Minelab Explorer - manualne strojenie gruntu

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
derick
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Minelab Explorer - manualne strojenie gruntu

Post autor: derick »

Pozdrawiam
na Geotech pojawil sie temat,ze ktos w Bulgarii robi reczne strojenie do gruntu dla Exa.Pisze ze w Exp. jest ustawienie gruntu fixowane a nie automatyczne.Na obudowe dodaje sie potencjometr i po strojeniu zasiegi w normalnym gruntcie sa lepsze.
Nie rozkreczalem swojego Exa,ale myszle ze powinien byc jakis trimer wewnętrzny na nastawienie gruntu.
Czy jest prawddziwe albo to bajka Piotr?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab Explorer - manualne strojenie gruntu

Post autor: ProScan »

Witam,

W Explorerze Ground Balance jest realizowany poprzez odejmowanie sygnałów z różnych częstotliwości, więc manualne strojenie nie jest możliwe. Pewnie coś innego można regulować (np. wzmocnienie jakiegoś stopnia wzmacniacza?)

:pa

proscan
ODPOWIEDZ