracy, identyfikacją tonalną (do pewnego stopnia) i niezłymi osiągami (pełne dane w Odkrywcy 11/2009).

:pa

proscan
Robertsw
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:28 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: Robertsw »

Posiadam MXT 300 i Cibole jest to dla mnie idealny zestaw.Miałem ze stajni Whitsa też DFXa z którym nie mogłem się dogadać ,MXT to wykrywacz stworzony dla mnie precyzyjny i prosty. Skompletowałem sobie kilka sond wiec juz z nim zostanę i już nic nie kombinuję z wymianami na coś innego ale dalej po łbie mi chodzi XP GoldMaxx jako pomocniczy sprzęt tylko go kupić nie można ale szukam :D
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: marcinch1979 »

xp gmp z 11" cewka sluchawkami ws1 prostym shaftem ostatnio wystawiony na sprzedaz za 400 funtow czyli ok 1800 zl -cena bajka
Robertsw
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 13, 2006 10:28 pm

Re: Tesoro Cibola przesiadka na Minelaba Sovereign GT?

Post autor: Robertsw »

Dokładnie ale to już było ,nie mam konta na Ebay nie mam pojęcia jak tam kupić więc szukam coś w kraju.No chyba że mi coś wyszukasz i pomożesz :D .Pozdrawiam Robert
ODPOWIEDZ