Minelab XS a mróz

Tutaj można zadać pytania o możliwości czy cechy konkretnego sprzętu, ewentualnie podawać uzyskiwane zasięgi. Można także rozważać jakiego rodzaju sprzęt będzie najwłaściwszy do danego celu.
ODPOWIEDZ
Ravfal
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 09, 2008 7:23 pm

Minelab XS a mróz

Post autor: Ravfal »

Witam mam takie pytanie jak Minelab Explorer XS zachowuje się na mrozie? Czy mozna szukać bez obaw że się cos uszkodzi?
egon3110
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 26, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: TOMASZOW

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: egon3110 »

kila stopni mrozu nie ma wplywu na prace wykrywacza,co najwyzej akumulatory szybciej beda sie czerpaly.
pozdr
Ravfal
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 09, 2008 7:23 pm

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: Ravfal »

Dzięki, a co do akumulatorów to, poważnie rozmyślam nad kupnem czegoś takiego i noszenia go w plecaku http://www.allegro.pl/item482661069_aku ... _lata.html :lol: Minelab ma apetyt....
egon3110
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 26, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: TOMASZOW

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: egon3110 »

smiej sie smiej,kilkanascie lat temu podlaczylem pi z hrubieszowa pod akumulator motocyklowy,hehehhe tylko sie zadymilo.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: ProScan »

Ravfal
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 09, 2008 7:23 pm

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: Ravfal »

Aha czyli chodzenie w mrozie na własne ryzyko. Dzięki za odp
bonassia
Posty: 5
Rejestracja: wt mar 11, 2008 12:33 pm
Lokalizacja: Śląsk

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: bonassia »

Chodziłem parę razy z Explorerem w temperaturach około zera i uważam, że chodzenie w temperaturach minusowych nie ma sensu ponieważ:

- po pierwsze można bardzo łatwo uszkodzić fant przy wykopywaniu z zamarzniętej ziemi,
- można łatwo uszkodzić lub złamać saperkę,
- można uszkodzić detektor z przyczyn wcześniej opisanych przez Proscana.

Natomiast gdy temperatura jest plusowa jak komuś nie przeszkadza nieprzyjemna zimowa aura można zimą pochodzić. Akumulatorki lepiej zabrać zapasowe bo mogą się nadspodziewnie szybko rozładować.
Zimą można poszukać w miejscach niedostępnych latem z powodu bujnej roślinności.
Ravfal
Posty: 15
Rejestracja: śr lip 09, 2008 7:23 pm

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: Ravfal »

NMi chodziło bardziej o temperaturę tak dom -3,-5 nie zimniej. Kopanie w niższych temperaturach mija się z celem bo ziemia zamarznięta itp..
jacek1
Posty: 72
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:13 pm
Lokalizacja: Legionowo

Re: Minelab XS a mróz

Post autor: jacek1 »

Witam

Chodziłem parę razy z Quattro MP w temp. ok -5 st i nic się nie dzieje.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ