XLT wzbudza sie!!!
XLT wzbudza sie!!!
Pozdrawiam
kupilem na ebay XLT z r.1999 fw 1.1 z cewka kolorowa.(stary model,gruby kabel)Przy uderzeniu o grude lub kamień przepiskuje.Pojawi sie VDI +95 juz przy Preamp 2 i AC70.Nie jest mozliwe ustavic Preamp 6-7 aby nie wycinac +95. Probowalem na roznych polach i roznych programach (Relic,Monetka,Mixerek)Mialem Orzelka i na tych samych polach nie bylo takych problemow.(Spokojne Preamp 10 i AC72)Wykrywka dziala OK,ale bez +95 tracim glebokych signalow.Ktos pisal,ze Orzelek lepiej diskriminuje.Czy jes to normalna praca XLT?
kupilem na ebay XLT z r.1999 fw 1.1 z cewka kolorowa.(stary model,gruby kabel)Przy uderzeniu o grude lub kamień przepiskuje.Pojawi sie VDI +95 juz przy Preamp 2 i AC70.Nie jest mozliwe ustavic Preamp 6-7 aby nie wycinac +95. Probowalem na roznych polach i roznych programach (Relic,Monetka,Mixerek)Mialem Orzelka i na tych samych polach nie bylo takych problemow.(Spokojne Preamp 10 i AC72)Wykrywka dziala OK,ale bez +95 tracim glebokych signalow.Ktos pisal,ze Orzelek lepiej diskriminuje.Czy jes to normalna praca XLT?
Re: XLT wzbudza sie!!!
No tak....
Zaraza wylazła poza Polskę. LUDZIE!!!
Moim zdaniem z detektorem wszystko jest OK.
proscan
Monetka,Mixerek
Zaraza wylazła poza Polskę. LUDZIE!!!
Moim zdaniem z detektorem wszystko jest OK.
proscan
Re: XLT wzbudza sie!!!
Dzieky Piotr
Na tych programach XLT nie jest "wysrubowany" AC70 preamp2 i pojawia sie ta niestabilnosc.Tak samo Relic fabryczny.Jak preamp jest ponad 2 kazdym 2-3 machniecem pojawia sie cel +95 przy dotyku z ścierniskem.Uderzenie reky na cewke zrobi to samo.Nie jestem zwolnikiem wycinania +95.I to jest dla mnie problem.
Na tych programach XLT nie jest "wysrubowany" AC70 preamp2 i pojawia sie ta niestabilnosc.Tak samo Relic fabryczny.Jak preamp jest ponad 2 kazdym 2-3 machniecem pojawia sie cel +95 przy dotyku z ścierniskem.Uderzenie reky na cewke zrobi to samo.Nie jestem zwolnikiem wycinania +95.I to jest dla mnie problem.
Re: XLT wzbudza sie!!!
A nie potrafisz napisać swojego programu, tylko korzystasz z programów które rozpowszechnia jakiś mitoman?
Nie mówiłeś wcześniej, że reaguje na ściernisko czy dotyk ręką - pisałeś o uderzaniu w grudę.
To może być problem z ekranem elektrostatycznym, albo ogólnie z sondą. Spróbuj na innej sondzie.
proscan
Nie mówiłeś wcześniej, że reaguje na ściernisko czy dotyk ręką - pisałeś o uderzaniu w grudę.
To może być problem z ekranem elektrostatycznym, albo ogólnie z sondą. Spróbuj na innej sondzie.
proscan
Re: XLT wzbudza sie!!!
Mojim favoritem jest wysrubowany Relic.Przy preamp2-3 wzbudza sie o grude,pry 5-7 reaguje na ściernisko i na uderzenie reky.(nie dotyk).Ponad rok smigalem z orzelkem.Wcoraj kilka godzin testowalem roznych ustawien. Nie mozem zdobyc ustawienia ze by brac sredna monete (22mm) 27cm w glebe aby nie wzbudzal sie w sciernisku.To juz tylko VDI +95 i to jest ten problem.Moj stary orzel nie ma tego problemu.Poprobujem zamiany cewky.No Orzel nie ma cewke 100% i czas od czasu wariuje.
Re: XLT wzbudza sie!!!
Skous drugou civku.
proscan
proscan
Re: XLT wzbudza sie!!!
Po zamiane cewky bez roznicy.Kumpel smiga na Monetke i dla tego zrobilem na nej test.Na jego orzelku AC72 i preamp 9 stabilnie. Na XLT AC72 i preamp 3!!!.Nie bylo mozliwe ustawyc wiecej.(orzel wykluczony)Zasieg XLT slabszy jak ma orzel.Przy preamp 5 juz wzbudza sie o trawe.(troche pomoze reject +95)Czy jest to normalnie Piotr?
edit: w trybie DC bez diskriminacji jest wsystko OK.(gleboki i stabilny)
edit: w trybie DC bez diskriminacji jest wsystko OK.(gleboki i stabilny)
Re: XLT wzbudza sie!!!
Na podstawie tych wyników nie uważam, że coś z wykrywaczem jest nie tak. AC 72 to bardzo wysoka nastawa.
W każdym razie ja nic na to poradzić nie mogę.
proscan
W każdym razie ja nic na to poradzić nie mogę.
proscan
Re: XLT wzbudza sie!!!
Dzieky Piotr
ebayer napisal ze XLT nie byl uzywany juz kilka lat.Po 50+ godzinach wszystko wydaje sie OK.(AC72 i preamp9).Ja tylko
wybralem i oczyścilem procka bo PCB byl lakierowany i na niektorych przewodach scalaka filtra byla jakas masa.(moze lak?)
Czas od czasu popiskne nad zelazem czy uderzeniem o kamien,ale w tych nastawach to jest normalne.
ebayer napisal ze XLT nie byl uzywany juz kilka lat.Po 50+ godzinach wszystko wydaje sie OK.(AC72 i preamp9).Ja tylko
wybralem i oczyścilem procka bo PCB byl lakierowany i na niektorych przewodach scalaka filtra byla jakas masa.(moze lak?)
Czas od czasu popiskne nad zelazem czy uderzeniem o kamien,ale w tych nastawach to jest normalne.
Re: XLT wzbudza sie!!!
witam,
W moim xlt mam sytuacje która go kwalifikuję raczej do serwisu ?.
AC65, DC34, premp 2, bost OFF, cewka nie uszkodzona ale kabel oryginalnie STARY, po sprawdzeniu na innej cewce tego samego typu objawy są takie same.
Na fabrycznych ustawieniach też się tak dzieje, a o podnoszeniu prempa więcej niż 2 to niema mowy.
https://youtu.be/8F8mGwdN9k8

W moim xlt mam sytuacje która go kwalifikuję raczej do serwisu ?.
AC65, DC34, premp 2, bost OFF, cewka nie uszkodzona ale kabel oryginalnie STARY, po sprawdzeniu na innej cewce tego samego typu objawy są takie same.
Na fabrycznych ustawieniach też się tak dzieje, a o podnoszeniu prempa więcej niż 2 to niema mowy.
https://youtu.be/8F8mGwdN9k8
Re: XLT wzbudza sie!!!
Stawiam jednak na wadę sondy.

proscan
proscan
Re: XLT wzbudza sie!!!
Ok, jeszcze w tym miesiącu wysyłam go do pana.
Pozdrawiam
Pozdrawiam