Eliminacja zakłócen-x terra70
Eliminacja zakłócen-x terra70
Czy ktos moze na ten temat na pisac kilka slow?Chodzi mi o zaklocenia od lini wysokiego napiecia.Czy w 70 eliminacja tego typu zaklocen jest mozliwa?
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
O zewnętrznych zakłóceniach i ich redukcji rozpisuję sie tutaj:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... p?p=196623
Osobiście nie zauważyłem większych problemów, ale nie jestem użytkownikiem X70, by uogólniać. Na pewno ten wykrywacz, dzięki opcji Noise Cancel, ma większą szansę na stabilną pracą w obecności zakłóceń niż inne VLF-y.
proscan
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... p?p=196623
Osobiście nie zauważyłem większych problemów, ale nie jestem użytkownikiem X70, by uogólniać. Na pewno ten wykrywacz, dzięki opcji Noise Cancel, ma większą szansę na stabilną pracą w obecności zakłóceń niż inne VLF-y.
proscan
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Dzieki ProScan.Pozdrawiam.
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Jestem użytkownikiem X70. Trudno mi powiedzieć czy X70 można tak ustawić by całkowicie tłumiła zakłócenia od linii wysokiego napięcia. Nie mam porównania z innymi sprzętami, gdyż nie mam miejscówek koło takich linii. Tym nie mniej nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy by jakikolwiek zakłócenia spowodowały problemy w działaniu wykrywacza. Tyczy się to zarówno pracy w towarzystwie innych wykrywaczy jak i innych zakłóceń zewnętrznych.
Myślę, ze jeżeli X70 w danym miejscy nie będzie pracować stabilnie to mało prawdopodobne by jakikolwiek inny wykrywacz mógł tam stabilnie pracować.
Pozdrawiam
SID
Myślę, ze jeżeli X70 w danym miejscy nie będzie pracować stabilnie to mało prawdopodobne by jakikolwiek inny wykrywacz mógł tam stabilnie pracować.
Pozdrawiam
SID
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Ja mam z tym bol straszny.Mieszkam kolo elektrowni,lini wysokiego napiecia jest mnostwo, nad i obok moich starych miejscowek niestety tez...Z wykrywaczem to raczej rekreacyjnie chodze i moj F4 do takiego chodzenia swietnie sie nadaje,tyle tylko ze juz w odleglosci 50 metrow od lini a czasem i wiekszej zaczyna szalec.Szkoda mi tych miejsc bo raz ze mam blisko a dwa na pewno sporo fantow tam jeszcze jest do wyjecia...No i z tego wzgledu pewnie bede musial go zamienic na x70 alboT2.Ale tym razem, najpierw chcialbym sie upewnic czy znowu nie bede mial takich problemow?SiD dzieki,pozdrawiam.
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
jak szukalem pod liniami wysokiego napiecia minelabem quatrro to eliminowal zaklocenia,natomiast kolega z ace 250 mial duze problemy
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Żeby mieć pewność jest tylko jeden sposób – pożyczyć sprzęt i zobaczyć jak się będzie zachowywał. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności przewidzenia czy rzeczywiście zakłócenia się nie pojawią. Są z resztą takie miejsca gdzie żaden wykrywacz nie da rady i już, wtedy pozostają tylko grabie. Każdy wykrywacz jest w mniejszym lub większy stopniu podatny na zakłócenia od linii energetycznych.
W każdym razie jeśli miałby wskazać wykrywacz odporny an zakłócenia kierował bym się właśnie w stronę Xterry 70, Quattro MP i Explorera, wszystkie mają eliminację zakłóceń, ale największą chyba właśnie Explorer. Co do Tekentic-sa T2 miałbym wątpliwości jeśli chodzi o odporność na zakłócenia, trzeba by to sprawdzić.
W każdym razie jeśli miałby wskazać wykrywacz odporny an zakłócenia kierował bym się właśnie w stronę Xterry 70, Quattro MP i Explorera, wszystkie mają eliminację zakłóceń, ale największą chyba właśnie Explorer. Co do Tekentic-sa T2 miałbym wątpliwości jeśli chodzi o odporność na zakłócenia, trzeba by to sprawdzić.
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Tylko X terra 70 i T2 sa w zasiegu moich finansowych mozliwosci.O tym pierwszym wykrywaczu sporo informacji mozna znalesc w sieci i uzytkownicy sa w wiekszosci z niego zadowoleni.Pewnie zdecyduje sie na X Terre 70.Dziekuje za informacje,pozdrawiam.
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
T2 ma regulację częstotliwości. Niestety wyłączenie wykrywacza powoduje, że gubi on wybraną nastawę (podobnie z resztą jak wszystkie inne) i trzeba nastawiać od nowa.
proscan
proscan
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Zdecydowalem sie na X Terre 70.Dwa razy wybralem sie w miejsca gdzie z fisherem chodzic sie nie dalo.Minelab sie w tych miejscach sprawdzil,mozna szukac nawet bezposrednio pod linia wysokiego napiecia
.Troche denerwuje mnie ta skaczaca Id,w Fisherze jak mialem stabilny odczyt na powiedzmy 32 albo 40 to na 98% pod cewka bylo cos okraglego,moneta.guzik itp.Pewnie trzeba pocwiczyc troche...
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Troche denerwuje mnie ta skaczaca Id
W X70 jest stabilzator ID. Może jego włączenie pomoże?
proscan
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Witam
Ja chodzę pod linią wysokiego napięcia i zauważyłem że mój Quattro MP nie ma żadnych problemów.Z analogowych to mój stary Compass też na linie w ogóle nie reagował.
Fisher CZ 3D - głupieje i to mocno. Minelab Musketeer advantage PRO jest w miarę odporny idzie poszukać.
Kolega z X terra 50 Też za mocno na zakłócenia nie narzekał.Czasami popiskiwał ale szło szukać.
Linia 15 KV.
Pozdrawiam
Ja chodzę pod linią wysokiego napięcia i zauważyłem że mój Quattro MP nie ma żadnych problemów.Z analogowych to mój stary Compass też na linie w ogóle nie reagował.
Fisher CZ 3D - głupieje i to mocno. Minelab Musketeer advantage PRO jest w miarę odporny idzie poszukać.
Kolega z X terra 50 Też za mocno na zakłócenia nie narzekał.Czasami popiskiwał ale szło szukać.
Linia 15 KV.
Pozdrawiam
Re: Eliminacja zakłócen-x terra70
Pomaga,ale -to mnie troche dziwi w trybie namierzania wykrywacz staje sie bardziej zdecydowany-id w tym trybie jest bardziej stabilna.Byc moze wczesniej troche przesadzilem z czulosciaProScan pisze:Troche denerwuje mnie ta skaczaca Id
W X70 jest stabilzator ID. Może jego włączenie pomoże?
proscan