GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
Gre-gre
Posty: 24
Rejestracja: pn sie 03, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: BRZEźNICA BYCHAWSKA

Re: gti 2500

Post autor: Gre-gre »

Mieszkam bardzo blisko ...
Gdyby była potrzebna cewka do celów testowych to jestem do dyspozycji ...
Mam dwa pająki (9,5 i 12 cali )...
Może biała cewka wymaga podróży do Gliwic ?

Pozdrawiam - Gre-gre.
Rufa
Posty: 57
Rejestracja: pn sty 11, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: laski,piaski i karaski

Re: gti 2500

Post autor: Rufa »

witaj Gre-gre .chętnie przetestuję mego gti2500, na twoich sondach.powiedz tylko jak do Ciebie dojechać i kiedy masz czas na to.pozdrawiam.
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

problem z garrettem gti

Post autor: straczek1988 »

witam, zwracam się z uprzejmą prośbą do wybitnego fachowca o małą pomoc, mianowicie mam problem z garrettem gti, cewka standardowa 9,5, zasięg jest masakrycznie mały tj ok 10cm-nie więcej, w porównaniu z garrettem 350 którego też posiadam odpada w przedbiegach. co raz daje dziwne sygnały bez powodu, a gdy chciałem zobaczyć wtyczkę(nie wyłączyłem wykrywacza-wiem mój błąd) i odkręciłem całkowicie to zaczął grać jak Chopin, gdy zmniejszyłem czujność(nadal na odkręconej cewce) przestał wariować. Więc pytanie, czy to jakaś awaria czy ten typ tak ma?? opisane wariacje były w szczerym polu, z dala od linii WN itd. z góry dziękuję za pomoc
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: problem z garrettem gti

Post autor: straczek1988 »

objawy podobne lecz mój nie gubi ustawień itd. przyzwyczaiłem się do garrettów i jeśli chodzi o sygnały duchy to jeszcze jestem w stanie to ścierpieć, ale ten zasięg to masakra... możliwe, że cewka siadła??? no i co oznacza te piszczenie jak cewka jest odłączona, czy to normalne? pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: ProScan »

A czy wykonał Pan reset?
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: straczek1988 »

tak, w pierwszej kolejności, wszystko przepatrzyłem, baterie naładowane na max(tj akumulatorki), uderzeń żadnych też nie było...
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: ProScan »

1. Najprostszy test - sprawdzić na innej sondzie.
2. Jaki zasięg na monetę?
3. Czy działa wizualizacja?
4. Wykrywacz bez sondy może zachowywać się całkowicie przypadkowo.

:pa

proscan
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: straczek1988 »

z podmianką będzie troche gorzej, bo z takim sprzętem nikt z "gangu" nie śmiga... zasięg to tak jak pisałem ok 10cm, praktycznie to co po wierzchu(zaraz za mną kolega zamiatał at pro i masę rzeczy mój w ogóle nie wskazywał). wizualizacja jak najbardziej działa. bez sondy głupieje, ustaje jak zmniejszy mu się czułość na 3/4 gwizdka...
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: ProScan »

Ale czy te 10cm to w powietrzu, bo informacje że "kolega wymiata, a ja nie", to żadna informacja nt. wykrywacza?
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: straczek1988 »

nie, nie w powietrzu, w terenie. napisałem poprostu dla porównania, bo coś z tym sprzętem jest ewidentnie nie tak... tylko gdzie szukać przyczyny???królu złoty pomóż:-)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: ProScan »

Powodów moze być sto - z brakiem umiejętności posługiwania się sprzętem włącznie.

Jaka jest zatem odpowiedź na pytanie 2? Ale w powietrzu, bo tylko powietrze zasięgi są porównywalne.

:?:

proscan
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: straczek1988 »

w powietrzu jest deko lepiej, ale to dosłownie deko, 350tka w takim samym teście radzi sobie lepiej
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: ProScan »

Sorry - to nei jest odpowiedź.

Ja w każdym razie na podstawie uzyskanych informacji żadnego uszkodzenia nie widzę. Nie wiem też czy wykrywacz jest dobry.

:pa

proscan
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: straczek1988 »

to w sumie tak jak ja niewiem czy jest dobry czy nie:-) biorąc pod uwagę obydwa wykrywacze-350 i gti to w tym momencie gti ma osiągi jak jakiś chiński szmelc, a 350 jak najlepszy wykrywacz na świecie:-) tak czy siak dziękuje za poświęcony dla mnie czas i wysłuchiwanie pierdół po nocy,pozdrawiam:-)
straczek1988
Posty: 10
Rejestracja: ndz lis 09, 2014 9:47 am

Re: GTI 2500 - wzbudzanie, słaby zasięg

Post autor: straczek1988 »

witam ponownie, nurtowały mnie te problemy z gti i rozkręciłem go na części pierwsze. w puszcze wydaje się wszystko ok, za to wtyczka wygląda tak jak na załączonych zdjęciach. wszystkie piny są ok ale jeden czarny jest jakby oderwany od drugiego białego, jakby podwójnego(niewiem jak to nazwać). czy należy się go przylutować czy on poprostu ma być "pusty"? z góry dziękuję za pomoc
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ