Ustawienia Explolera SE
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Ustawienia Explolera SE
Witam .
Mam takie ustawienia na małe srebro.Co o tym myślicie?
Pytam bo myślę że trochę przekombinowałem(ciągły wysoki dzwiek).
-sens.29
-TH.7
-IM.27
Funkcje menu:
-select.clear
-audio-response-pitch hold
- volume-gein10
-gain 9
-tone-th.9
-variab.10
-limi.9
-sunds-cond.
-options-noise z automatu
-recov.fast -zazn.
deep-puste
Chodze z wylaczonym IrM. jak uszy puchna włanczam IrM.
Na właczonym IrM nie słuszę wszystkich sygnałow(duchy)
Co myslicie o takich ustawieniach.
Pozdrawiam solidny113.
Mam takie ustawienia na małe srebro.Co o tym myślicie?
Pytam bo myślę że trochę przekombinowałem(ciągły wysoki dzwiek).
-sens.29
-TH.7
-IM.27
Funkcje menu:
-select.clear
-audio-response-pitch hold
- volume-gein10
-gain 9
-tone-th.9
-variab.10
-limi.9
-sunds-cond.
-options-noise z automatu
-recov.fast -zazn.
deep-puste
Chodze z wylaczonym IrM. jak uszy puchna włanczam IrM.
Na właczonym IrM nie słuszę wszystkich sygnałow(duchy)
Co myslicie o takich ustawieniach.
Pozdrawiam solidny113.
Re: Ustawienia Explolera SE
(ciągły wysoki dzwiek).
Czy towarzyszy temu ciągłe sygnalizowanie metalu na wyświetlaczu - bo chyba nie chodzi o za wysoki Threshold.
I czy ten dźwięk powstaje przy machaniu, czy bez niego?
Czy Selectr Clear oznacza, że nie ma żadnej dyskryminacji? Jeśli tak, to nic dziwnego, że piszczy na wszystko.
proscan
Re: Ustawienia Explolera SE
Albo masz za wysoka czulosc.
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Re: Ustawienia Explolera SE
Wczesniej chodzilem na -Ferrous i jak było żelastwo to mialem niski sygnal a kolor wysoki.
Teraz postanowilem przelaczyc na -Conduct i mam staly wysoki sygnal
"taki wiodący" nie za głośny ale w tle .Jak pod cewka jest zelazy drut to pieknie wyje jak na kolor przy Ferrous.Natomiast jak znajdzie kolor to cichnie ten wiodacy wysoki sygnal i powiedzmy odzywa sie jak na cynk przy Ferrous a tam jest miedz lub srebro.
Pytam bo nigdy wczesniej nie chodzilem na Conductie.
Zauwazylem że na C jest glebszy niz na F.
Teraz postanowilem przelaczyc na -Conduct i mam staly wysoki sygnal
"taki wiodący" nie za głośny ale w tle .Jak pod cewka jest zelazy drut to pieknie wyje jak na kolor przy Ferrous.Natomiast jak znajdzie kolor to cichnie ten wiodacy wysoki sygnal i powiedzmy odzywa sie jak na cynk przy Ferrous a tam jest miedz lub srebro.
Pytam bo nigdy wczesniej nie chodzilem na Conductie.
Zauwazylem że na C jest glebszy niz na F.
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Re: Ustawienia Explolera SE
Jeszcze jedno co o tym myslicie czy ktos to nabył?
http://cgi.ebay.pl/MINELAB-EXPLORER-MET ... 5639996be3
http://cgi.ebay.pl/MINELAB-EXPLORER-MET ... 5639996be3
Re: Ustawienia Explolera SE
Jak pod cewka jest zelazy drut to pieknie wyje jak na kolor przy Ferrous
No bo tak to działa - jeśli kursor jest wysoko na ekranie (a tak jest dla drobnego niedyskryminowanego żelastwa i grubego koloru) to będzie ton wysoki.
Zauwazylem że na C jest glebszy niz na F.
Bardzo wątpię. Proszę wziąć linijkę i zmierzyć.
Programami napisanymi przez kogoś można się podetrzeć. Moim zdaniem jeśli ktoś nie potrafi samemu sobie ustawić detektora i potrzebuje by ktoś to zrobił za niego (a skąd wiadomo że ten co to sprzedaje ma jakąkolwiek wiedzę? Czego on szuka?) to znaczy, że należy zmienić wykrywacz na prostszy.
IMHO - bez obrazy.
proscan
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Re: Ustawienia Explolera SE
Racja-nie pomyślałem o tym(z tymi gotowcami).
Wcześniej przeszedłem od silvera do vaqero z tego na quattro(był u Pana na przeglądzie-taki z Francji) noi SE.
Dwa lata chodziłem tylko na ferro i od tygodnia postanowiłem coś zmienić ,
dlatego się trochę miotam z tymi nastawami.Przyzwyczajony do innych dżwięków trochę się gubię.Ale jestem uparty i będę kombinował dalej.
Napisałem na Pana forum bo uważam Pana za autorytet.
W instrukcji jest sugestia że "monetkowcy" preferują "Conductiv",można poprosić o rozwiniecie tej myśli.
Co Pan by zaznaczył w opcji-selekt? wiedząc że mogą być brakteaty,denarki. -teren mocno zaśmiecony(folia alu,kapselki,zrywki)
Pozdrawiam solidny.
Wcześniej przeszedłem od silvera do vaqero z tego na quattro(był u Pana na przeglądzie-taki z Francji) noi SE.
Dwa lata chodziłem tylko na ferro i od tygodnia postanowiłem coś zmienić ,
dlatego się trochę miotam z tymi nastawami.Przyzwyczajony do innych dżwięków trochę się gubię.Ale jestem uparty i będę kombinował dalej.
Napisałem na Pana forum bo uważam Pana za autorytet.
W instrukcji jest sugestia że "monetkowcy" preferują "Conductiv",można poprosić o rozwiniecie tej myśli.
Co Pan by zaznaczył w opcji-selekt? wiedząc że mogą być brakteaty,denarki. -teren mocno zaśmiecony(folia alu,kapselki,zrywki)
Pozdrawiam solidny.
Re: Ustawienia Explolera SE
COND dlatego, że sygnały są "klasyczne" - im większa "przewodność", tym wyższy dźwięk - oczywiście pod warunkiem, że wytnie się żelazo.
Żelazo wycinałbym - to znaczy zaczernił tylko lewy górny róg.
Folię i wszelkie inne śmieci aluminiowe oczywiście należy kopać.
proscan
Żelazo wycinałbym - to znaczy zaczernił tylko lewy górny róg.
Folię i wszelkie inne śmieci aluminiowe oczywiście należy kopać.
proscan
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Re: Ustawienia Explolera SE
Bardzo dziękuję za pomoc,bład tkwił w selekcie że miałem zaznaczone clear.Teraz po zaznaczeniu gwozdzi znacznie lepiej.
A co by Pan zmienił żeby sygnał od denarkow/brakteatow był bardziej
"wydajny",mocniej sygnalizowany.
A co by Pan zmienił żeby sygnał od denarkow/brakteatow był bardziej
"wydajny",mocniej sygnalizowany.
-
terenowiec69
- Posty: 134
- Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
- Lokalizacja: woj.lubelskie
Re: Ustawienia Explolera SE
Deep bym zaznaczył a Fast odznaczył,oraz dał Response Normal. Th.Tone 1 do 3.
Spróbuj może sie popawi na plus.
Spróbuj może sie popawi na plus.
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Re: Ustawienia Explolera SE
No niestety nie,lipa.Nie widzę brakteatów.
Muszę kombinować,dodam tylko że Omega widzi bez problemu i kosztuje połowę mniej

Muszę kombinować,dodam tylko że Omega widzi bez problemu i kosztuje połowę mniej
Re: Ustawienia Explolera SE
Nie widzę brakteatów.
A to coś nowego!
Bo wcześniej widział:
żeby sygnał od denarkow/brakteatow był bardziej "wydajny",mocniej sygnalizowany.
proscan
-
solidny113
- Posty: 9
- Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am
Re: Ustawienia Explolera SE
Wróciłem do Ferrus,sygnały są pewniejsze,detektor stabilniejszy.