Przeróbka zasobnika White's Spectra

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: lechowiec »

Chcę wyrzucić oryginalną zawartość i zastąpić to zwykłymi akumulatorami. Termistor można wtedy zachować i ładować oryginalną ładowarką White'sa. Mój oryginalny pakiet jest już zużyty i nie trzyma nawet godziny. Napięcie po ładowaniu wynosi około 10 V i szybko spada.

Modyfikacja wymaga założenia styków od zasobnika na baterie. Czy ma Pan może na zbyciu takie styki?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: ProScan »

Mam.

Potrzebne są 3 podwójne i dwa pojedyncze.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: lechowiec »

Witam, u mnie są fabrycznie dwa podwójne wsadzone ale wziąłbym cały komplet. Jeśli można proszę doliczyć do rachunku za sondę i jak będzie Pan wysyłał sondę to wrzucić do jednej paczki.
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: lechowiec »

Jeżeli byłaby możliwość to wziąłbym dodatkowo jeszcze dwie blaszki pojedyncze.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: ProScan »

To proszę o jakieś sumaryczne zapotrzebowanie na email, żebym się nie pogubił.

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: lechowiec »

Witam, jakoś przegapiłem Pana post. Właśnie odpisałem na mail.
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: lechowiec »

Czy oryginalny termistor w zasobniku to NTC 10k??
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: ProScan »

Czy oryginalny termistor w zasobniku to NTC 10k??
:?:

Ja tam widzę tylko diodę. Gdzie miałby być ten termistor?

:pa

proscan
lechowiec
Posty: 278
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 10:12 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: lechowiec »

U mnie wnętrze zasobnika wygląda w ten sposób:
Obrazek

Ten czarny element na końcu przewodów ma rezystancję około 10,5k w temperaturze pokojowej. Podgrzewając go ręką obserwuję spadek rezystancji. Rezystancja jest ta sama bez względu na polaryzację przyłożonego multimetru. Więc musi być to termistor NTC (negatywny współczynnik temperaturowy). Patrząc na dostępne typoszeregi prawdopodobnie 10k. U Pana jest na pewno dioda?? Mam stary wykrywacz z 2008 z wgranym później firmware V3i. Jak Pan ma Visiona to powinno być raczej to samo w środku.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: ProScan »

Wygląda jak dioda, ale faktycznie po pomiarach dioda to nie jest. U mnie też ma 10k.
zasv3.jpg
zasv3.jpg (31.52 KiB) Przejrzano 10372 razy
Na pewno jest o jakiś element do pomiaru temperatury. Zarówno dioda jak i termistor się do tego nadają.

:pa

proscan
bobi10
Posty: 9
Rejestracja: śr wrz 12, 2012 3:28 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Przeróbka zasobnika White's Spectra

Post autor: bobi10 »

Witam . Mam pytanie odnośnie tego wątku . Czy jest Pan nadal w posiadaniu i czy jest możliwość kupić komplet styków do baterii , do oryginalnego zasobnika akumulatorków Whites XLT ? Chodzi mi o przerobienie , gdyż oryginalne padły .
Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ