Ustawienia Explolera SE

Pisz jeśli masz kłopot w opanowaniu wykrywacza, nie rozumiesz jego zachowania, poszukujesz instrukcji obsługi
ODPOWIEDZ
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

Witam .
Mam takie ustawienia na małe srebro.Co o tym myślicie?
Pytam bo myślę że trochę przekombinowałem(ciągły wysoki dzwiek).
-sens.29
-TH.7
-IM.27
Funkcje menu:
-select.clear
-audio-response-pitch hold
- volume-gein10
-gain 9
-tone-th.9
-variab.10
-limi.9
-sunds-cond.
-options-noise z automatu
-recov.fast -zazn.
deep-puste
Chodze z wylaczonym IrM. jak uszy puchna włanczam IrM.
Na właczonym IrM nie słuszę wszystkich sygnałow(duchy)
Co myslicie o takich ustawieniach.
Pozdrawiam solidny113.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: ProScan »

(ciągły wysoki dzwiek).


Czy towarzyszy temu ciągłe sygnalizowanie metalu na wyświetlaczu - bo chyba nie chodzi o za wysoki Threshold.

I czy ten dźwięk powstaje przy machaniu, czy bez niego?

Czy Selectr Clear oznacza, że nie ma żadnej dyskryminacji? Jeśli tak, to nic dziwnego, że piszczy na wszystko.

:pa

proscan
sla1971pw
Posty: 16
Rejestracja: sob gru 19, 2009 5:00 pm

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: sla1971pw »

Albo masz za wysoka czulosc.
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

Wczesniej chodzilem na -Ferrous i jak było żelastwo to mialem niski sygnal a kolor wysoki.
Teraz postanowilem przelaczyc na -Conduct i mam staly wysoki sygnal
"taki wiodący" nie za głośny ale w tle .Jak pod cewka jest zelazy drut to pieknie wyje jak na kolor przy Ferrous.Natomiast jak znajdzie kolor to cichnie ten wiodacy wysoki sygnal i powiedzmy odzywa sie jak na cynk przy Ferrous a tam jest miedz lub srebro.
Pytam bo nigdy wczesniej nie chodzilem na Conductie.
Zauwazylem że na C jest glebszy niz na F.
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

Jeszcze jedno co o tym myslicie czy ktos to nabył?
http://cgi.ebay.pl/MINELAB-EXPLORER-MET ... 5639996be3
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: ProScan »

Jak pod cewka jest zelazy drut to pieknie wyje jak na kolor przy Ferrous


No bo tak to działa - jeśli kursor jest wysoko na ekranie (a tak jest dla drobnego niedyskryminowanego żelastwa i grubego koloru) to będzie ton wysoki.

Zauwazylem że na C jest glebszy niz na F.


Bardzo wątpię. Proszę wziąć linijkę i zmierzyć.

Programami napisanymi przez kogoś można się podetrzeć. Moim zdaniem jeśli ktoś nie potrafi samemu sobie ustawić detektora i potrzebuje by ktoś to zrobił za niego (a skąd wiadomo że ten co to sprzedaje ma jakąkolwiek wiedzę? Czego on szuka?) to znaczy, że należy zmienić wykrywacz na prostszy.

IMHO - bez obrazy.

:pa

proscan
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

Racja-nie pomyślałem o tym(z tymi gotowcami).:oops:
Wcześniej przeszedłem od silvera do vaqero z tego na quattro(był u Pana na przeglądzie-taki z Francji) noi SE.
Dwa lata chodziłem tylko na ferro i od tygodnia postanowiłem coś zmienić ,
dlatego się trochę miotam z tymi nastawami.Przyzwyczajony do innych dżwięków trochę się gubię.Ale jestem uparty i będę kombinował dalej.
Napisałem na Pana forum bo uważam Pana za autorytet.
W instrukcji jest sugestia że "monetkowcy" preferują "Conductiv",można poprosić o rozwiniecie tej myśli.
Co Pan by zaznaczył w opcji-selekt? wiedząc że mogą być brakteaty,denarki. -teren mocno zaśmiecony(folia alu,kapselki,zrywki)
Pozdrawiam solidny.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: ProScan »

COND dlatego, że sygnały są "klasyczne" - im większa "przewodność", tym wyższy dźwięk - oczywiście pod warunkiem, że wytnie się żelazo.

Żelazo wycinałbym - to znaczy zaczernił tylko lewy górny róg.

Folię i wszelkie inne śmieci aluminiowe oczywiście należy kopać.

:pa

proscan
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

Bardzo dziękuję za pomoc,bład tkwił w selekcie że miałem zaznaczone clear.Teraz po zaznaczeniu gwozdzi znacznie lepiej.
A co by Pan zmienił żeby sygnał od denarkow/brakteatow był bardziej
"wydajny",mocniej sygnalizowany.
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: terenowiec69 »

Deep bym zaznaczył a Fast odznaczył,oraz dał Response Normal. Th.Tone 1 do 3.
Spróbuj może sie popawi na plus. :)
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

No niestety nie,lipa.Nie widzę brakteatów.
Muszę kombinować,dodam tylko że Omega widzi bez problemu i kosztuje połowę mniej :lol: :lol: :lol:
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: ProScan »

Nie widzę brakteatów.

A to coś nowego!

Bo wcześniej widział:
żeby sygnał od denarkow/brakteatow był bardziej "wydajny",mocniej sygnalizowany.


:?:

proscan
solidny113
Posty: 9
Rejestracja: pt cze 18, 2010 4:02 am

Re: Ustawienia Explolera SE

Post autor: solidny113 »

Wróciłem do Ferrus,sygnały są pewniejsze,detektor stabilniejszy.
ODPOWIEDZ