Znaleziono 16 wyników

autor: bogdans
czw paź 06, 2011 10:59 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: czego to ludziska nie przysyłają...
Odpowiedzi: 71
Odsłony: 323673

Re: czego to ludziska nie przysyłają...

witam!

ProScan pisze:A ponieważ wymiana kabla wydaje się niektórym banalna, to kończy się niestety tak

Skubaniec, zaoszczędził na koszulce termokurczliwej ... pewnie daje się ją gęściej ;)

pozdrawiam
bogdans
autor: bogdans
śr lis 12, 2008 11:28 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Xterra - problemy z namierzaniem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 8204

Re: Xterra - problemy z namierzaniem

witam!

W mojej xterce70 od czasu do czasu występuje podobne zjawisko (po przejściu w namierzanie czasami piszczy bez przerwy, ale bywają też takie sytuacje, że pomimo wywołania "kółeczka" namierzania nie wydaje z siebie najmniejszego dźwięku) . Powiem więcej ... w moim poprzednim wykrywaczu tzn ...
autor: bogdans
wt mar 25, 2008 10:37 pm
Forum: Zasięgi - Możliwości - Własności
Temat: prospecting
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7713

Re: prospecting

witam!
jeśli będzie znajdował wiecej od mojego ace 250 to będę nim zachwycony! Od ponad roku chodzę z xterka70, wcześniej przez ponad rok chodziłem z ace250. W związku z powyższym, biorąc pod uwagę moje doświadczenia z tymi dwoma wykrywaczami, upoważnia mnie to chyba do wygłoszenia opinii, że ...
autor: bogdans
czw mar 20, 2008 6:13 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 4890

Re: cewka wysokoczęstotliwościowa 18tka do x-terra 70

witam!

zmija pisze:Na styku dwóch części widoczny jest czarny spaw lub lut


Obejrzyj ten spaw na całej jego długości, jesli jest prawidłowo zrobiony nie powinien mieć żadnych szparek (potencjalnych miejsc wnikania wilgoci do środka cewki)

pozdrawiam
bogdans
autor: bogdans
sob lut 09, 2008 9:41 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: xterra 70 strojenie do gruntu
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 11489

Re: xterra 70 strojenie do gruntu

witam!

Biegam z xterką lekko ponad rok, ale przy strojeniu do gruntu nigdy jeszcze nie miałem wartości tak wysokiej <69>. Przeważnie oscyluje to w okolicach 20-40.

pozdrawiam
bogdans
autor: bogdans
czw lis 01, 2007 11:54 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 53654

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

witam!

Jestem już po naprawie. Efekty są całkiem obiecujące. Próbne siłowanie się paluchami ze sklejonymi elementami wskazują na całkiem solidne sklejenie.

Najpierw przykleiłem oryginalny, oderwany element do cewki.

http&#58;//images39&#46;fotosik&#46;pl/748/0ca1f84acbb7d418&#46;jpg ...
autor: bogdans
wt paź 30, 2007 9:24 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 53654

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

witam!

Z uwagi na to, że zalezy mi na czasie podjąłbym jeszcze jedną próbę reanimacji cewki klejąc ją tym klejem do ABS-u. Czy mógłbyś mi Proscan podpowiedzieć co zastosować jako wzmocnienie uszek? tzn. domyslam się, że powinna to być jakaś cienka (ok. 2-3 mm) płyta z materiału identycznego lub ...
autor: bogdans
pn paź 29, 2007 7:58 am
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 53654

Re: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

witam!

Zarówno śruba jak i podkładki to oryginalne elementy. Jak widać na zdjęciach śruba jest nieco krótsza, wynika to z faktu jej naprawy (doszło do jej urwania tuż przy samym łbie, naprawa polegała na wkręceniu oderwanej części w specjalnie wywiercony i nagwintowany otwór we łbie; tak więc ...
autor: bogdans
ndz paź 28, 2007 8:19 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 53654

xterra 70 - mechaniczne uszkodzenie cewki DD 7,5 kHz 10,5'

witam!

Spotkało mnie takie oto nieszczęście, pękło mi jedno z uszek sondy służące do mocowania do sondy dolnego wysięgnika

http&#58;//images45&#46;fotosik&#46;pl/756/a7578c2dda23657emed&#46;jpg
http&#58;//images46&#46;fotosik&#46;pl/715/7990c051d6055584med&#46;jpg

Pęknięcie ...
autor: bogdans
pn wrz 24, 2007 8:59 pm
Forum: Naprawa wykrywacza
Temat: X-70 problem
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 35908

Re: X-70 problem

witam!

Denzo, Stanisław ... pewnie wiecie, że w xterce część elektroniki znajduje się również w sondzie. Proponuję Wam dokładnie obejrzeć miejsce "klejenia" sondy (składa się ona z dwóch przylegających do siebie połówek). Po zakupie swojej xterki70 i dokładnych oględzinach stwierdziłem, że jakość ...
autor: bogdans
czw cze 28, 2007 1:13 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 5607

Re: Szukanie w zasmieconych miejscah?Minelab X-Terra 50.

witam!

W youtube znajdziesz dwa filmiki dotyczące xterry70. Pomimo braku znajomości języka angielskiego samo oglądanie filmików wyjaśnia sporo kwestii (w moim przypadku zorientowałem się jak prawidłowo stroić xterke do gruntu).

pozdrawiam
bogdans
autor: bogdans
czw maja 10, 2007 2:13 pm
Forum: Czy to dobry wybór ?
Temat: Czy cewk eliptyczna DD 18.75 , to dobry wybór jako druga?
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2597

Re: Czy cewk eliptyczna DD 18.75 , to dobry wybór jako druga?

witam!

Od stycznia tego roku biegam z xterra70 (cewki: 7,5 kHz DD, eliptyczna 18,75 kHz DD). Podsumowując tegoroczne wypady w teren muszę powiedzieć, że dzięki eliptycznej cewce 18,75 kHz kilka fajnych fantów już mi się udało w tym roku wydłubać. Szczególnie przydatna jest w terenie zaśmieconym ...
autor: bogdans
śr mar 14, 2007 11:20 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Threshold. Dlaczego sygnał wiodący ma być ledwo słyszalny?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 24252

Re: Threshold. Dlaczego sygnał wiodący ma być ledwo słyszalny?

witam!

W trybie ALL METAL nie ma efektu cichnięcia sygnału (chyba ze o czymś nie wiem)
Przecież ja nigdzie nie napisałem, że w "all metal" sygnał wiodący bedzie cichł. Miałem jedynie na myśli to, że o ile podczas poszukiwań z dyskryminacją przerwa w sygnale wiodącym informuje nas o pojawieniu ...
autor: bogdans
śr mar 14, 2007 8:40 pm
Forum: Obsługa wykrywacza
Temat: Threshold. Dlaczego sygnał wiodący ma być ledwo słyszalny?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 24252

Re: Threshold. Dlaczego sygnał wiodący ma być ledwo słyszalny?

witam!

Od niedawna jestem użytkownikiem xterra70 i nie za bardzo mogę zrozumieć w jakich sytuacjach można praktycznie wykorzystywać sygnał wiodący. W instrukcji wykrywacza jest napisane:
Sygnał wiodący to sygnał ciągle wydobywający się z detektora, pomagający rozróżnić sygnały akceptowane oraz ...
autor: bogdans
śr sty 17, 2007 6:51 pm
Forum: Teoria dla opornych
Temat: cewka DD czy koncentryk
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 51952

Re: cewka DD czy koncentryk

witam!

Proscan , a jak wygląda sprawa zasięgów w przypadku cewek do xterra70 : DD 10,5" 7,5 kHz i koncentrycznej 9" 7,5 kHz ? Piszesz, że cewki DD mają mniejszy zasięg od koncentrycznych. Czy te 1,5 cala różnicy w średnicy wyrównuje zasięgi ?

pozdrawiam
bogdans