Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Pisz jeśli masz na oku jakiś wykrywacz (np. na allegro - podaj link) lub nie wiesz na co się zdecydować. Im precyzyjniej sformułowane pytanie, tym precyzyjniejsza odpowiedź. Przed zadaniem pytania należy samemu odrobić zadanie domowe (zapoznać się z ofertami dealerów, skorzystać z wyszukiwarki, przeglądnąć inne fora itd).
ODPOWIEDZ
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

Witam serdecznie,
nadszedł dla mnie czas zmieny wykrywacza, szukam raczej kolorowej drobnicy choć czasem lubie zapędzić się do "lasu" w poszukiwaniu kolorowej militarki, łusek itp.
Rozmyślam nad wykrywaczami:
Minelab Soveregin GT
Fisher 1270
Fisher ID Excel
Ostatni model wykrywacza to ostateczność, nie lubie indentyfikacji tonowej.
Maksymalną cene jaką przeznaczam na wykrywacz to 2400 zl.
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: ProScan »

Witam,

Z tych trzech, do uniwersalnych poszukiwań to raczej wziąłbym 1270, chociaż mój typ jest bardziej teoretyczny, bo wykrywacz badałem tylko u siebie w pomieszczeniu.

Jest to następca modelu 1266, który był świetnym wykrywaczem i tego znam lepiej.

Ale zdaje się, że u Polskiego dealera jest droższy niż 2400zł :?:

:pa

proscan
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

Dziekuje za odpowiedz, potwierdził Pan moje rozważania.
Z cena powinienem dac sobie rade, jesli polski dealer nie bedzie sklonny do ustepstw wykrywacz kupie "za wielka woda".
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

A co Pan na to?
http://www.allegro.pl/item155117909_fisher_cz_7.html
Warto zamiast 1270?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: ProScan »

Cena (> 2000, nie wiadomo ile) jak na używany, ciut wygórowana w obecnych warunkach.

Ale sprzęt pierwsza klasa.

:pa

proscan
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

Nie powiem zeby zmiana wykrywki byla prosta sprawa :?
Wybralem:
Minelab Sovereign GT
a jesli wszystko dobrze pojdzie i wyrobie sie do poczatku sezonu bedzie Fisher CZ-3D
http://cgi.ebay.pl/FISHER-CZ-3D-Metal-D ... dZViewItem

Proscan, instrukcja w jezyku ojczystym jest do kupienia u Ciebie?
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: ProScan »

Proscan, instrukcja w jezyku ojczystym jest do kupienia u Ciebie?


Tak, mam w cenniku:

http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewtopic.php?t=177

:pa

proscan
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

Hehehe a wyboru Pan nie komentuje ;)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: ProScan »

A pytał mnie kto o komentarz :?:

:-D

proscan
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

HEHEHEHEH
Piotrek
Posty: 9
Rejestracja: śr sty 03, 2007 5:58 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: Piotrek »

Proscanie jeszcze pytanka o Fisherka ID Edge, to uproszczona wersja Coinstrika tak? On ma jedna czestotliwosc czy dwie? Warto sie w niego pakowac?
Pozdrawiam
P... ;)
ProScan
Właściciel
Posty: 8502
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Ktory wykrywacz wybrac? Może 1270 ?

Post autor: ProScan »

ID Edge, Excell, Coinstrike mają ten sam rdzeń. Różnią się oprogramowaniem, panelami i co ciekawe (i dziwne) C i E nie są wymienne sondami :-k

Pracują na jednej częstotlwiości, bodaj 6,25kHz.

Osobistych doświadczeń brak.

:pa

proscan
ODPOWIEDZ