Eliminacja zakłócen-x terra70

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
mark
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: mark »

Czy ktos moze na ten temat na pisac kilka slow?Chodzi mi o zaklocenia od lini wysokiego napiecia.Czy w 70 eliminacja tego typu zaklocen jest mozliwa?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: ProScan »

O zewnętrznych zakłóceniach i ich redukcji rozpisuję sie tutaj:

http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... p?p=196623

Osobiście nie zauważyłem większych problemów, ale nie jestem użytkownikiem X70, by uogólniać. Na pewno ten wykrywacz, dzięki opcji Noise Cancel, ma większą szansę na stabilną pracą w obecności zakłóceń niż inne VLF-y.

:pa

proscan
mark
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: mark »

Dzieki ProScan.Pozdrawiam.
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: SiD »

Jestem użytkownikiem X70. Trudno mi powiedzieć czy X70 można tak ustawić by całkowicie tłumiła zakłócenia od linii wysokiego napięcia. Nie mam porównania z innymi sprzętami, gdyż nie mam miejscówek koło takich linii. Tym nie mniej nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy by jakikolwiek zakłócenia spowodowały problemy w działaniu wykrywacza. Tyczy się to zarówno pracy w towarzystwie innych wykrywaczy jak i innych zakłóceń zewnętrznych.
Myślę, ze jeżeli X70 w danym miejscy nie będzie pracować stabilnie to mało prawdopodobne by jakikolwiek inny wykrywacz mógł tam stabilnie pracować.
Pozdrawiam
SID
mark
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: mark »

Ja mam z tym bol straszny.Mieszkam kolo elektrowni,lini wysokiego napiecia jest mnostwo, nad i obok moich starych miejscowek niestety tez...Z wykrywaczem to raczej rekreacyjnie chodze i moj F4 do takiego chodzenia swietnie sie nadaje,tyle tylko ze juz w odleglosci 50 metrow od lini a czasem i wiekszej zaczyna szalec.Szkoda mi tych miejsc bo raz ze mam blisko a dwa na pewno sporo fantow tam jeszcze jest do wyjecia...No i z tego wzgledu pewnie bede musial go zamienic na x70 alboT2.Ale tym razem, najpierw chcialbym sie upewnic czy znowu nie bede mial takich problemow?SiD dzieki,pozdrawiam.
egon3110
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 26, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: TOMASZOW

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: egon3110 »

jak szukalem pod liniami wysokiego napiecia minelabem quatrro to eliminowal zaklocenia,natomiast kolega z ace 250 mial duze problemy
SiD
Posty: 255
Rejestracja: pt mar 24, 2006 11:39 am

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: SiD »

Żeby mieć pewność jest tylko jeden sposób – pożyczyć sprzęt i zobaczyć jak się będzie zachowywał. Nikt nie weźmie na siebie odpowiedzialności przewidzenia czy rzeczywiście zakłócenia się nie pojawią. Są z resztą takie miejsca gdzie żaden wykrywacz nie da rady i już, wtedy pozostają tylko grabie. Każdy wykrywacz jest w mniejszym lub większy stopniu podatny na zakłócenia od linii energetycznych.

W każdym razie jeśli miałby wskazać wykrywacz odporny an zakłócenia kierował bym się właśnie w stronę Xterry 70, Quattro MP i Explorera, wszystkie mają eliminację zakłóceń, ale największą chyba właśnie Explorer. Co do Tekentic-sa T2 miałbym wątpliwości jeśli chodzi o odporność na zakłócenia, trzeba by to sprawdzić.
mark
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: mark »

Tylko X terra 70 i T2 sa w zasiegu moich finansowych mozliwosci.O tym pierwszym wykrywaczu sporo informacji mozna znalesc w sieci i uzytkownicy sa w wiekszosci z niego zadowoleni.Pewnie zdecyduje sie na X Terre 70.Dziekuje za informacje,pozdrawiam.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: ProScan »

T2 ma regulację częstotliwości. Niestety wyłączenie wykrywacza powoduje, że gubi on wybraną nastawę (podobnie z resztą jak wszystkie inne) i trzeba nastawiać od nowa.

:pa

proscan
mark
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: mark »

Zdecydowalem sie na X Terre 70.Dwa razy wybralem sie w miejsca gdzie z fisherem chodzic sie nie dalo.Minelab sie w tych miejscach sprawdzil,mozna szukac nawet bezposrednio pod linia wysokiego napiecia :) .Troche denerwuje mnie ta skaczaca Id,w Fisherze jak mialem stabilny odczyt na powiedzmy 32 albo 40 to na 98% pod cewka bylo cos okraglego,moneta.guzik itp.Pewnie trzeba pocwiczyc troche...
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: ProScan »

Troche denerwuje mnie ta skaczaca Id


W X70 jest stabilzator ID. Może jego włączenie pomoże?

:pa

proscan
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: jacek1 »

Witam

Ja chodzę pod linią wysokiego napięcia i zauważyłem że mój Quattro MP nie ma żadnych problemów.Z analogowych to mój stary Compass też na linie w ogóle nie reagował.

Fisher CZ 3D - głupieje i to mocno. Minelab Musketeer advantage PRO jest w miarę odporny idzie poszukać.

Kolega z X terra 50 Też za mocno na zakłócenia nie narzekał.Czasami popiskiwał ale szło szukać.
Linia 15 KV.

Pozdrawiam
mark
Posty: 17
Rejestracja: czw gru 06, 2007 6:28 pm

Re: Eliminacja zakłócen-x terra70

Post autor: mark »

ProScan pisze:
Troche denerwuje mnie ta skaczaca Id


W X70 jest stabilzator ID. Może jego włączenie pomoże?

:pa

proscan
Pomaga,ale -to mnie troche dziwi w trybie namierzania wykrywacz staje sie bardziej zdecydowany-id w tym trybie jest bardziej stabilna.Byc moze wczesniej troche przesadzilem z czuloscia :D .W sumie jestem bardzo zadowolony,dzisiaj pochodzilem troche w trybie alle metal na totalnie zrytym poletku.Mnostwo sygnalow na zelastwo,ale mimo to na standartowej cewce koncentrycznej pomiedzy tymi smieciami udalo mi sie wyciagnac pare fajnych drobiazgow.Pocwiczyc jeszcze troche trzeba,ale juz jest niezle.Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ