xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

Od Wikinga nie ma żadnej odpowiedzi, mają teraz pewnie wiele pracy...


Zapewne przybyło im klientów do serwisu, bo wszystkich tam odsyłam.

Sondę proszę im odesłać do reklamacji. I już. Z tego co wiem, to są szanse na nową sondę (tutaj potwierdzenie ze strony klientów Vikinga: http://www.odkrywca-online.com/naprawa- ... tml#662205)

Tylko umyć z tego błota!! Zdjęć lepszych zrobić także nie zawadzi.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

Taka ciekawostka mi się nawinęła.

Uszko puste w środku!

Obrazek

#-o

proscan
pastuszek
Posty: 93
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 5:17 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: pastuszek »

ta ciekawostka jest ''made in ireland''.
Już gdzieś pisałem wcześniej że jakość wykonania irlandzkiego minelaba jest dyskusyjana i nie umywa się do amerykańskiego.

P.s.dzięki za błyskawiczną i perfekcyjną naprawę
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

Przykłady naprawy sondy (mady by proscan). Uwaga - tego typu zabawy tylko dla dotychczasowych klientów.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

Świerza sprawa...

Po odmowie naprawy uszek jak wyżej (napisałem że naprawiam tylko dotychczasowym klientom i skierowałem do linku Aktualna sytuacja z serwisem dla firmy Minelab), otrzymałem taką odpowiedź:

w zasadzie to nie obchodzi mnie kto z kim, dlaczego, a kto nie albo na kogo sie obrazil itd, potrzebuje pomocy, myslalem ze znalazlem SERWIS a nie kolko wzajemnej adoracji, teraz juz wiem, ze musze poradzic sobie sam, aby zaoszczedzic nadziei i czasu swoim przyszlym niedoszlym klientom proponuje na stronie http://www.proscan.gliwice.pl/ umiescic informacje: uwaga serwisuje i naprawiam tylko kolesiom!!! lub podobnie


Mamy więc głos kolejnego łosia (a może dziecko, które tupie nóżką i się obraża, gdy mu się czegoś odmówi), który nie może pojąć, że nie param się naprawami z przymusu i nie jestem w stanie zapewnić serwisu wszystkim!

A dodatkowo facet domaga się umieszczenie informacji, która jest na moim forum JAK BYK.

Mam w telewizji reklamę wykupić, czego nie naprawiam i komu?! :D

#-o

Pozdrawiam wszystkich "kolesi" - tych dotychczasowych i tych przyszłych!

:pa

proscan
zebrix
Posty: 3
Rejestracja: pn lis 09, 2009 9:55 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: zebrix »

Nie jestem chyba"kolesiem". Sam naprawiłem swą wykrywkę. Może nie jest to tak idealne jak dzieło proskanowskie, ale się trzyma. Wielkie dzięki za wszelkie rady z powyższych postów!

Ludzie! kolesie i nie-kolesie! dacie radę!

pozdrawiam :prosit

zebrix
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

No właśnie. Serwis wykrywaczy nie musi zajmować się naprawą plastików...

:pa

proscan
Raptile
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 21, 2011 12:49 pm
Lokalizacja: Konin

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: Raptile »

Witam!
Mam takie pytanie, czy wszystkie obudowy do sond Minelab-a są robione z ABS-u ? Mam sondę 10.5" M 7.5 kHz DD i zauważyłem pęknięcia na jednym uszku...
pozdrawiam!

Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

Nie rozumiem pytania.

Ja nie znam się na tworzywach. W każdym razie w skład tego czego używa Minelab wchodzą składniki które tworzą ABS.

:pa

proscan
Raptile
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 21, 2011 12:49 pm
Lokalizacja: Konin

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: Raptile »

Dzięki za szybką odpowiedź :D Wracając do mojego pytania, to skoro Pan nie zrozumiał to spróbuje wyjaśnić. Chce skleić uszka (nie swoje własne a te w sondzie ;) ) a wiem, że większość klei do plastiku nie daje sobie rady z polietylenem i polipropylenem i stąd się rodzi moje pytanie o typ tworzywa z którego są zrobione te uszka. We wcześniejszych postach pisał Pan o kleju do ABS-u, więc założyłem, że obudowy sond są wykonane właśnie z niego. W moim pytaniu chodziło o to czy Minelab w sondach do X705 cały czas stosuje ten sam typ plastiku, po prostu chciałem się upewnić. Mam nadzieję, że rozwiałem już wszystkie niejasności związane z pytaniem. Zakładam, że klej do ABS-u sprawdzi się również w przypadku mojej sondy.

pozdrawiam
Raptile
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

W zasadzie to ostatnie zdanie wyjaśnia sprawę.

Tak - klej do ABS-u da sobie radę z tym tworzywem.

:pa

proscan
Raptile
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 21, 2011 12:49 pm
Lokalizacja: Konin

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: Raptile »

W zasadzie tak, ale wolałem się upewnić, że zostanę zrozumiany ;)
jeszcze raz dzięki!
Pozdro!
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: KrisssK »

Moje wykonanie naprawy uszek w XT.
Ułamane były obydwa uszka na wysokości połowy otworu na śrubę.

Przed:
Obrazek

Po:
Obrazek

Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8508
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

Post autor: ProScan »

=D>
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,

Post autor: Zapytanie_email »

witam mam problem z cewkom minelab mialem pelknitom byla klejona ,pekniecie znowu powstalo niestety zamoczylem jom w wodzie i po wlaczeniu detektora wydaje saly czas dzwieki
ODPOWIEDZ