Fisher F 75 - problem

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Witam,

Sprzęt dotarł. Sonda jest nastrojona źle, aczkolwiek widziałem gorsze przypadki.

Jest także nieszczelna.
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

uuuu nieszczelna :shock: a ja ją wodą myłem jednak ta linia produkcyjna w Chinach odbija się na jakości :evil:
da się z tym coś zrobić :?:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Zrobić się da - a jaki będzie efekt? Zobaczymy.

:pa

proscan
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

Witam
Proszę się nie śpieszyć z f 75 na spokojnie może Pan wysłać po niedzieli :pa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Sprzęt jest w zasadzie gotowy -klej się suszy.

:pa

proscan
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

super =D> ale proszę wysłać w poniedziałek za pobraniem bo nie chciał bym że by walał się na poczcie przez weeked.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Proszę dać znać, czy po strojeniu, doszczelnianiu działa lepiej (czy wycieczka się nie opłaciła).

:pa

proscan
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

ok ale widzę że już jest lepiej =D> zobacze w terenie :pa
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Jeśli w pomieszczeniu jest mniej zakłóceń, to w terenie może być tylko lepiej.

:pa

proscan
maślana
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 28, 2010 6:46 pm
Lokalizacja: Polkowice

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: maślana »

mam pytanie czy te nie dostrojone cewki zdarzają się częściej w F75se czy w wersji F75ltd? Zamówiłem nowego ltd w usa i trochę mnie to zmartwiło co tutaj przeczytałem,mocno bym się zastanowił teraz przed zakupem,ale mam nadzieję że będzie ok. Może w innych modelach fishera też sie zdarzają takie przypadki?Widywałem już cewki f4 i f5 uszczelniane silikonem przy wejściu kabla.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

F75 i F75 ltd mają te same sondy.

:pa

proscan
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

wczoraj dwie godziny w terenie i super stabilny ale dziś zostawiłem go w samochodzie na słońcu ](*,) i jak go włączyłem dyskoteka #-o po odłączeniu cewki przestaje wariować.
Po godzinie w cieniu uspokoil się ale nie działa tak jak wczoraj są zakłucenia czy to normale :?:
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

ale dziś zostawiłem go w samochodzie na słońcu


Czarna obudowa, wysoka temperatura - to może rozwalić każdą sondę.

Jeśli od temperatury nastąpiło jakieś odkształcenie, to nic dziwnego że strojenie nie jest już idealne.

:pa

proscan
topor1
Posty: 58
Rejestracja: pt sty 04, 2008 1:17 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: topor1 »

Nie widzę żadnych odkształceń ani przebarwień za krótko była na słońcu , czy w srodku SONDY coś mogło sie roztopić ?

Aż tak tragicznie to nie jest ale było lepiej brrr
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Fisher F 75 - problem

Post autor: ProScan »

Roztopić raczej nie, ale każdy materiał ma swoje współczynniki rozszerzalności termicznej - coś mogło się przemieścić, rozciągnąć etc.

Pewnie z temperaturą będzie to pływać.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ