Jak to jest z tymi śrubami
Re: Jak to jest z tymi śrubami
Bo stroimy do GRUNTU, a nie do metalu.
Re: Jak to jest z tymi śrubami
Jak się stroi do gruntu, to nie po to, żeby zwiększyć zasięg na metal, tylko po to, żeby sygnał od gruntu był "niewidoczny" dla wykrywacza.
Proszę zrobić doświadczenie i stroić grunt z tzw. sygnałem wiodącym dla wykrywacza statycznego.
"Strojenie do gruntu dla zwiększenia zasięgu" jest to tzw skrót myślowy wymyślony przez "aktywnych" [z wieloma postami]użytkowników forów eksploratorskich.
W wykrywaczach nie zwiększa się zasięgów, tylko unika ich zmniejszania. Wykrywacz zasięg maksymalny ma stały [chyba, że ma gałkę czułości], a grunt zmniejsza ten zasięg. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
A co o tym wszystkim sądzi ProScan?
Proszę zrobić doświadczenie i stroić grunt z tzw. sygnałem wiodącym dla wykrywacza statycznego.
"Strojenie do gruntu dla zwiększenia zasięgu" jest to tzw skrót myślowy wymyślony przez "aktywnych" [z wieloma postami]użytkowników forów eksploratorskich.
W wykrywaczach nie zwiększa się zasięgów, tylko unika ich zmniejszania. Wykrywacz zasięg maksymalny ma stały [chyba, że ma gałkę czułości], a grunt zmniejsza ten zasięg. Przynajmniej ja tak to rozumiem.
A co o tym wszystkim sądzi ProScan?
Re: Jak to jest z tymi śrubami
A co o tym wszystkim sądzi ProScan?
Co miałem na ten temat do powiedzenia napisałem powyżej. Było także o strojeniu do gruntu. Mogę tylko uszczegółowić:
Mam akurat Vaquero teraz u siebie (dzięki SiD !) i jest w nim śruba metalowa. Sama śruba jest z kwasówki i jest słabo widoczna przez wykrywacz (gdyby śruba była z czarnej stali, wykrywacz by oszalał).
Większy wpływ ma nakrętka, która ma mosiężny wkład. Bez niej (tej nakrętki) zasięg jest nieznacznie (ledwo zauważalnie) większy (ok 1cm na małej monecie).
(dodaję zdjęcie zestawu, o którym toczy się rozmowa):
proscan
Ostatnio zmieniony sob maja 10, 2008 2:32 pm przez ProScan, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Jak to jest z tymi śrubami
No i po testach wyszło że chyba jednak rozum mam niezdrowy....
Wyniki wyszły w większości sprzeczne z moją logiką.
A więc: na dynamice śrubka z nierdzewki absolutnie nie zmienia zasięgu wykrywacza a na statyce zmienia minimalnie ale tylko na identyczną śrubkę, na inne obiekty zmian nie zaobserwowałem.
Chylę czoła przed Proscanem i Armandem.
Niepotrzebnie wdawałem się w dyskusję nie sprawdzając wcześniej tego.
No cóż, nauczka na przyszłość.
Pozdrawiam.
Wyniki wyszły w większości sprzeczne z moją logiką.
A więc: na dynamice śrubka z nierdzewki absolutnie nie zmienia zasięgu wykrywacza a na statyce zmienia minimalnie ale tylko na identyczną śrubkę, na inne obiekty zmian nie zaobserwowałem.
Chylę czoła przed Proscanem i Armandem.
Niepotrzebnie wdawałem się w dyskusję nie sprawdzając wcześniej tego.
No cóż, nauczka na przyszłość.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr lut 27, 2008 7:23 pm przez diabelski, łącznie zmieniany 1 raz.
Re: Jak to jest z tymi śrubami
Na dynamice nie zmienia, bo układ sam dopasowuje się do poziomu otoczenia.
Co ma Mrand do odpowiedzi Armanda?
Co ma Mrand do odpowiedzi Armanda?
Re: Jak to jest z tymi śrubami
Mea kulpa, nie wiem jak to się stało!!!!
już poprawiam...
Ale wiedziałeś że chodziło o Ciebie, prawda???
Już mi się zaczyna mylić, za dużo for chyba przeglądam he,he...
Pozdrawiam serdecznie!
Ale wiedziałeś że chodziło o Ciebie, prawda???
Już mi się zaczyna mylić, za dużo for chyba przeglądam he,he...
Pozdrawiam serdecznie!
Re: Jak to jest z tymi śrubami
To forum jest najlepsze, bo jest techniczne, no i ProScan dba o poziom merytoryczny i kulturowy dyskusji.