Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Witam .
Muszę wymienić wtyczkę od sondy GMP , zastanawiam się czy jest sens szukania jakiegoś zamiennika w Polsce ? Chyba nie są to jakieś unikaty od Xp tak mi się wydaje .
Pozdrawiam .
Muszę wymienić wtyczkę od sondy GMP , zastanawiam się czy jest sens szukania jakiegoś zamiennika w Polsce ? Chyba nie są to jakieś unikaty od Xp tak mi się wydaje .
Pozdrawiam .
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Ja kiedyś szukałem i mi się nie udało - nawet za granicą.
Kiedyś kupowałem bezpośrednio od producenta, ale jak mnie ostaniu odesłali do polskiego dealera, to uznałem, że firma oszalała i zanotowała kompletny zjazd intelektualny (że niby dealerzy, którzy w ofercie mają tylko bestsellery będą handlować częściami serwisowymi). Od tej chwili przestałem serwisować XP.
Te części są natomiast spotykane w ofercie zagranicznych dealerów.

proscan
Kiedyś kupowałem bezpośrednio od producenta, ale jak mnie ostaniu odesłali do polskiego dealera, to uznałem, że firma oszalała i zanotowała kompletny zjazd intelektualny (że niby dealerzy, którzy w ofercie mają tylko bestsellery będą handlować częściami serwisowymi). Od tej chwili przestałem serwisować XP.
Te części są natomiast spotykane w ofercie zagranicznych dealerów.

proscan
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Proponuje kontakt z Denarem,mi bez problemów pościągał cześci zamienne do GMP.
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Dziękuje za odpowiedzi .
Znalazłem u naszych zachodnich sąsiadów za 19,50 EUR , dosyć drogo
. Jak lekko poruszam kablem przy wtyczce na boki wykrywacz popiskuje , chciałbym skrócić trochę kabel i wymienić wtyczkę dla spokoju ,jakby coś miało być uszkodzone .
Sprzęt mam na gwarancji jeszcze tylko jak reklamacja będzie nieuzasadniona to będę musiał pokryć koszty wysyłki do producenta , dlatego miałem pomysł wymienić samemu .
Pozdrawiam .
Znalazłem u naszych zachodnich sąsiadów za 19,50 EUR , dosyć drogo
Sprzęt mam na gwarancji jeszcze tylko jak reklamacja będzie nieuzasadniona to będę musiał pokryć koszty wysyłki do producenta , dlatego miałem pomysł wymienić samemu .
Pozdrawiam .
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Można próbować reklamować.
Swego czasu XP stosował wtyczki nakładane, a potem z wielką dumą ogłosił wprowadzenie "niezniszczalnych" wtyczek zalewanych na kablu. Oczywiście kable z takimi wtyczkami można było równie łatwo zepsuć, za to nieskończenie trudniej naprawić. Producentowi nie zostało nic innego jak wprowadzić wykrywacz z sondą bez kabla
Generalne radze omijać z daleka wszelkich firm, których wyroby są nienaprawialne.

proscan
Swego czasu XP stosował wtyczki nakładane, a potem z wielką dumą ogłosił wprowadzenie "niezniszczalnych" wtyczek zalewanych na kablu. Oczywiście kable z takimi wtyczkami można było równie łatwo zepsuć, za to nieskończenie trudniej naprawić. Producentowi nie zostało nic innego jak wprowadzić wykrywacz z sondą bez kabla
Generalne radze omijać z daleka wszelkich firm, których wyroby są nienaprawialne.

proscan
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Odświeżam wątek po pół roku , postanowiłem jednak wymienić gniazdo i wtyk na jakiś dostępny w PL , proszę o pomoc jakiego typu złącze wybrać ? , gwarancja zaraz się skończy więc postanowiłem otworzyć obudowę elektroniki .
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Dziękuję za propozycję , wygodne rozwiązanie taka szybkozłączka jakby
, tylko ,że złącza te są do kabla max 6 mm średnicy , przy sondzie do xp jest ok 6,5 mm . Co do producenta Amphenol mam podejrzenie ,że to oni produkowali złącza do GoldMaxxa , na kablu sondy 13" Detecha na wtyczce jest oznaczenie LTW a Amphenol produkował złącza z tym oznaczeniem .
Potrzebuję złącze 6-pinowe , jeszcze prosiłbym o odpowiedź na pytanie : czy co do złączy sonda- detektor nie ma jakiś szczególnych wymagań , tzn wystarczą styki przykładowo srebrzone i mam nadzieję że wybór jest szeroki , np mikrofonowe albo CB ?
Pozdrawiam
Potrzebuję złącze 6-pinowe , jeszcze prosiłbym o odpowiedź na pytanie : czy co do złączy sonda- detektor nie ma jakiś szczególnych wymagań , tzn wystarczą styki przykładowo srebrzone i mam nadzieję że wybór jest szeroki , np mikrofonowe albo CB ?
Pozdrawiam
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Złącza za 5zł nie będę polecał do wykrywacza za 2 tys. złotych.

proscan
proscan
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Jednak kupię od XP oryginał , udało mi się znaleźć zamiennik też ale w Pl niedostępny : http://muco-connectors.nl/products/circ ... -connector
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Wtyczkę już wymieniłem , od polskiego dystrybutora , kosztowała 70 zł identyczna jak w linku post wyżej . Przy okazji wkleję krótka fotorelację z rozbebeszenia fabrycznej wtyczki od sondy 9" GMP
.




pozdro.




pozdro.
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Witam. Mam problem z dokladnie tym samym wykrywaczem. Kabel zostal urwany przy samej wtyczce. Chcialbym go przylutowac ale nie znam rozkladu kabli na wtyczce. Czy moge prosic o jakis schemat podlaczenia lub rysunek odreczny. Z gory dziekuje na wszelka pomoc.
Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .
Tutaj można skorzystać z podanych informacji:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 0&t=136269
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 0&t=136269