Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

Witam na forum,

Dziękuję za informacje dotyczące budowy osłonek i stosowanych materiałów. Osobiście wolę pozostać przy swojej folii spożywczej, ale rozumiem, że kubraczki też mają swoich zwolenników, bo ich zalety są bezsprzeczne. Ja chętnie widziałbym ubranko z lekkim ociepleniem - by gdy jest zimno baterie nie wymarzały zbyt szybko.

Co do tematu, to chciałbym podnieść i wyjaśnić tylko następujące kwestie:

ponieważ w Polsce sprzedawane są jedynie okazyjnie i raczej wyłącznie dla znajomych i kolegów(często zresztą bezpłatnie).


Czyli pogłoski, że wykonuje Pani osłonki do Rutusów są tylko plotkami?

nie traktować tego postu jako reklamy.


Producenci zawsze mogą tutaj udzielać informacji o swoich wyrobach, byle nie przekraczali pewnych granic - myślę, że w tym przypadku jest OK. Ja zadbam o to, by czytajacy wiedzieli, że wypowiada się producent.

opatentowane za granicą


Chodzi o wzór użytkowy, czy rzeczywiście o patent? Ponieważ patenty są "public domain", czy można zatem prosić o numer tego patentu? Kolega Nortal i inni zapewne chętnie zapoznaliby się z nim, choćby po to by nieświadomie nie naruszyć określonych, zastrzeżonych rozwiązań.

I jeszcze jedno.

Czy marka i logo Thesaurus (R) jest znakiem zarejestrowanym przez Panią? Pytam, ponieważ identycznym znakiem sygnowane jest pismo dla poszukiwaczy i portal internetowy. Proszę o wyjaśnienie i rozwianie wątliwości. Można pisać absolutnie wszystko i nic nie zostanie potraktowane jako reklamę.

Pewnie kolega Nortal też będzie miał swoje pytania czy uwagi do treści merytorycznej, bo było kilka ciekawych kwestii szczegółowych - mam tylko nadzieję, że ewentualna wymiana zdań będzie kulturalna i rzeczowa. Nikt tutaj nie atakuje niczyjego wyrobu (poza kolegą Szańcem - co jak sądzę zostało wyjaśnione) i myślę, że powinno tak pozostać.

:pa

proscan


PS

Gdyby ktoś chciał zapoznać się z wyrobami Spectry, to może znaleźć je tutaj:

http://shop.ebay.co.uk/merchant/thesaur ... omZQQ_mdoZ
Spectra
Dostawca wdzianek na wykrywacze
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 25, 2009 12:48 pm
Lokalizacja: Londyn UK

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: Spectra »

Pan wybaczy, ale informacje na temat moich kontaktów handlowych, patentów, wzorów, znaków towarowych, logo i innych to przecież prywatna sprawa i nie dotyczy forum publicznego. Wszak mam chyba prawo prowadzić interesy z kim chcę i jak chcę? Do głowy by mi nie przyszło by pytać tu kogokolwiek o regon, nip, księgowość, pensję czy dochody. Forum to chyba miejsce na wymianę poglądów i informacji dotyczących poszukiwań a nie przedsionek urzędu skarbowego czy konfesjonał :roll: Jeśli Rutus zamówi u mnie swoje osłonki to zostanie potraktowany jak każdy inny klient. Jestem całkowicie otwarta na taką współpracę, jest to jednak sprawa Rutusa z kim podpisze umowę. Nie spotkałam się jeszcze z tym żeby kogoś wypytywać publicznie o takie sprawy, poza oczywiście okresem tzw "rewolucji kulturalnej" w Chinach czy innych podobnych przypadkach chęci kontrolowania wolności jednostki :smt017 Śpieszę jednak zapewnić, że jesli tylko zauważę wyraźne kopiowanie moich pomysłów to będę pierwsza która wspomniane numery podam tam gdzie będzie trzeba 8)

Wracając do tematu:

Ja chętnie widziałbym ubranko z lekkim ociepleniem - by gdy jest zimno baterie nie wymarzały zbyt szybko.


Zgadzam się z Panem i pisałam w pierwszym poście o warstwie izolacyjnej, która jest właśnie tak skonstruowana by zapewnić optymalną temperaturę "ubranka" niezależnie od warunków zewnętrznych.
slawekdoman
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
Lokalizacja: Płońsk

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: slawekdoman »

ProScan pisze:Osobiście wolę pozostać przy swojej folii spożywczej


Nie no, Panie Piotrze taki porzadny wykrywacz w torebce foliowej? Oslonka to oslonka, chocby dla samego wygladu.
Zreszta, temat chyba sztucznie rozdmuchany, bo kto lazi z wykrywaczem w ulewny deszcz? Osobiscie, to chyba najbardziej zalezy mi na zwyklej dbalosci o wykrywacz, a oslonki robia to bardzo skutecznie. Moze jestem troche zakrecony na tym punkcie, ale pozniej przy sprzedazy wykrywacza okazuje sie, ze bylo warto. Trzyletnie czy nawet starsze XLT, a wyglada jak nowe. Trudno, taki juz jestem. Ja mam oslonke od Spectry i przez te lata spisuje sie bardzo dobrze. Takze moge smialo polecic.

Pozdrawiam - Slawek
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: KrisssK »

A czy można w jakiś sposób nabyć te osłonki od Spectry poza ebay'em?
Mnie akurat interesuje do X-Terry.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

OK. Nie rozumiem rozjuszenia, na zadane pytania. Nie pytam o informacje poufne, objęte tajemnicą handlowa, czy prywatną. Producenci chętnie podają numery patentów, które posiadają - i szczycą się tym. Do Mao i wszelkich rewolucji także mi daleko – jestem konserwatystą. Ale przepraszam za wścibstwo.

Nie podając numeru swojego patentu naraża się Pani jednak na ataki złośliwców, którzy gotowi zarzucić, że mija się Pani z prawdą i nie posiada żadnego patentu. Wszyscy wiemy, jacy ludzie są zawistni i jak wygląda polskie piekiełko. Był taki znany z uczciwości rzemieślnik z Puław, który twierdził, że posiada patent na swój wykrywacz - niestety nie chciał go ujawnić, co stało się powodem do niewybrednych i niczym nieuzasadnionych ataków forumowej hołoty.

Co do umowy z Rutusem, to skoro pisze Pani o czasie przyszłym, to informuję, że jest na rynku najwyraźniej jakiś trzeci gracz.

Skąd wiem. Nie wiem - wnioskuję:

Na aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=553756008 niejaki Belenus7 (zna Pani?) napisał:

W komplecie jest oryginalny zestaw osłonek (nie tanie podróbki sprzedawane na Allegro!)


Ponieważ jest nawet logo „Proxima” to wygląda, że przepadło – Rutus wybrał - jak na razie. Co gorsza ten trzeci chyba skopiował Pani design, sądząc po charakterystycznych ściągaczach.

Ale proszę się nie zrażać – Rutus zawsze może zmienić dostawcę. Jakość i rzetelność zawsze się obroni.

Na tym chciałbym zakończyć swój udział w tej dyskusji, bo w zasadzie mnie i moich interesów nie dotyczy.

Wątek przenoszę do innego działu. Egon ma już wystarczająco spory wybór.

:pa

proscan

PS
Sławek - Gratuluję udanego zakupu (chyba że to był akurat ten darmowy egzemplarz, o którym wspominała Spectra) i długiego zadowolenia z akcesoriów marki Thesaurus.

PPS
Kris - zapewniam, że kontakt do Spectry znajdziesz bez problemu bez pomocy mojego forum. Ale jeśli Spectra zechce, to może dać ogłoszenie w dziale Kramik. Tyle, że jak sama zadeklarowała, na polskim rynku w zasadzie nie sprzedaje.
egon3110
Posty: 18
Rejestracja: sob sie 26, 2006 7:02 pm
Lokalizacja: TOMASZOW

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: egon3110 »

hehheheh ,no to nam sie temat "rozpetal"
pozdrawiam egon
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

Przyjrzałem się temu LOGO - to nie Proxima, tylko RUTUS. No cóż - latka lecą i wzrok już nie ten. :smt022

Przyszła mi też do głowy inna ewentualność - ktoś nielegalnie, bez pozwolenia użył Logo Rutusa. Eee, chyba nikt by się nie ośmielił.

:oops:

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: KrisssK »

ProScan pisze:Tyle, że jak sama zadeklarowała, na polskim rynku w zasadzie nie sprzedaje.

W zasadzie nie sprzedaje ale okazjonalnie tak :D.
slawekdoman
Posty: 36
Rejestracja: wt paź 25, 2005 6:06 am
Lokalizacja: Płońsk

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: slawekdoman »

No masz i jeszcze mnie sie dostalo :shock: A ja Bogu ducha winny. Napisalem tylko to co jest jest moim zdaniem sluszne. Jakosc oslonek jest przeciez dobra. Ja nie wnikam w zawilosci problemu, widze tylko to co dane mi zobaczyc. Oslonki najnormalniej kupilem i jestem z nich zadowolony. Juz sam nie wiem - czy to tylko tyle, czy az tyle !?

ProScan pisze: Nie mieszajmy tego co cesarskie z tym, co nieetyczne.


Inne kwestie pozostawiam z boku. Mam nadzieje, ze dyskusja bedzie merytoryczna i kulturalna, bo meritum sprawy raczej nie wymaga emocji.

Pozdrawiam - Slawek
Spectra
Dostawca wdzianek na wykrywacze
Posty: 3
Rejestracja: śr lut 25, 2009 12:48 pm
Lokalizacja: Londyn UK

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: Spectra »

Panie Proscanie - Muszę przyznać, że z podziwem chylę czoła przed pańskim wnikliwym śledztwem na Allegro =D> Wprawdzie jestem zbyt zajęta pracą, ale w tym wypadku zrobię wyjątek i scignę tego osobnika Belenusa7. Będzie okazja żeby złapać pirata i na jego przykładzie pokazać, że ze Spectrą nie ma żartów :smt021
Obiecuję, że włąsnoręcznie wymierzę mu sprawiedliwość :nunu
I jeszcze taka mała uwaga odnośnie Rutusa. Tak sobie myślę, że uszyje mu te osłonki w jakiejkolwiek ilości będzie chciał bo mam do niego szacunek za to, że to "facet z jajami" który wyrósł już z rajstopek, ciężko pracuje i odzywa się tylko wtedy gdy ma coś do powiedzenia, nie wchodząc nikomu z butami do łóżka 8)

P.S. KrissK - sorki ale jestem teraz bardzo zapracowana, ale odpiszę Ci na maila jak tylko znajdę chwilę.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

Muszę przyznać, że z podziwem chylę czoła przed pańskim wnikliwym śledztwem na Allegro


Do usług.

Będzie okazja żeby złapać pirata i na jego przykładzie pokazać, że ze Spectrą nie ma żartów


Ciesze się, że podobnie jak ja odczuwa Pani wstręt do takich typków.

Tak sobie myślę, że uszyje mu te osłonki w jakiejkolwiek ilości będzie chciał


No to się chyba mi podzękuje, że tu na moim skromnym forum padła taka deklaracja.

że to "facet z jajami" który wyrósł już z rajstopek, ciężko pracuje i odzywa się tylko wtedy gdy ma coś do powiedzenia, nie wchodząc nikomu z butami do łóżka


No tak dobrze jak Pani go nie poznałem! Ale szacunek też mam.

:pa

proscan
staszek
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 16, 2009 8:28 am

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: staszek »

Spectra pisze:Panie Proscanie - Muszę przyznać, że z podziwem chylę czoła przed pańskim wnikliwym śledztwem na Allegro =D>


Ja również chciałem podziękować Proscanowi za godną postawę i poświęcony czas =D> =D> =D>


Na zakończenie Warto spuentować cały wątek:


Trzeba piętnować takie zachowania i nagłaśniać każdą nieuczciwość czy akt matactwa. Radość nam hobbystom, że jest ktoś, kto ma odwagę stawić temu czoła, podejmując próbę porządkowania tej chorej sytuacji. Biada naciągaczom i spekulantom !!!
To już chyba ostatni dzwonek, aby skończyć z warcholstwem i prywatą. Nie ma już miejsca dla świętych krów!
Poszukiwacze to normalni uczciwi ludzie, oczekujący odpowiedniego traktowania, szacunku oraz gry fair.

Panie Vanworden, najwyższa pora, jasno określić swoje stanowisko i przejść z sektora zarezerwowanego dla amatorów, na miejsce godne Pana aspiracjom. Czekam na oświadczenie:

Koledzy Poszukiwacze!
Moja pasja stała sie moim sposobem na życie. To co robię, jest dla mnie rodzajem misji, ale opartej na zasadach biznesowych. Działalność tę, prowadzę uczciwie i z poszanowaniem waszych praw. Od dziś koniec z naginaniem faktów! Akcje, jak ta z aukcji, w której mocno naciągam rzeczywistość, albo piszę wręcz nieprawdę (oryginalne osłonki, ale w przeszłości bywały i gorsze rzeczy) wymazuję z pamięci i o to samo proszę was. (Przepraszam także kupującego!) Od teraz - rzetelność informacji ponad wszystko, prawda do bólu i przejrzystość działania! Proszę was o wybaczenie i oddzielenie grubą kreską tego co było, od tego co będzie. Pamiętajcie także, że moje działania - nawet jeśli szczere i prawdziwe - odbierajcie jako głos biznesmena, nie amatora hobbysty. itd........

W rzeczy samej, nie oczekuję cytowania, ale własnej inicjatywy w tym zakresie. Także dowolnść formy pozostawiam do Pana rozwagi.
Podobnie kwestię przeprosin dla Rutusa za niedźwiedzią przysługę. Chociaż co do ostatniego, to mam przekonanie, ze ten producent
ma to co chciał. Siejąc wiatr, zbiera sie przecież burzę. Solidnie na nią zapracował.
"Dywanowe kolaborowanie" zamiast pomagać, szkodzi!
Zupełnie nie pojmuje Pana postawy, Panie Vanworden. Tkwiąc w takim układzie, naraża Pan siebie i najbliższych na krytykę i co najgorsze
- śmieszność.

Ufam, że zapisuje się właśnie nowa karta w naszej historii, tej lepszej historii :)

Pozdrawiam - Staszek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

OK - ponieważ Nortal wyraził brak zainteresowania dalszymi wypowiedziami w tym wątku myślę, że sie nikt nie pogniewa, jak go w tej chwili zamknę.

Vanworden (który jak wszyscy wiemy i tak nie ma nic wspólnego z osłonkami produkowanymi przez Spectrę) jest zbanowany na tym forum, więc nawet gdyby chciał podziękować Staszkowi za dobrą radę, to nie może, bo mu tego tutaj źli ludzie uniemożliwili.

Osoby mu życzliwe zapewne doniosą usłużnie jaka była treść apelu Staszka, pod którym kiedyś podpisałbym się chętnie, a teraz mało mnie obchodzi co ten pan robi. Odnoszę wrażenie, że nikogo to nie obchodzi, a w każdy razie mało kogo to razi, co konstatuję z wielkim smutkiem.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

Wątek odblokowuję, bo zaczęło mnie znowu obchodzić "co ten pan robi" (każdego Polaka powinno). Ale o tym w wolnej chwili.

:pa

proscan
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Osłona na elektronikę F75 i na inne wykrywacze

Post autor: ProScan »

Warto poczytać, pomyśleć i rozważyć. Z naciskiem na pomyśleć.

http://www.thesaurus.com.pl/forum/viewt ... 4976#24976

Zarzuty konkretne, a zamiast odpowiedzi wyzwiska i bezmyślne słowa wytrychy typu "polskie piekiełko". Za niedługo każdy kieszonkowiec złapany za rękę będzie to wykrzykiwał :)

Zapraszam zatem do sklepu Thesaurus (osłonki przedniej jakości!):

Thesaurus Accessories

Registered as a Business Seller

THESAURUS UK - Metal Detecting, Treasure Hunting, 4x4 Off Road and Outdoor Accessories Specialists


Obrazek

No i kto lubi Vana i panią Spectrę niech zakłada koszulkę z logo jw. Byle tylko deszcz na zlocie nie padał!

Wątek "Polak udaje Greka - a konkretnie Spartanina" jeszcze pociągnę, bo kampania promocyjna jest naprawdę nietuzinkowa. W podręcznikach marketingu chyba takiego przypadku jeszcze nie opisywali.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ