Zasilanie do fishera cz-3d
Zasilanie do fishera cz-3d
Witam.
Fisher cz-3d, zasilanie 2 x 9v. Wiadomo że bateryjki 9v alkaiczne są drogie więc postanowiłem kupić akumulatory. Mają one zazwyczaj napięcie 8,4 v i tu moje pytanie - czy będzie to miało jakiś wpływ na działanie piszczałki ? A także jakie aku proponujecie (ładowarka na pewno procesorowa) ?
Z góry dzięki
Fisher cz-3d, zasilanie 2 x 9v. Wiadomo że bateryjki 9v alkaiczne są drogie więc postanowiłem kupić akumulatory. Mają one zazwyczaj napięcie 8,4 v i tu moje pytanie - czy będzie to miało jakiś wpływ na działanie piszczałki ? A także jakie aku proponujecie (ładowarka na pewno procesorowa) ?
Z góry dzięki
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Będzie działać.
Rozeznania w aku 9V nie mam. Proszę trzymać się znanych firm i kupować u pewnego sprzedawcy.
proscan
Rozeznania w aku 9V nie mam. Proszę trzymać się znanych firm i kupować u pewnego sprzedawcy.
proscan
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Są też do zdobycia akumulatory typu 6F22 o napięciu 9,6V:
Przykładowa aukcja:
http://www.allegro.pl/item460146598_now ... ie_9v.html

Przykładowa aukcja:
http://www.allegro.pl/item460146598_now ... ie_9v.html

Re: Zasilanie do fishera cz-3d
a problem z ładowaniem opanowany?
proscan
proscan
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Opanowany, ale wymagało to zrobienia własnej ładowarki o odpowiednim napięciu i prądzie ładowania.
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
wymagało to zrobienia własnej ładowarki o odpowiednim napięciu i prądzie ładowania.
No to wahałbym się proponować ten akumulatorek.
proscan
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Ta ładowarka załatwia sprawę - koszt kilkanaście złotych.
http://www.elportal.pl/pdf/2003/edw_2003_12_s52.pdf
Można też zorientować się w obecnej ofercie ładowarek czy pojawiło się coś w rozsądnej cenie co nadaje się do ładowania aku 9,6V. Większość tanich chińskich się nie nadaje mimo że "sprzedawcy" twierdzą inaczej. Tak przynajmniej było kilka miesięcy temu - może obecnie coś się zmieniło.
http://www.elportal.pl/pdf/2003/edw_2003_12_s52.pdf
Można też zorientować się w obecnej ofercie ładowarek czy pojawiło się coś w rozsądnej cenie co nadaje się do ładowania aku 9,6V. Większość tanich chińskich się nie nadaje mimo że "sprzedawcy" twierdzą inaczej. Tak przynajmniej było kilka miesięcy temu - może obecnie coś się zmieniło.
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Witam.
Mój znajomy kupił sobie Fishera CZ 3D. Narzeka na bardzo krótką prace na akumulatorkach . Czy jest możliwość działania baterii http://www.impiger.pl/ogrodzenia-elektr ... ah-71.html - czy to zda egzamin ?
Czy takie 2 akumulatorki mogły by działać naraz w CZ-CIE ?
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product ... h-15C.html
I jeszcze jedno , czy wystarczył by ten jeden akumulator np. 11,1 v zamiast 2szt. 9v?
Mój znajomy kupił sobie Fishera CZ 3D. Narzeka na bardzo krótką prace na akumulatorkach . Czy jest możliwość działania baterii http://www.impiger.pl/ogrodzenia-elektr ... ah-71.html - czy to zda egzamin ?
Czy takie 2 akumulatorki mogły by działać naraz w CZ-CIE ?
http://www.sklep.airsoftguns.pl/product ... h-15C.html
I jeszcze jedno , czy wystarczył by ten jeden akumulator np. 11,1 v zamiast 2szt. 9v?
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
1. Dodatkowe 4kg do noszenia (potrzebne 2 sztuki). Gratuluję pomysłowości. Zasilanie zda egzamin, ale pod warunkiem że kolega ma odpowiednią krzepę, bo inaczej to on nie zda tego egzaminu.
2. Jeśli byłyby dobrze podłączone to pewnie tak.
3. Nie.
proscan
2. Jeśli byłyby dobrze podłączone to pewnie tak.
3. Nie.
proscan
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
a może kolega określić ile to jest to krótko ??
Ja do swojej CZtki używam już 5 lat, a tej zimy kupiłem drugi komplet aku. GP 200mAp - koszt 100zł za 2 sztuki
Po całonocnym ładowaniu mogę chodzić ok 12-14 godzin, czy to mało ??
Ładuję akumulatory przed każdym wyjściem. Są bardzo trwałe, warunek jest tylko taki że trzeba kupić oryginały w zaufanym sklepie a te niestety kosztują.
Polecam
warwick
Ja do swojej CZtki używam już 5 lat, a tej zimy kupiłem drugi komplet aku. GP 200mAp - koszt 100zł za 2 sztuki
Po całonocnym ładowaniu mogę chodzić ok 12-14 godzin, czy to mało ??
Ładuję akumulatory przed każdym wyjściem. Są bardzo trwałe, warunek jest tylko taki że trzeba kupić oryginały w zaufanym sklepie a te niestety kosztują.
Polecam
warwick
-
Zapytanie_email
- Posty: 482
- Rejestracja: pn paź 03, 2005 4:08 pm
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Witam , mam pytanie ostatecznie ostatnie w związku z zasilaniem do CZ-3D.
Czy jedna bateria 12v nie spali elektroniki ?
Mam zamiar taki akumulator podłączyć .
http://www.ebay.com/itm/New-DC-12V-Port ... 27c429bc98
Załączam plik.
Czy jedna bateria 12v nie spali elektroniki ?
Mam zamiar taki akumulator podłączyć .
http://www.ebay.com/itm/New-DC-12V-Port ... 27c429bc98
Załączam plik.
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
CZ3D jest zasilany z 18V, więc jeden aku 12V nie spali elektroniki, ale też nie będzie dobrze działać.
W pliku który dostałem widzę dwa akumulatory połączone równolegle.
Dobry sposób na zniszczenie akumulatorów, ale elektronice to nie zaszkodzi.
proscan
W pliku który dostałem widzę dwa akumulatory połączone równolegle.
Dobry sposób na zniszczenie akumulatorów, ale elektronice to nie zaszkodzi.
proscan
Re: Zasilanie do fishera cz-3d
Nie widzę problemu.
proscan
proscan