Cewka BM 800

Pisz jeśli masz problem z zepsutym wykrywaczem, podejrzewasz że jest zepsuty, nie rozumiesz jego dziwnego zachowania itp.
ODPOWIEDZ
wally
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 09, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: małopolska - podkarpacie

Cewka BM 800

Post autor: wally »

Witam!
Mam problem z sondą BM 800 Precision Scan. Przy poruszaniu nią słychać jakby się coś dużego obijało w środku. Po podłączeniu do wykrywacza (W5900) przy ruchu sondą wskaźnik skacze na koniec skali, po wyzerowaniu opada, lecz przy kolejnym ruchu znów dochodzi do końca. Sonda reaguje na metale. Co mogło się stać i najważniejsze, czy da się to naprawić???

pozdrawiam
Piotrek
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewka BM 800

Post autor: ProScan »

Wewnątrz jest wkład styropianowy - zapewne sie odkleił. Da sie to naprawić. Cena zależna od tego co będzie dodatkowo do zrobienia (np. czy strojenie, wymiana kabla).

:pa

proscan
wally
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 09, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: małopolska - podkarpacie

Re: Cewka BM 800

Post autor: wally »

Ufff :) A już myślałem, że trzeba bedzie pożegnać sie z tą sondą. W takim razie poprosze o orientacyjne ceny usługi na maila.
Cewka wyglada na mało używaną wiec może obejdzie sie bez wymiany kabla. Generalnie szukam militarki i wystarcza mi standardowa cewka, ale dobrze jest mieć coś wiecej w swoim arsenale.
Cewke kupilem jako sprawną razem z wykrywaczem, czy możliwe że stało się to podczas wysyłki?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewka BM 800

Post autor: ProScan »

Wystarczy, że sonda upadła z wysokości.

cena poszła.

:pa

proscan
wally
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 09, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: małopolska - podkarpacie

Re: Cewka BM 800

Post autor: wally »

Dziękuję za wiadomość. Sondę wyślę do Pana za kilka dni. Najpierw musze przetestować resztę sprzętu w terenie, mam nadzieje, że obejdzie się bez niespodzianek.

pozdrawiam
Piotrek
wally
Posty: 9
Rejestracja: śr maja 09, 2007 3:05 pm
Lokalizacja: małopolska - podkarpacie

Re: Cewka BM 800

Post autor: wally »

Witam!
Po zakończonej transakcji wypada wystawić komentarz 8)
Jestem bardzo zadowolony zarówno z kontaktu z Proscanem jak i z wykonanej usługi. Pełen profesjonalizm!!! =D> =D> =D>

pozdrawiam
Piotr
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewka BM 800

Post autor: ProScan »

No to ja też wszystkim serwisantom polecam takiego zacnego klienta.

:D

proscan
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

awaria sondy BM 800

Post autor: igor378 »

Witam
Mam wykrywacz White's classic 2 SL (zakupiony kiedyś od Ciebie), i następujący problem- odkleiło się coś (uzwojenia?) w sondzie, słychać wyraźnie jak wszystko "tłucze" się wewnątrz obudowy, a wykrywacz daje sygnał na wszystko dookoła...
Po założeniu drugiej BM 800 (mam w komplecie od 3900 D pro plus-na marginesie- też u Ciebie była naprawiana) wszystko działa jak należy.
Chciałbym to naprawić, tylko pytanie kiedy by ją można podesłać żeby nie zagracać Tobie warsztatu i żeby nie czekać długo na naprawę?
W mailu którego wysłałem w tej sprawie będnie napisałem że chodzi o sondę BM850 (nie wiem skąd mi się to ubzdurało ;) )
Pozdrawiam Igor
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: awaria sondy BM 800

Post autor: ProScan »

Myślę że połowie maja wariactwo się skończy i naprawy będą robione w miarę szybko.


:pa

proscan
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Cewka BM 800

Post autor: igor378 »

Ok,poczekam zatem.
Skontaktuję się w tej sprawie w połowie maja.
Pozdrawiam igor
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Cewka BM 800

Post autor: igor378 »

Cześć
Czy znany jest już może termin w którym mógłbym wysłać tę sondę do naprawy?
Pozdrawiam Igor
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Cewka BM 800

Post autor: ProScan »

Myślałem że sonda już została wysłana - warsztat jest obłożony "normalnie" - można przysyłać.

Mam kilka zaległości, ale to są kolubryny, dla których miejsce na warsztacie trudno wygospodarować. Ale takie drobiazgi robię na bieżąco.

:pa

proscan
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Cewka BM 800

Post autor: igor378 »

Dziękuję za informację, prześlę ją jutro lub na początku przyszłego tygodnia.
pozdrawiam igor
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Cewka BM 800

Post autor: igor378 »

Witam ponownie.
Dziś przed 15:00 nadałem sondę paczką priorytetem, zatem powinna dotrzeć jutro/ pojutrze.
Pozdrawiam igor
igor378
Posty: 46
Rejestracja: sob maja 17, 2008 3:08 pm
Lokalizacja: poznan

Re: Cewka BM 800

Post autor: igor378 »

Witam
Wczoraj odebrałem sondę, dziękuję i pozdrawiam.
igor
ODPOWIEDZ