Pozdrawiam Jagerek
5900 czy MXT?
5900 czy MXT?
Witam. Piszę ten post, ponieważ przyszedł czas na zmianę detektora. Sporo czasu używałem HS 3, którego bardzo sobie chwalę . Ogólnie nastawiam się na militaria, jednak czasy się zmieniają i tego dużego złomu coraz mniej. Interesował by mnie detektor o podobnym zasięgu jak HS 3 z tym, żebym mógł również szukać drobniejszej militarki na przykład odznak itp nie pomijając tego grubszego zwierza zalegającego głębiej
Zainteresowałem się tymi dwoma modelami i nie wiem który by spełnił moje oczekiwania. Co do 5900/6000 to trochę poczytałem na ich temat, przejrzałem testy w Odk i wydawał by się odpowiedni tylko szkopuł w tym, że można go nabyć jedynie z drugiej ręki, a z tym się wiąże pewne ryzyko (historia z moim TM 808). Jak przy 5900 wypada MXT? Z tego co wiem jest to trochę młodszy model jednak zasięgami nie odstaje przy 5900/6000. Czy dobrze by sobie radził z szukaniem odznak i jednocześnie grubego złomu zalegającego głębiej?
Pozdrawiam Jagerek
Pozdrawiam Jagerek
Re: 5900 czy MXT?
mxt to wysokoczestotliwościowiec (ups jaki długi wyraz ) więc na poszukiwania dużego żelastwa średni się nadaje co nie zmienia faktu że jest wykrywaczem prostym w obsłudze i bardzo czułym. jezeli nie chcesz kupować zbyt starego wykrywacza to przy opcji 5900/6000 poszukałbym whitesa XL pro
Re: 5900 czy MXT?
Polecam nabycie Odkrywcy z testami 5900 i MXT i wszystko (a w każdym razie większość) będzie wiadomo.
proscan
proscan
Re: 5900 czy MXT?
Uważnie przejrzałem test MXT. Z tabeli wynika, że w trybie prospecting zasięg na hełm wynosi 1,20m. Prawdę mówiąc taki zasieg by mnie bardzo satysfakcjonował. Czy dobrze rozumuje, że w tym trybie wykrywacz sygnalizuje każdej wielkości przedmiot podając przy tym procent trafienia żelaza? Jak sie to ma z głęboko zalegającymi przedmiotami? Czy ten wskaźnik nie przekłamuje i podaje realne prawdopodobieństwo danego przedmiotu?
Re: 5900 czy MXT?
Wskaźnik jest tylko wskaźnikiem, a nie wyrocznią. Przekłamania są zawsze. Mamy po prostu dodatkową informację, z której można skorzystać lub nie.
Jeszcze takiego wykrywacza nie zrobiono, w którym żelazo byłoby rozpoznane ze 100% pewnością.
Przy głębokich sygnałach wskaźnik ten w ogóle się nie pojawia, o ile pamięć mnie nie myli.
proscan
Jeszcze takiego wykrywacza nie zrobiono, w którym żelazo byłoby rozpoznane ze 100% pewnością.
Przy głębokich sygnałach wskaźnik ten w ogóle się nie pojawia, o ile pamięć mnie nie myli.
proscan
Re: 5900 czy MXT?
Przeczytałem oba testy i teraz to całkowicie mam mętlik w głowie.
Może zapytam inaczej. Co by wybrał Pan w moim przypadku?
Pozdrawiam
Może zapytam inaczej. Co by wybrał Pan w moim przypadku?
Pozdrawiam
Re: 5900 czy MXT?
5900.
proscan
proscan
Re: 5900 czy MXT?
Witam ponownie. Otóż poczytałem trochę o obsłudze i użytkowaniu 5900 i 6000 i mam pytanie odnośnie pracy w TR/DISC. Z tego co zrozumiałem jest to identyczny tryb jak w HS 3 z dyskryminacją w pracy statycznej gdzie co jakiś czas nalezy resetować detektor? Tak? Wiele osób skarży się, że detektor w tym trybie samoistnie się wzbudza i nie można temu w ogóle zapobiec ? Jak to jest z tym trybem? Czy pracując na Tr/DISC wykrywacz stale będzie mi wył co uniemożliwi mi szukaniu głębiej zalegających przedmiotów? W HS 3 wystarczyło co pewien czas zresetować detektor i problem mijał. Czy tu też tak jest czy ten tryb działa na odrębnej zasadzie niż w HS 3?
Pozdrawiam
Pozdrawiam
Re: 5900 czy MXT?
Proszę zadać to pytanie w innym dziale (najchętniej kontynuując istniejące wątki). Nie mam możliwości doklejenia do innego tematu, a to nie pasuje do działu "czy to dobry wybór" (i wątku MXT czy 5900).
np
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
proscan
np
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/vie ... light=disc
proscan