AT PRO czy Xterra

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

A jednak... Poszedłem w inną stronę i zdecydowałem się na Garretta AT PRO. Będzie dla mnie idealny teraz. XLT lub Minelab pewnie za kilka lat:).
Kupując At PRO względem ACE zyskam dużo. Słyszałem że AT PRO ma mniejszy zasięg od x-terry 705 ale z tą nową cewką powinien dawać rade i dać mi więcej niż kanarek.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: ProScan »

Rozumiem, że to podsumowanie a nie pytanie. Bo jeśli pytanie to zaraz je skasuję i wszelkie próby odpowiedzi na nie.

:kawka

proscan
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

ProScan pisze:Rozumiem, że to podsumowanie a nie pytanie. Bo jeśli pytanie to zaraz je skasuję i wszelkie próby odpowiedzi na nie.

:kawka

proscan
:) No ja tam żadnego pytania nie widzę:).
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: KrisssK »

Skoro podsumowywać wolno a odpowiadać nie to ja podsumuję :))

Kupując AT Pro do zastosowań "lądowych" (tak wynika z tematu wątku) i nie wykorzystując jego wodoszczelności czyli właściwości za którą płaci się spore pieniądze to błąd. Uważam że X-Terra 505 jest wykrywaczem lepszym a 705 zdecydowanie lepszym w tym przedziale cenowym od AT Pro.
Ale to jest moje zdanie. Autor wątku widać zdecydował inaczej.
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

Hmm...Nawet bym się nie zastanawiał gdyby można było serwisować w Polsce i ta klawiatura która może za długo nie wytrzymać. Ten temat umieściłem w tym dziale bo myślałem ze zostanę nakierowany czy x-terra to dobry wybór. Na papierze i oglądając filimiki wydawał się dla mnie idealny. AT PRO jest trochę drogi ale jest trochę fajnych rzeczy w "zestawie". Wodoszczelność i odporność na pył może też się przydać nie nurkując w jeziorach czy morzach.
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

Im więcej czytam tym mniej wiem.
Mam pytanie do użytkowników x-terry czy można uzyskać coś takiego?
http://www.youtube.com/watch?v=orf6GXcp ... re=related

Na "śmietnisku" bardzo dobrze odseparowany dzwiek "kolorku".
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

Akurat trafiłem na allegro z "polską" gwarancją używaną x-terre 705:).
Tak że wróciłem do punktu wyjścia.:). Za jakiś czas dam znać jak sie sprawuje względem kanarka.
Pozdrawiam
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: KrisssK »

Rozumiem, że to ten egzemplarz, tak?
http://allegro.pl/minelab-xterra-705-i2362952760.html
Udało się wynegocjować lepszą cenę?
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

Dokładnie ten.
O 100zł udało się zejsc. Przesyłka gratis.
Ogólnie zobaczymy co z tego wyjdzie:). Kupiłem ze względu na gwarancje. Dzwoniłem do sklepu viking i gwarantują naprawę po gwarancji jeśli wykrywacz był kupiony u nich. Ale jakoś tak nie obiło mi się o uszy o szwankujących Minelabach. W razie czego jest jeszcze ponad 1,5 roku gwarancji.
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2012 8:27 pm przez rigel86, łącznie zmieniany 1 raz.
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

Co do x-terry to jak jest szybkością, reakcją na żleazo, kolor?? Da się tak czysto wyłapać(wysłuchac) kolor jak w AT PRO w trybie szukania "PRO"??
Bo w moim ACE 250 to średnio było na zaśmieconym terenie....
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: KrisssK »

Cena mimo wszytko taka sobie... zdarzają się tańsze ale ten wygląda na zadbany egzemplarz z zestawem dodatków i co bardzo ważne na gwarancji jeszcze pond 1,5roku u polskiego dealera - co może być istotne.
Z wykrywacza pewnością będziesz zadowolony - do kanarka nie porównuj bo będzie przepaść :) Na zaśmieconym terenie z tą cewką DD dasz sobie radę ale nie od razu. Będziesz musiał się trochę osłuchać z dźwiękami i tonami - wszystko kwestia wprawy.

Zaoszczędzona stówkę przeznacz na dokupienie cewki koncentrycznej 7,5kHz i będziesz miał fajny uniwersalny zestaw na większość terenów.
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

KrisssK pisze:Cena mimo wszytko taka sobie... zdarzają się tańsze ale ten wygląda na zadbany egzemplarz z zestawem dodatków i co bardzo ważne na gwarancji jeszcze pond 1,5roku u polskiego dealera - co może być istotne.
Z wykrywacza pewnością będziesz zadowolony - do kanarka nie porównuj bo będzie przepaść :) Na zaśmieconym terenie z tą cewką DD dasz sobie radę ale nie od razu. Będziesz musiał się trochę osłuchać z dźwiękami i tonami - wszystko kwestia wprawy.

Zaoszczędzona stówkę przeznacz na dokupienie cewki koncentrycznej 7,5kHz i będziesz miał fajny uniwersalny zestaw na większość terenów.
Jaka jest przewaga tej cewki koncentrycznej?
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: KrisssK »

rigel86 pisze:Jaka jest przewaga tej cewki koncentrycznej?
Pisałęm o tym wcześniej:
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... php?t=2998
rigel86
Posty: 18
Rejestracja: pt cze 04, 2010 10:01 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: rigel86 »

KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: AT PRO czy Xterra

Post autor: KrisssK »

Jeśli nie ma problemu z pękniętymi uszkami to będzie dobra.
ODPOWIEDZ