XLT wzbudza sie!!!

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
derick
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

XLT wzbudza sie!!!

Post autor: derick »

Pozdrawiam
kupilem na ebay XLT z r.1999 fw 1.1 z cewka kolorowa.(stary model,gruby kabel)Przy uderzeniu o grude lub kamień przepiskuje.Pojawi sie VDI +95 juz przy Preamp 2 i AC70.Nie jest mozliwe ustavic Preamp 6-7 aby nie wycinac +95. Probowalem na roznych polach i roznych programach (Relic,Monetka,Mixerek)Mialem Orzelka i na tych samych polach nie bylo takych problemow.(Spokojne Preamp 10 i AC72)Wykrywka dziala OK,ale bez +95 tracim glebokych signalow.Ktos pisal,ze Orzelek lepiej diskriminuje.Czy jes to normalna praca XLT?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: ProScan »

No tak....

Monetka,Mixerek


Zaraza wylazła poza Polskę. LUDZIE!!!

Moim zdaniem z detektorem wszystko jest OK.

:pa

proscan
derick
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: derick »

Dzieky Piotr
Na tych programach XLT nie jest "wysrubowany" AC70 preamp2 i pojawia sie ta niestabilnosc.Tak samo Relic fabryczny.Jak preamp jest ponad 2 kazdym 2-3 machniecem pojawia sie cel +95 przy dotyku z ścierniskem.Uderzenie reky na cewke zrobi to samo.Nie jestem zwolnikiem wycinania +95.I to jest dla mnie problem.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: ProScan »

A nie potrafisz napisać swojego programu, tylko korzystasz z programów które rozpowszechnia jakiś mitoman?

Nie mówiłeś wcześniej, że reaguje na ściernisko czy dotyk ręką - pisałeś o uderzaniu w grudę.

To może być problem z ekranem elektrostatycznym, albo ogólnie z sondą. Spróbuj na innej sondzie.

:pa

proscan
derick
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: derick »

Mojim favoritem jest wysrubowany Relic.Przy preamp2-3 wzbudza sie o grude,pry 5-7 reaguje na ściernisko i na uderzenie reky.(nie dotyk).Ponad rok smigalem z orzelkem.Wcoraj kilka godzin testowalem roznych ustawien. Nie mozem zdobyc ustawienia ze by brac sredna monete (22mm) 27cm w glebe aby nie wzbudzal sie w sciernisku.To juz tylko VDI +95 i to jest ten problem.Moj stary orzel nie ma tego problemu.Poprobujem zamiany cewky.No Orzel nie ma cewke 100% i czas od czasu wariuje.
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: ProScan »

Skous drugou civku.

:pa

proscan
derick
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: derick »

Po zamiane cewky bez roznicy.Kumpel smiga na Monetke i dla tego zrobilem na nej test.Na jego orzelku AC72 i preamp 9 stabilnie. Na XLT AC72 i preamp 3!!!.Nie bylo mozliwe ustawyc wiecej.(orzel wykluczony)Zasieg XLT slabszy jak ma orzel.Przy preamp 5 juz wzbudza sie o trawe.(troche pomoze reject +95)Czy jest to normalnie Piotr?

edit: w trybie DC bez diskriminacji jest wsystko OK.(gleboki i stabilny)
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: ProScan »

Na podstawie tych wyników nie uważam, że coś z wykrywaczem jest nie tak. AC 72 to bardzo wysoka nastawa.

W każdym razie ja nic na to poradzić nie mogę.

:pa

proscan
derick
Posty: 39
Rejestracja: wt cze 19, 2007 8:53 pm
Lokalizacja: Slowacja

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: derick »

Dzieky Piotr
ebayer napisal ze XLT nie byl uzywany juz kilka lat.Po 50+ godzinach wszystko wydaje sie OK.(AC72 i preamp9).Ja tylko
wybralem i oczyścilem procka bo PCB byl lakierowany i na niektorych przewodach scalaka filtra byla jakas masa.(moze lak?)
Czas od czasu popiskne nad zelazem czy uderzeniem o kamien,ale w tych nastawach to jest normalne.
SlawekW
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 3:45 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: SlawekW »

witam,
W moim xlt mam sytuacje która go kwalifikuję raczej do serwisu ?.

AC65, DC34, premp 2, bost OFF, cewka nie uszkodzona ale kabel oryginalnie STARY, po sprawdzeniu na innej cewce tego samego typu objawy są takie same.
Na fabrycznych ustawieniach też się tak dzieje, a o podnoszeniu prempa więcej niż 2 to niema mowy.

https://youtu.be/8F8mGwdN9k8






:wacz
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: ProScan »

Stawiam jednak na wadę sondy.

:pa

proscan
SlawekW
Posty: 6
Rejestracja: ndz kwie 12, 2015 3:45 pm

Re: XLT wzbudza sie!!!

Post autor: SlawekW »

Ok, jeszcze w tym miesiącu wysyłam go do pana.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ