Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Osobny dział poświęcony konkretnym podzespołom, które wymagają wymiany.
ODPOWIEDZ
roger
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: roger »

Witam .

Muszę wymienić wtyczkę od sondy GMP , zastanawiam się czy jest sens szukania jakiegoś zamiennika w Polsce ? Chyba nie są to jakieś unikaty od Xp tak mi się wydaje .

Pozdrawiam .
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: ProScan »

Ja kiedyś szukałem i mi się nie udało - nawet za granicą.

Kiedyś kupowałem bezpośrednio od producenta, ale jak mnie ostaniu odesłali do polskiego dealera, to uznałem, że firma oszalała i zanotowała kompletny zjazd intelektualny (że niby dealerzy, którzy w ofercie mają tylko bestsellery będą handlować częściami serwisowymi). Od tej chwili przestałem serwisować XP.

Te części są natomiast spotykane w ofercie zagranicznych dealerów.

:pa

proscan
forest
Posty: 25
Rejestracja: sob gru 29, 2012 4:00 pm
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: forest »

Proponuje kontakt z Denarem,mi bez problemów pościągał cześci zamienne do GMP.
roger
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: roger »

Dziękuje za odpowiedzi .

Znalazłem u naszych zachodnich sąsiadów za 19,50 EUR , dosyć drogo :? . Jak lekko poruszam kablem przy wtyczce na boki wykrywacz popiskuje , chciałbym skrócić trochę kabel i wymienić wtyczkę dla spokoju ,jakby coś miało być uszkodzone .

Sprzęt mam na gwarancji jeszcze tylko jak reklamacja będzie nieuzasadniona to będę musiał pokryć koszty wysyłki do producenta , dlatego miałem pomysł wymienić samemu .

Pozdrawiam .
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: ProScan »

Można próbować reklamować.

Swego czasu XP stosował wtyczki nakładane, a potem z wielką dumą ogłosił wprowadzenie "niezniszczalnych" wtyczek zalewanych na kablu. Oczywiście kable z takimi wtyczkami można było równie łatwo zepsuć, za to nieskończenie trudniej naprawić. Producentowi nie zostało nic innego jak wprowadzić wykrywacz z sondą bez kabla ;)

Generalne radze omijać z daleka wszelkich firm, których wyroby są nienaprawialne.

:pa

proscan
roger
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: roger »

Odświeżam wątek po pół roku , postanowiłem jednak wymienić gniazdo i wtyk na jakiś dostępny w PL , proszę o pomoc jakiego typu złącze wybrać ? , gwarancja zaraz się skończy więc postanowiłem otworzyć obudowę elektroniki .

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: ProScan »

roger
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: roger »

Dziękuję za propozycję , wygodne rozwiązanie taka szybkozłączka jakby :) , tylko ,że złącza te są do kabla max 6 mm średnicy , przy sondzie do xp jest ok 6,5 mm . Co do producenta Amphenol mam podejrzenie ,że to oni produkowali złącza do GoldMaxxa , na kablu sondy 13" Detecha na wtyczce jest oznaczenie LTW a Amphenol produkował złącza z tym oznaczeniem .

Potrzebuję złącze 6-pinowe , jeszcze prosiłbym o odpowiedź na pytanie : czy co do złączy sonda- detektor nie ma jakiś szczególnych wymagań , tzn wystarczą styki przykładowo srebrzone i mam nadzieję że wybór jest szeroki , np mikrofonowe albo CB ?

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: ProScan »

Złącza za 5zł nie będę polecał do wykrywacza za 2 tys. złotych.

:pa

proscan
roger
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: roger »

Jednak kupię od XP oryginał , udało mi się znaleźć zamiennik też ale w Pl niedostępny : http://muco-connectors.nl/products/circ ... -connector
roger
Posty: 13
Rejestracja: sob lip 02, 2011 5:26 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: roger »

Wtyczkę już wymieniłem , od polskiego dystrybutora , kosztowała 70 zł identyczna jak w linku post wyżej . Przy okazji wkleję krótka fotorelację z rozbebeszenia fabrycznej wtyczki od sondy 9" GMP :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdro.
maciekwro
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 27, 2014 1:50 pm

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: maciekwro »

Witam. Mam problem z dokladnie tym samym wykrywaczem. Kabel zostal urwany przy samej wtyczce. Chcialbym go przylutowac ale nie znam rozkladu kabli na wtyczce. Czy moge prosic o jakis schemat podlaczenia lub rysunek odreczny. Z gory dziekuje na wszelka pomoc.
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Wtyczka sondy XP Goldmaxx Power .

Post autor: KrisssK »

Tutaj można skorzystać z podanych informacji:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 0&t=136269
ODPOWIEDZ