Jak to jest z tymi śrubami

Historia wykrywaczy, ciekawostki, może jakiś zauważony artykuł w prasie nt wykrywaczy i inne, które trudno dopasować do pozostałych działów.
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: Armand »

Bo stroimy do GRUNTU, a nie do metalu.
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: Armand »

Jak się stroi do gruntu, to nie po to, żeby zwiększyć zasięg na metal, tylko po to, żeby sygnał od gruntu był "niewidoczny" dla wykrywacza.
Proszę zrobić doświadczenie i stroić grunt z tzw. sygnałem wiodącym dla wykrywacza statycznego.
"Strojenie do gruntu dla zwiększenia zasięgu" jest to tzw skrót myślowy wymyślony przez "aktywnych" [z wieloma postami]użytkowników forów eksploratorskich.
W wykrywaczach nie zwiększa się zasięgów, tylko unika ich zmniejszania. Wykrywacz zasięg maksymalny ma stały [chyba, że ma gałkę czułości], a grunt zmniejsza ten zasięg. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

A co o tym wszystkim sądzi ProScan?
ProScan
Właściciel
Posty: 8507
Rejestracja: czw wrz 22, 2005 12:57 pm

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: ProScan »

A co o tym wszystkim sądzi ProScan?


Co miałem na ten temat do powiedzenia napisałem powyżej. Było także o strojeniu do gruntu. Mogę tylko uszczegółowić:

Mam akurat Vaquero teraz u siebie (dzięki SiD !) i jest w nim śruba metalowa. Sama śruba jest z kwasówki i jest słabo widoczna przez wykrywacz (gdyby śruba była z czarnej stali, wykrywacz by oszalał).

Większy wpływ ma nakrętka, która ma mosiężny wkład. Bez niej (tej nakrętki) zasięg jest nieznacznie (ledwo zauważalnie) większy (ok 1cm na małej monecie).

(dodaję zdjęcie zestawu, o którym toczy się rozmowa):
Obrazek


:pa

proscan
Ostatnio zmieniony sob maja 10, 2008 2:32 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
diabelski
Posty: 33
Rejestracja: czw lut 01, 2007 3:19 pm

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: diabelski »

No i po testach wyszło że chyba jednak rozum mam niezdrowy....

Wyniki wyszły w większości sprzeczne z moją logiką.
A więc: na dynamice śrubka z nierdzewki absolutnie nie zmienia zasięgu wykrywacza a na statyce zmienia minimalnie ale tylko na identyczną śrubkę, na inne obiekty zmian nie zaobserwowałem.

Chylę czoła przed Proscanem i Armandem.
Niepotrzebnie wdawałem się w dyskusję nie sprawdzając wcześniej tego.
No cóż, nauczka na przyszłość.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2008 7:23 pm przez diabelski, łącznie zmieniany 1 raz.
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: Armand »

Na dynamice nie zmienia, bo układ sam dopasowuje się do poziomu otoczenia.
Co ma Mrand do odpowiedzi Armanda?
diabelski
Posty: 33
Rejestracja: czw lut 01, 2007 3:19 pm

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: diabelski »

Mea kulpa, nie wiem jak to się stało!!!! :oops: :oops: już poprawiam...
Ale wiedziałeś że chodziło o Ciebie, prawda???
Już mi się zaczyna mylić, za dużo for chyba przeglądam he,he...
Pozdrawiam serdecznie!
Armand
Producent
Posty: 139
Rejestracja: wt gru 05, 2006 10:16 pm
Lokalizacja: Komorów
Kontakt:

Re: Jak to jest z tymi śrubami

Post autor: Armand »

To forum jest najlepsze, bo jest techniczne, no i ProScan dba o poziom merytoryczny i kulturowy dyskusji.
ODPOWIEDZ