cewka Detech SEF 10X12

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
azazar
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 3:13 pm

cewka Detech SEF 10X12

Post autor: azazar »

Witam,
Może ktoś z własnego doświadczenia może mi powiedzieć, czy zamieniając standardową cewke slimline na wspomniana w temacie cewkę detecha, mój minelab quattro bedzie szybciej reagował w średnio zaśmieconym terenie i będzie bardziej stabilny?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: ProScan »

Cewka nie zmienia parametrów filtrów zastosowanych w wykrywaczu. To odpowiedź na pierwsze pytanie.

A na drugie jest takie: sondy o dużej powierzchni są bardziej podatne na zewnętrzne zakłócenia.

:pa

proscan
azazar
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 3:13 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: azazar »

To czyli kupując tą cewkę wyrzucę pieniądze w błoto i nic nie zmienię w pracy wykrywacza :?
Posiadam snajperkę firmy detech 4,5x7 i jestem zaskoczony jej stabilnością i szybkością reakcji na przedmiot, czułość ustawiam na max i biegam na poletkach dość mocno zaśmieconych, gdzie ze standardową jestem bez szans. I tak sobię pomyslałem, ze jak kupie cewke 10x12tej firmy sprzęt bedzie podobnie się zachowywał.
Dzieki :pa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: ProScan »

Zyska się nieznacznie na zasięgu (o ile nie trzeba będzie redukować czułości).

Mniejsze sondy są stabilniejsze z definicji, stąd zapewne wynika zadowolenie z mniejszej sondy. To nie zasługa producenta, a fizyki.

Pamiętać też należy, że czasami dwie identyczne sondy mogą się inaczej zachowywać, bo mogą mieć różne parametry (są strojone ręcznie, więc już opuszczając fabrykę mogą się różnić).

:pa

proscan
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: marcinch1979 »

nie sluchaj Proscana, moze i sie troche zna na wykrywaczach :lol: , ale w tym wypadku sie z nim nie zgodze, slimline - najbardziej niestabilna cewka jaka mozna miec przy minelabie, nie dorowna SEF, 12x10 (pomimo rozmiaru) jest rownie stabilna, jesli nie stabilniejsza od snajperki detecha o ktorej wspominales
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: ProScan »

:)

Miałem takie niestabilne Slimliny u siebie. Były wadliwe. Tyle że ich problem objawiał się dopiero w kontakcie z roślinnością. Podobno cała pierwsza partia taka była.

Ale mówimy tutaj o sprawnych sondach, a nie zepsutych.

Duża sonda na pewno będzie bardziej niestabilna od małej.

Nie słuchaj Marcina :ble chyba, że Twoja sonda należy do tych zepsutych.

:pa

proscan
azazar
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 3:13 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: azazar »

Z moją cewką jest problem nie z roślinnością(tu jest spokojna) tylko w momencie gdy znajdzie się odrobina żelaznych śmieci jest masa wówczas w słuchawkach dźwięków nie do przerobienia przez mój mózg :? Już nie wspomnę, że stoję w jednym miejscu i macham aż się uspokoi i poinformuje, ze mam pod cewką żelazo ](*,)

Tuż przed śniegami i mrozem, chodziłem ze 3 godzinki(za krótko)z większym ,,motylkiem,, niż ten o który pytam, i miałem wrażenie, że moj quattro jest spokojniejszy i szybciej reaguje na fanta. No i właśnie nie wiem czy to było złudzenie a może teren był dość czysty :?: Szukam osób które używają tych cewek i podzielą się wszelkimi info. Nie chcę wtopić 650zł.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: ProScan »

Moją opinię znasz. Marcina też. Przydałoby się więcej głosów, by statystyka była lepsza.

Ale najlepiej samemu pożyczyć i porównać na spokojnie i metodycznie.

:pa

proscan
azazar
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 3:13 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: azazar »

Przez zimę będę zbierał kaskę, może ktoś się jeszcze odezwie.

Pożyczając cewkę to i tak na wiele sobie nie pozwolę z racji pogody dość brutalnej jak dla mnie :smt013
Witcher
Posty: 94
Rejestracja: czw gru 15, 2005 4:23 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: Witcher »

Też wydaje mi się że z motylem quattro jest bardziej stonowane niż ze standardową sodą. Ciekawe czy kosztem czułości? Czy to raczej masowa halucynacja? ;)
azazar
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 3:13 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: azazar »

marcinch1979 pisze: slimline - najbardziej niestabilna cewka jaka mozna miec przy minelabie, nie dorowna SEF, 12x10 (pomimo rozmiaru) jest rownie stabilna, jesli nie stabilniejsza od snajperki detecha o ktorej wspominales



marcinch1979 wnioskuję, że miałeś osobiście do czynienia z tymi cewkami. Prosze o więcej spostrzeżeń, uwag co do tej cewki 10x12 :pa
marcinch1979
Posty: 92
Rejestracja: sob lis 14, 2009 4:03 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: marcinch1979 »

12x10" SEF'a porownywac mozna do 11" PRO Coil (taka jak idzie z Etracem i SE Pro), jedyna roznica to waga. Slim w miare stabilnie zachowaywal sie do max 21 gora 24, z SEF 24 -26/28, co do zasiegu glebsze cele kopalem z SEF, ale nie sugerowalbym sie tym. Jesli myslisz o zamianie, ja napisalbym, ze warto - nawet bym sie nie zastanawial.
azazar
Posty: 21
Rejestracja: sob gru 05, 2009 3:13 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: azazar »

W końcu jestem szczęśliwym posiadaczem cewki 10x12 detecha. Po krótki testach stwierdzam wyraźną poprawę w stabilności i co najważniejsze reakcja na cel w porównaniu z wcześniejszą slimline jest dużo lepsza. 100% zadowolenia. Ceweczkę kupiłem z Bułgarii nową, z przesyłką wyniosła mnie taniej jak w sklepie w Warszawie :D
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: ProScan »

Można prosić o linka do tego sklepu?

:pa

proscan
terenowiec69
Posty: 134
Rejestracja: śr sie 22, 2007 7:56 pm
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: cewka Detech SEF 10X12

Post autor: terenowiec69 »

ODPOWIEDZ