Zasilanie do fishera cz-3d

Dział poświęcony przeróbkom w wykrywaczach fabrycznych dokonywanych przez użytkowników i firmy zewnętrzne. Pytania o sposoby, możliwości, sensowność, korzyści, niebezpieczeństwa itp.
kawe
Posty: 4
Rejestracja: pt cze 13, 2008 6:22 pm

Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: kawe »

Witam.

Fisher cz-3d, zasilanie 2 x 9v. Wiadomo że bateryjki 9v alkaiczne są drogie więc postanowiłem kupić akumulatory. Mają one zazwyczaj napięcie 8,4 v i tu moje pytanie - czy będzie to miało jakiś wpływ na działanie piszczałki ? A także jakie aku proponujecie (ładowarka na pewno procesorowa) ?

Z góry dzięki
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: ProScan »

Będzie działać.

Rozeznania w aku 9V nie mam. Proszę trzymać się znanych firm i kupować u pewnego sprzedawcy.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: KrisssK »

Są też do zdobycia akumulatory typu 6F22 o napięciu 9,6V:
Przykładowa aukcja:
http://www.allegro.pl/item460146598_now ... ie_9v.html

Obrazek
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: ProScan »

a problem z ładowaniem opanowany?

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: KrisssK »

Opanowany, ale wymagało to zrobienia własnej ładowarki o odpowiednim napięciu i prądzie ładowania.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: ProScan »

wymagało to zrobienia własnej ładowarki o odpowiednim napięciu i prądzie ładowania.


No to wahałbym się proponować ten akumulatorek.

:pa

proscan
KrisssK
Posty: 519
Rejestracja: czw sie 23, 2007 6:18 am

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: KrisssK »

Ta ładowarka załatwia sprawę - koszt kilkanaście złotych.
http://www.elportal.pl/pdf/2003/edw_2003_12_s52.pdf

Można też zorientować się w obecnej ofercie ładowarek czy pojawiło się coś w rozsądnej cenie co nadaje się do ładowania aku 9,6V. Większość tanich chińskich się nie nadaje mimo że "sprzedawcy" twierdzą inaczej. Tak przynajmniej było kilka miesięcy temu - może obecnie coś się zmieniło.
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: Zapytanie_email »

Witam.
Mój znajomy kupił sobie Fishera CZ 3D. Narzeka na bardzo krótką prace na akumulatorkach . Czy jest możliwość działania baterii http://www.impiger.pl/ogrodzenia-elektr ... ah-71.html - czy to zda egzamin ?

Czy takie 2 akumulatorki mogły by działać naraz w CZ-CIE ?

http://www.sklep.airsoftguns.pl/product ... h-15C.html


I jeszcze jedno , czy wystarczył by ten jeden akumulator np. 11,1 v zamiast 2szt. 9v?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: ProScan »

1. Dodatkowe 4kg do noszenia (potrzebne 2 sztuki). Gratuluję pomysłowości. Zasilanie zda egzamin, ale pod warunkiem że kolega ma odpowiednią krzepę, bo inaczej to on nie zda tego egzaminu.

2. Jeśli byłyby dobrze podłączone to pewnie tak.

3. Nie.

:pa

proscan
warwick
Posty: 117
Rejestracja: śr lis 02, 2005 10:54 am
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: warwick »

a może kolega określić ile to jest to krótko ??
Ja do swojej CZtki używam już 5 lat, a tej zimy kupiłem drugi komplet aku. GP 200mAp - koszt 100zł za 2 sztuki
Po całonocnym ładowaniu mogę chodzić ok 12-14 godzin, czy to mało ??
Ładuję akumulatory przed każdym wyjściem. Są bardzo trwałe, warunek jest tylko taki że trzeba kupić oryginały w zaufanym sklepie a te niestety kosztują.

Polecam
warwick
Zapytanie_email
Posty: 482
Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: Zapytanie_email »

Witam , mam pytanie ostatecznie ostatnie w związku z zasilaniem do CZ-3D.
Czy jedna bateria 12v nie spali elektroniki ?
Mam zamiar taki akumulator podłączyć .
http://www.ebay.com/itm/New-DC-12V-Port ... 27c429bc98

Załączam plik.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: ProScan »

CZ3D jest zasilany z 18V, więc jeden aku 12V nie spali elektroniki, ale też nie będzie dobrze działać.

W pliku który dostałem widzę dwa akumulatory połączone równolegle.

Dobry sposób na zniszczenie akumulatorów, ale elektronice to nie zaszkodzi.

:pa

proscan
Pmariusz
Posty: 1
Rejestracja: czw maja 31, 2012 7:15 pm

CZ-3D

Post autor: Pmariusz »

Czy ten model ma jakieś przeciwwskazania by działał na 2x 9,6v?

Pozdrawiam
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Zasilanie do fishera cz-3d

Post autor: ProScan »

Nie widzę problemu.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ