Przeróbka zasobnika White's Spectra
Przeróbka zasobnika White's Spectra
Chcę wyrzucić oryginalną zawartość i zastąpić to zwykłymi akumulatorami. Termistor można wtedy zachować i ładować oryginalną ładowarką White'sa. Mój oryginalny pakiet jest już zużyty i nie trzyma nawet godziny. Napięcie po ładowaniu wynosi około 10 V i szybko spada.
Modyfikacja wymaga założenia styków od zasobnika na baterie. Czy ma Pan może na zbyciu takie styki?
Modyfikacja wymaga założenia styków od zasobnika na baterie. Czy ma Pan może na zbyciu takie styki?
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Mam.
Potrzebne są 3 podwójne i dwa pojedyncze.

proscan
Potrzebne są 3 podwójne i dwa pojedyncze.
proscan
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Witam, u mnie są fabrycznie dwa podwójne wsadzone ale wziąłbym cały komplet. Jeśli można proszę doliczyć do rachunku za sondę i jak będzie Pan wysyłał sondę to wrzucić do jednej paczki.
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Jeżeli byłaby możliwość to wziąłbym dodatkowo jeszcze dwie blaszki pojedyncze.
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
To proszę o jakieś sumaryczne zapotrzebowanie na email, żebym się nie pogubił.

proscan
proscan
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Witam, jakoś przegapiłem Pana post. Właśnie odpisałem na mail.
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Czy oryginalny termistor w zasobniku to NTC 10k??
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Czy oryginalny termistor w zasobniku to NTC 10k??
Ja tam widzę tylko diodę. Gdzie miałby być ten termistor?
proscan
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
U mnie wnętrze zasobnika wygląda w ten sposób:

Ten czarny element na końcu przewodów ma rezystancję około 10,5k w temperaturze pokojowej. Podgrzewając go ręką obserwuję spadek rezystancji. Rezystancja jest ta sama bez względu na polaryzację przyłożonego multimetru. Więc musi być to termistor NTC (negatywny współczynnik temperaturowy). Patrząc na dostępne typoszeregi prawdopodobnie 10k. U Pana jest na pewno dioda?? Mam stary wykrywacz z 2008 z wgranym później firmware V3i. Jak Pan ma Visiona to powinno być raczej to samo w środku.

Ten czarny element na końcu przewodów ma rezystancję około 10,5k w temperaturze pokojowej. Podgrzewając go ręką obserwuję spadek rezystancji. Rezystancja jest ta sama bez względu na polaryzację przyłożonego multimetru. Więc musi być to termistor NTC (negatywny współczynnik temperaturowy). Patrząc na dostępne typoszeregi prawdopodobnie 10k. U Pana jest na pewno dioda?? Mam stary wykrywacz z 2008 z wgranym później firmware V3i. Jak Pan ma Visiona to powinno być raczej to samo w środku.
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Wygląda jak dioda, ale faktycznie po pomiarach dioda to nie jest. U mnie też ma 10k.
Na pewno jest o jakiś element do pomiaru temperatury. Zarówno dioda jak i termistor się do tego nadają.

proscan
Na pewno jest o jakiś element do pomiaru temperatury. Zarówno dioda jak i termistor się do tego nadają.
proscan
Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra
Witam . Mam pytanie odnośnie tego wątku . Czy jest Pan nadal w posiadaniu i czy jest możliwość kupić komplet styków do baterii , do oryginalnego zasobnika akumulatorków Whites XLT ? Chodzi mi o przerobienie , gdyż oryginalne padły .
Pozdrawiam .
Pozdrawiam .